Alati i radionice

:haha: Gorane nemogu telefon odmastiti izgleda da je masnoća ušla unutra s one strane kamere .
 
Koristan pomocnik nema sta, a vidim i majstorski uradjeno, jedna strana fiksna a druga rotira na klinu kako bi peglao moguce neravine okvira kanala i uvjek lezao punom povrsinom, dakle mislilo se na sve. Sad mo's gurati traktor i bez tockova:osmeh:
 
Odlično primećeno kanal je dugačak 9,5M na celoj dužini je vinkla 5 cm ali prilikom postavljanja nisam mogao baš to zategnuti ostalo je mali blagi neravnina od nekih 2 do 3 mm pa sam se ipak odlučio da ovako napravim ide ko namazano.
 
Pozdrav svima evo slika moih gedora bice slika i ostalog alata i radionice za koi dan:osmeh:

imag0820.jpg

imag0822.jpg
 
Ovakvi kompleti gedora se kod nas prodaju u trgovinama LIDL za 333kn (44€) i sve je super osim ruckice za prebacivanje smijera na velikoj racni. Trojici mojih kolega je ruckica otpala a moja se jos uvijek nekim cudom drzi. Jedini minus kompleta koji se ovdje prodaju je sto nema dugacki produzetak nego onu krutu rucku. Tvoj komplet ima i dugacki produzetak koji uz onaj mali dodatak sluzi kao kruta rucka tako da nema greske.

Moja preporuka je da podmazes racne posto su moje dosle 100% suhe.
 
Nemoj te ih ko cekic koristiti o dugo ce sluziti i ruckice nece opadati. Ja imam gedora od par framaka do 580 fr. I bogami cuvam i jedne i druge isto.
 
Sto je naj smjesnije u cjeloj prici, moje od spomenuta 4 kompleta primaju najmanje paznje. Moj kofer se raspao na dva djela dok je kod kolega sve jos uvijek na hrpi. Ja ne znam sto su oni radili kad je ruckica otpala ali ja sam moje racne odmah malo podmazao i ruckica se bez poteskoca prebacuje lijevo-desno i jos uvijek mi traje.

Brat kad je cuo za problem, za rodjendan mi kupi UNIOR racnu koja mi stoji kao rezerva ako se ova ikad i pokida ali se zasad jos uvijek drzi.


I da napomenem, ako se sjecate onih velikih gedora sto sam kupio prosle godine (21-65), nije bas sve ispalo kako sam ocekivao.

Bilo je kako je kolega Muhanicar napisao... Gedore su dobre ali nastavci im ne valjaju nista. Motaju se i krive dok gedore duraju odvrtanje ruskim kljucem i najzapeknutije sarafe.
 
JA imam iste marke professimal i imam ga vec par godina,placen oko 70eura i radi besprekorno i jak je alat.moj komplet je malo drugaciji.koga takvi kljucevi zanimaju ima ih u unibau u padini.cene su zavisne od toga koja je garnitura u pitanju,a tamo je moguce kupiti i samo jedan kljuc ako nedostaje u kompletu ili racna.
 
Nazad
Vrh