Alati i radionice

To mora da su neke stare elektrode jer koliko sam upućen, više niko ne koristi označavanje bojama (a i to označavanje se razlikovalo od proizvođača do proizvođača).
Pokušaću nešto da iskopam.
Post je spojen: [time]1291208949[/time]
_________________________________________________
Tražio sam na 3 jezika i ne nađoh ništa. :udri:
 
savoris je napisao(la):
CAR je napisao(la):
Matrix

za sta ti treba aparat i koliko ampera ima,sta se tice tzv.co2 nije ti za jako varenje npr.prikolicu kad pravis itd.Samo ti pljucka nece da rastali metale i nij eto var osim za auto limare ili kad imas krsina kao ja pa stalno nesto puca.
ne bih se složio sa tobom , ja koristim kolegin CO2 profi 200A i taj ne pljucka , nego lim od 5mm debljine može da propali ::namigivanje:: ti vjerovatno misliš na neke fušerske varijante aparata
da en pominjem drugogo kolegu koji ima 450A vodeno hladjenje :D taj dere u tri lijepe , aždaja

@rale 83
ipak ostajem pri PB , znam da je acetilen i funkcionalniji i ljepše reže (bar meni) i ima dosta prednosti , ali cijena moje opreme koja da usput kažem me zadovoljava je daleko ispod cijene kompletne aparature za autogeno varenje-rezanje
a stvarno nemam šta variti sa autogenim osim recimo cijevi hidraulike , mada i to većinu varim sa CO2
mnogi se zavaravaju sa co2 aparatima da ne mogu da vare deblje materijale ja sa co2 varim apsolutno sve 200 je ampera i moj rucni rad dobar je za vertikalne varove ne proklizava var isto tako je mnogo dobar za odlivke.nikako ne kupujte jeftine apaparate jer su motani al zicom,malo je iskoriscenje i veliki gubitci.savo potpuno si u pravu co2 prava stvar :D
 
Evo nekoliko strana o eletrodama i o oznakama.



Malo je komplikovano ali se moze snaci. Treba sa strane na kutiji procitati oznake koje su slova i brojevi koji su tu navedeni koji sta znzci.
 
Da i ja nešto pitam.Radi se o co2 aparatu za varenje marke Varstroj mig-mag 1600 i dešava se to da počnem da varim a on samo pljucka var i pucketa.Koliko sam skontao i zaključio izgubio je amperažu,otvorio sam ga i unutra ništa nije crno da je izgorelo i ne smrdi na paljevinu nego sve o.k.
 
Jel si menjo skoro diznu na rukohvatukroz koju prolazi zica, ako ima mnogo lufta onda oce da pljucka.

Jel koristis mast za sobu da se ne navata prljavstina?

Da ti nije zica malo pocela da rda.

Dali pustas dovoljno gasa prilikom varenja jel ako je malo gasa i malo promaje isto oce da se to desava.

Ovo su ti onako za pocetak da proveris
 
Za pravilan rad co2 aparata mora biti ispravna dizna,uskladjena brzina zice i amperaza i naravno gas za hladjenje vara......kod tebe to ocigledno nije slucaj.
 
i moj je co2 160 ampera varstroj i problem mi je sto nece lepo da radi sa zicom 0.8 samo pljucka a kada mu stavim 0.6 vari ko blesav e sad pitanje glasi sto nemoze 0.8
 
zato jer je slab.ili mu povecaj amperazu.
a i varstroj je aparat za izbegavanje.imali smo ga i sa njim sve te probleme ko i matic.
 
Meni se taj problem desi samo kada je dizna prosirena(za zamenu), kada je crevo suvise savijeno,kotur sa zicom previse stegnut na nosacu ili kada proklizava pogon zice...
 
Bas sad teo da ga opomenem da proveri diode.

@ galki

Ti aparati su hobi aparati i koliko novaca toliko muzike. Pa sto su pravi profi aparati skuplji, Nije samo zbog kilaze nego jos po necemu.
 
doq8h3.jpg

ovo je moj aparat a drugar ima onaj manji sto pise na njemu 1600 i on vari o.8 a moj nemoze
 
@galki

Aparat bilo koji iole ozbiljan a tu spada i varstroj (govorim o hobi aparatima) sa 160 A mora da jede malu decu sa žicom od 0.8.Nije tačno da je slab jedino ako neznaš sa njim rukovati pa neznaš podesiti struju i drugo da je neispravan( npr. jedna dioda nosi po najčešće 30 ampera ako rikne a ti ni ne primetiš ). Ja imam hobi aparat "gude" nemački 160 ampera i sa pola snage varim materijale od 3 mm sa 0.8 žicom a na maksimumu sam vario materijal od 6 mm - 8mm ,bez problema aparat je bio ladan ko frižider samo mu treba jača žica jer ove tanje potroši za čas.Normalno ovo sve govorim da aparat radi na 380V jer na 220V nije baš od neke koristi.
 
pljuckanje može da bude iako slučajno nije navukao šobu do kraja na rukohvat

@galki 160A je malo za 0.8 žicu , pogotovo ako je aparat žnj klase (ako nije profi)


nego provjeri diode , one znaju da izludjuju
 
savoris je napisao(la):
pljuckanje može da bude iako slučajno nije navukao šobu do kraja na rukohvat

@galki 160A je malo za 0.8 žicu , pogotovo ako je aparat žnj klase (ako nije profi)


nego provjeri diode , one znaju da izludjuju
aparat je varstroj tako da nebi trebo biti znj klase a drugar sa istim vari sa 0.8
 
Nazad
Vrh