Alati i radionice

Poslednja izmena:
srdjan 7 imas u pancevu u bimaxu kvalitetnu bronzu trebinjsku u raznim kvalitetima i grafitnu i kalajnu...kod vecine ovih sto liju se u mnogo slucajeva javlja poroznost,sad zavisi za sta ti treba.
a ima i u vojki u metal centru
- - - - - - - - - -

@Mikulas,i varstroj se nazalost vec par godina pravi u prc.neznam za ove profi varstroj aparate,ali hobi sigurno,i oni sto su im namotaji od aluminijuma umesto bakra.
 
Poslednja izmena:
Ja mogu da potvrdim da novi varstroji nisu kao stari, losiji su dosta. Imao sam varstroj 160 2003g. to je onaj klasika zuti sa bijelim celom i ledjima i napucan je on dosta, ima on 160A i ventilator koji ga hladi samo je problem sto ima I trafo koji se tesko hladi a to su napravili vrv zbog ustede na materijalu po uzoru na bracu chineze, oni kad na godisnjem nivou ustede 5dolara to im je ko dobitak na bingu.Nisu toliko problematicni alu namotaji koliko zbog lose izvedbe aparat ima jako mali cos fi i veliko raspanje energije kao i jako nizak napon praznog hoda pa nebi zapalio elektrodu da listas u sumi, dok ovako kad uspostavis kontakt radi solidno.Ali ima varstroj jos jednu goru seriju od tog a to je ona linija varstroj eurovar sa intermitencijom od 5 posto [propast].Zato sam kolegi i preporucio neki od varstroja iz stare garde koji rade ko metak.

A sto kaze Mikulas ovi drugi aparati su jos puno nize ispod tog ranga i ne volim ih ni vidjeti a kamoli raditi sa njima.
Jbrtka- slovenci su 80-ih godina poceli da koriste alu namotaje ali su ih dobro upakivali i nisu stedeli pa to nije bio problem kod tih stari aparata dok danas to vec jeste problem.
 
Poslednja izmena:
Zna li neko može li ova boca da posluži za CO2 i šta joj treba da bi bila u funkciji.Našao sam je na tavanu stoji sigurno 15-20 godina ,ima neki gas u njoj,malo sam pustio i vidim da je pod pritiskom. Interesu je me koliko gasa stane u nju i koja je vrednost ovakvih boca.
20150129203349.jpg

Ovaj aparat je jako star i još uvek je u odličnoj kondiciji,dole sa leve strane je masa onda 45A (tu je zkačen crni kabl) zatim sledi 95 A i posle 160 A .E sada me interesuje pošto je uvek zakačen za 45 A i nekada imam utisak da je struja jaka i hoće da progori materijal da li može da se smanji amperža.
20150201123459.jpg
.
Ove dizaleci sam dobio od prijatelja kome više ne trebaju,častio sam 2 litre rakije.moja kineska 8t pored njig izgleda kao igračka.
20150201123538.jpg
 
Da to je boca od pozarnog aparata punjena sa co2 gasom i stane u nju 5kg. Moze da posluzi i za varenje sa co2 aparatom, i ja je koristim za rad na terenu zbog lakseg prenosenja.A sto se tice neke vrednosti na oglasima traze za takve boce oko 50e ali jos niko nije prodao za te novce.
 
Da to je boca od pozarnog aparata punjena sa co2 gasom i stane u nju 5kg. Moze da posluzi i za varenje sa co2 aparatom, i ja je koristim za rad na terenu zbog lakseg prenosenja.A sto se tice neke vrednosti na oglasima traze za takve boce oko 50e ali jos niko nije prodao za te novce.
Ja kupio po 20din/kg i to puna tog praha za gasenje pozara:haha:
 
boca sa co2 punjenjem nema praha u sebi :ppozdrav:
odmah je prikopčaš na aparat i variš
 
Ova moja nema praha ali ne znam šta je u njoj samo me interesuje jel se može napuniti sa CO2.

TAlianu,ne mozes je tek tako bilo gde napuniti,niti zameniti,jer nije atestirana,ofarbaj je prvo u sivu boju,pa zameni ya drugu u weldgas u zrenjaninu a imas i u padini u stovaristu kod semafora.da je atestisas treba puno para,pa ce da ti nadju da ventil ne valja,i tako menjas dok ne dodjes do neke koja je atestirana...
 
Zaista strasno.Ljudi neznaju neke osnovne pojmove o pp zastiti,a vojska je bila jedno od mesta gde se moglo nesto nauciti.Neka nezvanicna prica iz nesrecnog "Kontrasta" je da je konobar navodno pokusao da ugasi vatru ali je aparat bio neispravan. Sve mi se cini da je aparat bio na prah a konobar sluzio civilno.
Talianu boca ti je co2, imas sigurno udaren zig pri vrhu gde to i pise a pise i datum kada istice atest.
Vidim da ima i onih koji brze kucaju
 
Imam tocilo rucne izrade.Motor preko kaisa pokrece osovinu.Na krajevima osovine sam imao ploce koje sam ponekad koristio za secenje,brusenje.Posto to sad retko kad koristim,te ploce bih zamenio necim sto bih koristio za ostrenje i poliranje kuhinjskih nozeva.Sta mi je potrebno za taj posao i gde bih to mogao kupiti? Gledao sam po nekim radnjama,ali nisam nasao nesto sto bi mi odgovaralo...
 
talianu
Ispusti,sigurno se pokvario od stajanja, a dobro je i za ekologiju.
Kakvo ispustanje, bolje daj nekom da potrosi ako te vec svbi, pa nek ti vrati posle bocu.
 
Druže znam ja da se ne može pokvariti (imao sam5 hemija na studijama) ali me muči šta je unutra,niko u kući nikada nije imao co2 aparat zato ne znam odakle ona.Poslaću tebi da iskoristiš ako ti odgovara ali na tvoju odgovornost.
 
Nazad
Vrh