Alati i radionice

Ne treba ti nikakav broj kada imaš mene....😃
Ajd uslikaj mi kako uzgleda ta posuda ?
Naredne sedmice sam 2. smjena, da pronjuškam malo po "sekundarnim sirovinama"....🤣
S vremena na vreme , tu i tamo, pokupim koji kabal, vrata od mikrotalasne, koji ležaj da valja i tako...
Šrafova raznih vrsta, uvek treba !!!!
Dok sam radio tu, dođe nam majstor za belu tehniku, i pregleda i pokuša da popravlja, tup, ovoj crklo to i to, nemam na stanju, da se poruči taj i taj deo pa će popraviti...
Na papir nalepljen na uređaj napiše :
Čeka deo !!!!
Popizdim, jer više nisam imao gde da lagerujem aparate koji "čekaju deo", i uhvatim ga za ruku, brale, koji deo ti treba, vidi šta ih je !!!!!
U jednom danu je popravljeno oko 15 različitih aparata !!!!!
Šta da pišem u Nalogu ?
Piši, otkačila se žica neka, samo si je prišrafio natrag, jbg-ti !!!!
Ko te pita šta joj je bilo, bitno je da je ponovo ispravna i RADI !!!!
Jel se slažeš, slažeš se, ĆAO !!!!
I da ja mogu da je liferujem dalje, na procenu pa u prodaju, kao polovnu, i oslobodim malo prostor za druge koji pristižu svaki dan !!!!!
Ako ne možeš, pišemo na njoj NP (nepopravljivo) i ide napolje na ovu gomilu, plače Firma za reciklažu za njom !!!!
 
U principu ista posuda ide za Midea, Ariston, Gorenje i Quadro sudo mašine. E sad, ovo su slike skinjene posude sa neta... Mogu okačiti i moje slike te iste posude ali mislim da će ti u pretrazi najviše pomoći slika unutrašnjosti sudomašine jer se po lokaciji čepa tj posude otprilike može znati da li je ili nije ta koja mi treba. Tako da ostajem ti dužan slike unutrašnjosti sudomašine a to će vrv biti sutra jer mislim da nemam ni jednu u telefonu....
 
Ne treba ti nikakav broj kada imaš mene....😃
Ajd uslikaj mi kako uzgleda ta posuda ?
Naredne sedmice sam 2. smjena, da pronjuškam malo po "sekundarnim sirovinama"....🤣
S vremena na vreme , tu i tamo, pokupim koji kabal, vrata od mikrotalasne, koji ležaj da valja i tako...
Šrafova raznih vrsta, uvek treba !!!!
Dok sam radio tu, dođe nam majstor za belu tehniku, i pregleda i pokuša da popravlja, tup, ovoj crklo to i to, nemam na stanju, da se poruči taj i taj deo pa će popraviti...
Na papir nalepljen na uređaj napiše :
Čeka deo !!!!
Popizdim, jer više nisam imao gde da lagerujem aparate koji "čekaju deo", i uhvatim ga za ruku, brale, koji deo ti treba, vidi šta ih je !!!!!
U jednom danu je popravljeno oko 15 različitih aparata !!!!!
Šta da pišem u Nalogu ?
Piši, otkačila se žica neka, samo si je prišrafio natrag, jbg-ti !!!!
Ko te pita šta joj je bilo, bitno je da je ponovo ispravna i RADI !!!!
Jel se slažeš, slažeš se, ĆAO !!!!
I da ja mogu da je liferujem dalje, na procenu pa u prodaju, kao polovnu, i oslobodim malo prostor za druge koji pristižu svaki dan !!!!!
Ako ne možeš, pišemo na njoj NP (nepopravljivo) i ide napolje na ovu gomilu, plače Firma za reciklažu za njom !!!!
Auuu. Kako ja da tražim elektroniku sad kad sam pljuvao fimu toliko. :ROFLMAO: Mada i samo sa pumpom bih bio zadovoljan.
Ma ne valja Ovaj Bosch ništa. Ipak ću ja popraviti staru dobru gorenje. :ROFLMAO:
 
Da li je moguće staviti nešto u glavu struga tako da bude malo van centra tj. kada ga vrti da ima blagi ekcentar on par mm?
I ako je moguće da li je to mnogo posla ili se lako uradi?
 
Hoću konačno da izbušim onu četvrtastu rupu za stubnu bušilicu. Mislim da će tako moći da skidam sa 4 strane tako što deo zarotiram za 90°. Slikaću posle deo. Napravljen je ostala mi još ta rupa. Mislim da će ovako moći makar sa nekim improvizovanim alatom za sečenje.
 
То лако одрадиш да направиш екцентар, само са једне стране под пахну подбаци нешто колико ти треба да буде у екцентру.
 
Gde se prodaju te polovne popravljene za upola cene?
Teško kao fizičko lice...
Kupuju Firme koje se bave daljom prodajom, kroz koje kanale i načine prodaje, ne znam..
Uglavnom , radim ovde već pune 3 godine, i 4. ide, uspeo sam da kupim samo 2 usisivača, a jednu mikrotalasnu sam odneo gratis, od 3 komada neispravnih, sklopio jednu, i odneo kući pa poklonio sestri i zetu...😃
Uspeo sam i jedan toster da "nabavim"....
Jurim frižider već par mjeseci, nikako da uspem u tome....😂
 
Hteo bih do jeseni da napravim konacno neku mini seckalicu za granje i slicno,imam toga previse i cesto se baca na otpad jer ko ce to sve sitno da secka ...a i na prikolicu kad se baca zauzima mnogo mesta.
Za sad jos nista ozbiljno,ali me zanima npr nozevi za istu,neka najjeftnija varijanta sta bi moglo biti ?.Ja licno sam razmisljao o obicnom plocastom celiku sto ima po otpadu ,tipa 1-2cm debljine,da se odradi ivica kao noz i onda se navari za ovim elektrodama za tvrdo navarivanje ,i posle ponovo se napravi ostrica.Jel bi to bilo izvodljivo ?.Gledam tvrdoca tih elektroda za te namere su tvrdje nego hardox 600 ,ili tu negde jednako ....
 
Mislim da noz nemora da bude jako naostreno,ona ce da ih lomi.Tu je potrebnije da kuciste bude jako,da se nebi sve raspalo.
Mogu ti uslikati pa postaviti ovde u temu,moj drugar je kupio prosle godine
 
Nazad
Vrh