Alati i radionice

Kinez kao i svi slični. Piše da motor ima 6,5 konjića (oko 4,75 kW) na 5000 obrtaja, a za 50Hz bi trebo da se vrti na 3000. Znači da sam motor nemože dati više od 4,75 kW u bilo kojem režimu rada, a oni na izlazu u sve gubitke (toplotu, trenje, gubitke u generatoru) dobijaju 7,5 kW.

Malo su ga pretjerali sa brojkama, pa neka su to i Kinezi. Bar da su naveli da je 100% iskorištenje, a oni još 3 kW dodali usput.
 
neba933 uzmi neki polovan Honda,DMB,Briggs & Stratton i njima sličan jer su kvalitetni.Naravno i duplo skuplji od ovih made in P.R.C ali si barem miran.
 
Ti stari agregati su neuništivi. Još kad bi se mogao naći neki vojni sa malo radnih sati (prodavali su ih i sa 100-200 kao neperspektivne) to bi bila premija.
Gledam sad malo oglase na pik.ba i ljudi ovog kineza cijene do 750€. Ne mogu vjerovati da su toliko prokleti.
 
Kako s uklanja ova "smesa"izmedju ,komponenti koje su na ploči ?

Na drugoj slici se vidi da su ti kontakti malo "popustili", na toj stampanoj ploci , nemoj skidati tu plastiku , vec sa druge strane predji lemilicom sve te lemove , lemilicom i polako topi lem po lem.
To se radi duvaljkom i pastom , ali mozes i sa obicnom lemilicom, ne moras sve , vec te koji su pocrneli , sa desne strane , kako ploca stoji na slici i ubedjen sam da ces resiti problem, probaj pa javi
 
Neznam posto su bili u BG hondini agregati jer smo u firmi dobili 2 nova upravo za teren. Sto se tice rada ,radili su stvarno besprekorno i na najvecim vrucinama i hladnocama i po celu smenu bez gasenja. Radio sam sa manjim od mislim 6kw i nije predstavljao problem ni za brusilicu od 2,5kw i plus inverter aparat je vario uporedo od 200A . Agregat koji smem preporuciti a ove kineske gluposti sto napisu niko nemoze rastumaciti jer nemaju veze sa pamecu. Da moze biti agregat jaci od snage pogonskog motora to samo kod njih moze da prodje a ni kvalitet agregata nije poseban. To po meni nemoze terati duze potrosac od 2kw. Mislim da je snaga kod hondinog motora bila 12,5 kw za agregat od 6kw
 
Ma rad sam ja da kupim neki stariji, ali ih nema. To ljudi čuvaju za crne dane. A ovakve na E Bayu prodaju za 120 šarenih ako uzmes 10 kom
Svakako hvala drugari, valja pogledati i Bubanj potok :)
 
Nema se sto na ovakvom kljucu potrgati. Za dotezanje glava na 539 je upotrebljiv...

Lako se provjeri ispravnost ocitanja kljuca. Postoje objasnjenja na youtubeu kako sam kod kuce kalibrirati kilo kljuc.

Fiksira se prihvat za gedoru u srafstuk poprijeko, tako da kljuc moze ici gore-dolje. oznaci se mjesto na sredini rucke i izmjeri duljina od sredista prihvata gedore, do sredista rucke. izracuna se koliko kljuc na tu duljinu mora pokazivati ako se na oznaceni dio rucke objesi neki poznati teret (uteg). Ako ne pokazuje ispravno, skala se prilagodi kazaljci i nema problema. Formulu za izracunavanje ne znam ali je nesto vrlo jednostavno.

Na kraju krajeva ponese poznat ispravan kilo kljuc u kupovinu i usporedi se na koliko koji pkazuje i problem rijesen.
 
Замолио бих колеге ако знају где има делова за ручне дизалице,конретно вентил за дизалицу произвођача Златар Нова Варош да поставе овде...Хвала унапред.

Kolega, mozes kontaktirati direktno firmu koliko mi je poznato oni jos uvek rade.
Ukoliko ti je problem iz RS, reci koji model dizalice je kod tebe pa neko od nas iz SRB moze to za tebe odraditi i ovde napisati.
Klikni za njihov asortiman pa reci koji model je kod tebe.

Sta te zeza sa tim ventilom? Imas tu tri stvari: sic, kuglicu i oprugu..
 
Мирости брате хвала ти,нисам могао да нађем веб адресу све сам куцао Златар уместо Слога..Сиц ми треба.Сликаћу па ћу поставити овде,велика је дизалица,мсм 10 ил 20 тона нема ознаке,купљена половна..још једном хвала ти.На овој слици скроз лево,таква је отприлике.
 
Tu smo da podelimo znanje:ppozdrav:.
To bi trebala biti 12-tica, sa FAP-ovih kamiona.
Slikaj kako izgleda, pa cemo dalje 'procesirati'..
 
Nazad
Vrh