Alati i radionice

Svojevremeno sam radio sa R.Ljubisom BOZUROM sa medjunarodnim atestom elktro varenja , taj maleni mozda samo nemoze uspesno da radi sa elektroom za KRAJCOVANjE =secenje
Upravu si da nije rotacioni al parira jel da :sreca:
 
Rale 83 je napisao(la):
Svojevremeno sam radio sa R.Ljubisom BOZUROM sa medjunarodnim atestom elktro varenja , taj maleni mozda samo nemoze uspesno da radi sa elektroom za KRAJCOVANjE =secenje
Upravu si da nije rotacioni al parira jel da :sreca:

Parira kako kazes samo sa tim malim aparatom mozes variti nekoliko elektroda pa se pregreje pa stane a rotacioni moze da vari od jutra do sutra.

Evo i kataloga Varstroja http://www.varstroj.si/varstroj_files/pdf/VarstrojKatalogHR.pdf
 
scaovn.jpg
evo nekih meni dragih masina koje posedujem i koristim
5jv8xw.jpg
te14 bez reostata , odlicna za tiplovanje
125ruyg.jpg
te52 mali gabariti za busenje pod plafonom
28jhf0n.jpg
te75 brza od 74 a nema elektroniku kao 76
5wxftk.jpg
te705 brza lagana oslobodjena uredjaja za okretanje 12J snaga udarca .
Moji mezimci :D :D :D

Post je spojen: [time]четвртак, 11. новембар 2010. 02:11:34 CST[/time]
_________________________________________________
@peto
Izvini al na Ceobori nikad bimet nije iskljucio
U radionici kod X se upali bar 1 rotacioni mesecno (rade nema sta al nista nije vecito)
Cak i varstroj se dobro pokazao ima ga SR NOVA dok smo radili zajedno nisam primetio da im iskocio,
Naravno pricamo o invektorskim od 180 a , kotlove smo varili od 93 do 98ampera i nikad problema
Post je spojen: [time]1289466196[/time]
_________________________________________________
5x7h4j.jpg
rduktor za odvijanje brenzona odnos 40prema1
MNOGO MOCNA STVAR za 50e
 
Moze li mi neko reci vredi li sta ovakva busilica. Nudi je neko mom bratu za 300e.


3502t1k.jpg
 
e ovo i jeste mnogo moćna star ovaj reduktorski ključ za odvrtanje šarafa , to je sila bože sačuvaj i ja moram da ga nabavim

@dragan82 , 300e je malo puno mnogo za takvu mašinu
 
@dragan82
To je 72 motor mu je od starijih serija , ruzan je na oko.
Zadnji te72 sam kupio za 250e sa 6 meseci garancije i istom coveku prodao za 220e kad mu istekla garancija , tvoj bi vredeo oko 180,200 evra ako nema lufta u letecem klipu, ako ima lufta :zli: zamene nevredi nista.
Ja masine kupujem od jednog sevisera i on mi daje garanciju 6 meseci i za to vreme moji radnici ga siluju i zlostavljaju , on iz postovanja sve kvarove sanira u najkracem mogucem roku uglavnom uvece u povratku ostavim u ujutru kad krenem svratim i pokupim alat.
Masine po isteku garancije opet njemu prodam i od njega kupim 2 sa opet 6 meseci garancije
jednom sam kupio 3 puta od njega istu 74 smejali se i ja i on ali meni se isplati da za 20-50evra imam 6 meseci odrzavanje masina kod njega ako te masine rade svakodnevno.
Naravno ovo vazi samo za HILTI masine
 
ljudi koji aparat da kupim za nekih 100evra onako treba mi neki veci apart ovaj moj mali je cist onako za hoby nesto malo da se zavari, ima tih malih o kojim pricate za 100 evra ko nas nehilovi,ali ja nemam predstavu kako to radi,onda isto tu negdje za te pare imaju argonski aparati,e sad meni su oni bolji jer vari se sa onom zicom nemora se stalno mjenajt elektorda cistiji je var i slicno,e sad da li ja sa njim mogu vatir razne ploce i konsturkcije, a da to bude dobar var,i iance koji od njih najbolje podnosi slabu struju posto je kod nas struja ocajna
 
Rale 83 hvala ti puno na savetima. A moraces da mi das adresu tog tvog majstora , jer kad budem doso kuci trebace mi da iznajmim od njega jedan veci hilti. Da polupam neke stepenice itd.

Evo u subotu je bila neka izlozba ili upoznavanje dece sa alatima i sa time koju skolu da upisu. Pa je moja firma imala otvorena vrata za sve. malo se i ja prosetao i napravio samvam nekoliko fotografija.

2u8cf1x.jpg
5v62at.jpg
2vi5a3o.jpg
x3zskz.jpg
szyf4p.jpg
2bxvzb.jpg

fteb9g.jpg
1zywsw6.jpg
wksc60.jpg
 
Ne mam pojma , predpostavljam da je najskuplja ova sto pisa gore na njoj 117A jer ona ima dve radne ose vertikalnu i horizontalnu. A inace ove masine sluze samo za ucenike i bilo ih mnogo,mnogo vise , ali nisam ja sve slikao. A bio sam jednom u radionicu tamo sam video CNC strugove i glodalice ogromnih dimenzija.
 
Поново сам прочитао ову тему и за сада мој фаворит је онај редуктор за одвијање матица
 
Dali neko moze da mi kaze zasto trosim mnogo kiseonika prilikom secenja,sekao sam polocu 11mm i oko 10 komada i pola boce je otislo.

Radni pritisak za kiseonik je 3 bara a na plinskoj boci 2,5 bara,dizna mi je 3-10 a kapa 3-100,a probao sam i sa 3-10 diznom i opet trosi,proverio sam nigde ne pusta creva su nova :sta: :sta: :sta: :sta:

98rok5.jpg

vql53p.jpg
 
i kod mene sam u zadnje vrijeme primijetio malo veću potrošnju kisika ali negdje mi malo pušta na manometrima , nisam ni gledao gdje ::lose::
i moje su dizne iste kao tvoje 3-10 i 3-100
 
Zašto ne koristite acetilen za rezanje?
Možda propan-butan slabo i sporo grije tako da treba puno vremena dok se nešto izreže.
Kisik mora stalno podržavati gorenje i stvarat još ,,druk" da se reže.
Ljetos sam po najvećim vrućinama radio sa rezačicom, rušili cjevovod za toplu vodu u Đuri Đaković, Slavonski Brod.
 
Nije toliko da se isplati.... Uštediš malo na acetilenu a potrošiš više oksigena.... tu si gde si.... a ako radiš i druge stvari moraš i inače držati acetilen.... Pa menjaj priključak, i bocu, pa ne dihtuje kako treba...pa treba posebna garnitura dizni za butan..... ne vredi to toliko...
 
Ma pravilo je za rezanje acetilen +kisik.
E sad, ako je daleko za zamjenu boca a butana ima na svakoj benzinskoj.
Kako se kod vas kreću cijene punjenja boca za kisik i acetilen.
Ja sam platio 40€ za acetilen i 17€ za kisik.
 
Propan-butan nije toliko jak gas da bi se koristio za rezanje. On je vise predvidjen za domacinstvo. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh