Alati i radionice

Jel imate neki predlog za malo bolji pištolj za farbanje? Moj je izgleda pristigao za zamenu.
 
Sata pistolji su medju najboljima samo sto moras uzeti za koju je namenu farbanja po diznama. Dosta kopija postoji i nisu toliko lose i vecinom je koliko para toliko muzike. U nekoj profesionalnijoj prodavnici boja i lakova vecinom imaju na izbor dobrih pistolja. Sto se kompresora tice kod mene je kinez od 50L kao sporedni kompresor ali sad vise on radi nego ovaj veci i za sada sam zadovoljan. Jedini problem je loseg usisnog filtera ako se to i moze nazvati tako i tesko startuje po hladnoci ali i to sam resio sa sintetickim redjim uljem. Otada nemam problema ni na -5 sa startovanjem. 4 god vec radi i to po prilicno ,pogotovu leti jer kod drugara izduvavamo kombajn svaki dan
 
Za ove nase poljo farbarije ne treba nista bolje od hvlp-a. Ja ga uzeo na vasaru letos za 2000 din. i radi za sve pare.

fotografija0445.jpg
[/IMG]
 
Ovo su sve skoro hobi pistolji ali posluze svrsi i za nesto manje povrsinski za farbati. Ovaj Walmec kod kolege na slici je neka od solidnih verzija pistolja sa kojom sam radio jer sve dizne su metalne i prilicno dugo sluze. Po meni ispod 50 eur vrednosti i nisu neki iole pistolji i muke su raditi sa njima jer je lepeza uska i nije jednolicna i vecinom se mora dosta redjom bojom zato farbati. dosta kopija sad ima tako i da pistolji se solidni mogu naci za 50-80 eur. imam stari Sprio pistolj koji je jako solidan za rad ali ih odavno nevidjam u prodaji sem kopije kineza koja ni priblizna nije. tako da otprilike koliko novaca toliko kvaliteta i biraj diznu za namenu koja ti treba. ako je za auto ili nesto sl. dizna oko 1,4-1,5mm i pise na lepezi koja je. za poljo masine i sl moze 1,6-1,8 mm. a za gusce boje ide jos veca i do 2,5mm
 
Kolege da li neko zna gde bih u okolini Beograda mogao da nadjem nekoga ko radi usluzno apkant presom i da moze da savija celicni flah debljine 12 mm u kvalitetu S355JRG2?
Do sada,sve sto sam zvao,kazu da ne moze,cak i u Jeep komercu gde sam kupio flah kazu da ovog kvaliteta ne mogu da saviju.
 
Kolege da li neko zna gde bih u okolini Beograda mogao da nadjem nekoga ko radi usluzno apkant presom i da moze da savija celicni flah debljine 12 mm u kvalitetu S355JRG2?
Do sada,sve sto sam zvao,kazu da ne moze,cak i u Jeep komercu gde sam kupio flah kazu da ovog kvaliteta ne mogu da saviju.
Na hladno takav materijal te debljine nemoze da se savije
 
Nazad
Vrh