Alati i radionice

Meni je prva,imam one obične a ovu je lakse podvući.Počele su me godine sustizati pa mi je sve teže da se podvlačim pod kamione. :haha:
 
Taman i meni da prodas jednu ako imas viska :D

Gorane, jel ima neka plocica na dizalici? Trebalo bi da je Univerzal Banja Luka i da je klip potpuno isti kao na mojim dizalicama za menjace..
 
Imam ovaj motor sa reduktorom i namenio sam ga za mašinu za meso ili da sluši na kazanu za rakiju . Zna li neko da sa pločice protumači snagu jel me buni sa desne strane šta znači ovo "ps 3" da li je to snaga u kw mada mi deluje mali za 3 kw i desno dole "A 1,07/ 0,62" ili je to snaga s obzirom da piše 220/380 što bi trebalo značiti da može monofazna ili tofazna struja. Iskreno nisam ni znao da motor može da bude i 220 i 380W ili grešim.Trenutno radi na trofaznu. Koje ulje da sipam u reduktor.
20150202183246.jpg

20150202183453.jpg
 
To PS uglavnom pise na starijim njemackim motorima a to je pferdsterke ili konjska snaga, u ovom tvom slucaju imas 3 konja.A sto se tice ulja za reduktore uglavnom ide sae 90.
 
A moglo bi biti i 3 phase, nesto je to malo ampera za 2,2kw. Ako me moja pamet sluzi to je otprilike 0.55kw sa 47 obrtaja na izlaznoj osovini
 
Zasto bi bio slab za 3 zdrebeta,vidis da je motor trofazni i on je uvijek jaci od monofaznog a time i manji po velicini.A te cifre na koje tipujes vidis da imaju oznaku A sto znaci koliko vuce ampera.
 
ajmo malo fizike p=UxI 220x1,07=oko 220w po fazi pa puta kos fi pa klizanje .... pa puta 3 u a najboljoj varijanti 0,55kw, nemojte se vise zdrebiti
 
Nazad
Vrh