Alati i radionice

Vidim sad da svi prozvodjači daju 5 g na veš mašine verovatno po istom principu. Svi pa i Gorenje, pitam se kako će njima to da se isplati :).
Izgleda da imaš loše iskustvo s Gorenjem. U ca 35 godina sada koristimo 3. veš mašinu. Prva je bila Končar i trajala je 10-ak godina. Nakon toga sam prešao na Gorenje. Jedini kvar (nakon više od 10 god, možda bliže 15 godina) na prvoj Gorenje je bio motor koji se na isplati popravljati. Ova zadnja za sada radi bez problema. Zadovoljan sam.
 
dc9rrnyei.gif
 
Sa alija da. Ne sekiraj se, ljudi cekaju i po 3-4meseca.
Edit: ovaj je porucen 12.1.2024
Ma čeka se na carini našoj. Stigne to sve uglavnom za 2-3 nedelje. Onda ovi naši... onako po naški.

Izgleda da imaš loše iskustvo s Gorenjem. U ca 35 godina sada koristimo 3. veš mašinu. Prva je bila Končar i trajala je 10-ak godina. Nakon toga sam prešao na Gorenje. Jedini kvar (nakon više od 10 god, možda bliže 15 godina) na prvoj Gorenje je bio motor koji se na isplati popravljati. Ova zadnja za sada radi bez problema. Zadovoljan sam.
Imam užasno iskustvo. Dovljno loše da više ne kupim njihov proizvod. U stvari prvo iskustvo sa Gorenje mašinom je bilo dobro, ali se radi o staroj made in YU mašini. Kupljena pre nekih 35 god radila 20 -25 koliko znam bez ili sa nekim minimalnim kvarom. Na kraju je iztrulio bubanj mada je sama mašina i dalje radila.
Poučen tim iskustvom opet se odlučujem za Gorenje ali ovaj put dobijam ovu verovatno made in PRC varijantu. I tu kreću muke. Napiso sam već da ima manu u konstrukciji tako da se često desi da čarapu ili nešto manje uvuče izmedju bubnja i rešetke. Nije veliki problem kada je izbaci dole na odvodu ali 2 puta sam morao da rasklapam bubanj na pola! Naravno oba puta kada sam ga rasklapao ležajevi su bili OK tako da kada su promenili zvuk do te mera da se moraju menjati, opet sam morao da ga rasklapam.
Od kvarova još sam imao grejač, krpio posudu za prašak, voda je često curkala samo od sebe pa sam morao creva da preštelujem. Pri kraju pumpa je počela čudno da se čuje i da mnogo sporije izbacuje vodu. Mislim da je ona bila uzrok kvara elektronike koja košta 100€ i gde sam više popizdeo i odlučio se za novu.
Da dodam i to da je sve vreme jako loše prala veš na 90 C° tako da je često moralo dva puta da se pere. Verovatno sam ponešto i zaboravio. E sad mogu da zamislim da sam za svaki kvar morao da zovem i čekam majstora.
 
Poslednja izmena:
Gorenje je kupilo kineski hisense. Ni nalik kvalitetu kao sto je nekada bilo.
IMaju po neke ok stvari kao sto su toster, vakumirka i nesto tako sitno. Ostala bela tehnika zamrzivaci, frizideri ... zali boze.
 
Sve im je žali Bože.Mini pekara radila par meseci i riknula načisto, daju mi drugu novu.Radila je neko vreme dok joj se nije pojelo kućište rotora i tu je završila karijeru jer nema rezervnog dela.Vakumirka da kucnem u drvo radi ali ne kao na početku jer hoće da popusti vakum ili uopšte da ne izvakumira tj.ne odradi program do kraja.Veš mašina sama ide da pruža veš i tako dalje, igre bez granica.
 
Nigde ja kod tog kineskog gorenja nisam primetio kvalitet.
Dosta smo imali njihovih kucnih aparata, mikser kad izvadis iz kutije smrdi ona najgora kineska plastika.
Sve uredjaje u kuci su zamenuli Bosch, sa tim brendom do sad nismo imali problema.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Dal' da Vam kažem gde sam zaposlen ? 😝
u gorenje :)
Vec 5 godina sam sa Gorenja presao na Boš.Kucni aparati su znatno tiši a ovi u radionici su zadovoljavajuci.U poredjenju sa onim iz lidla ili Viladzera su vrhunski.Šporet,sudo masina,ves masina i sušilica definitivno trose manje struje u odnosu na slovenacko Gorenje.Baterijski radionicki alat je solidan i treba da se koriste iskljucivo procore baterije,one obicne se uvek nesto crvene na punjacu i treba ih skinuti i ponovo vratit da bi se napunile.
 
Јел ово вреди чему?Voltcraft сам купио пре 20 г. а Benning сам добио. Мени служе добро, задовољан сам. Пре сам имао неки са пијаца док није пукао кад сам га утнуо у 230V.
7c01bf1088a36d8683aeaa82f6d02b81.jpg
3850e40fd6f7227a6884c701c4e19793.jpg


Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Jel ima nesto ispod ruke da se nabavi,ono koje je ispalo iz kamiona ili ga viljuskarista polomio? 8-)
Naravno...
Prođe komisijski zapisnik, malo odstoji u magacinu , i , ako neko od glavnih ne bezecuje, ide za 30-40 posto jeftinije nego u radnji....
Jednom se desilo da je zamrzivač od 450 litara otišao za 60% od cene u maloprodaji....
Ovo su, recimo, uređaji koji nisu imali sreće da nađu novog vlasnika...
Svi su došli iz raznih servisa za popravku bele tehnike, a pod garancijom su, zakonsko pravo kupca je da traži povraćaj novca ili da se zameni pokvareni uređaj za drugi, novi, te tako ovi završe kod mene... :p
Nekima nedostaje sitnica, ali svejedno, ovo sve ide u reciklažu...
Radio sam u Gorenje-Servis 3 mjeseca, prijem i odlaganje aparata, od malih kućnih, do velikih side by side kombinovanih frižidera, onda sam vraćen natrag u magacin kao viljuškarista, utovar-istovar, gde sam još uvek...

 
Nazad
Vrh