Agrotehnika u strnim žitima

Mozda bi bolje bilo da pitas u temi herbicidi u soji, mozda neko ima iskustva sa ovim koktelom.
 
Prosle godine sam imao ozbiljan problem sa Kukoljem u zitu,da li pomaze Sekator kod Kukolja ili ima nesto drugo???
 
Kinezi ne ubijaju prilepacu,za nju mora dodatak.
Onda se cenovno priblizava sa sekatorom.
 
To jeste,ali prilepaca,nije toliko opasna,prskao sam ove godine sa sekatorom i nikad vise.ni palamidu nije odneo
 
Može dva lakša pitanja,treba videti koliko košta najjeftiniji fluroxipir i koliko košta najjeftiniji metsulfuron-metil,fluroxipira 0.8l-1.2/ha + 10g/ha metsulfuron-metil
 
Takođe a odavno koristim braću Kineze.Jedino ako neko misli da su preporučene doze slabe pa mu ga da malo po gasu(par dcl).
 
Ima majstora svakakvih,da neradi ni obrtomer,ni manometar na prskalici,pa kad pitaš koliko prskaju,ni sami neznaju,košta sve to,manometar plafon 1000din i sat sa sajlom još 3000,može bez toga,sve radi,SAMO KAKO,može se i rukama jesti,jer i escajg košta,pa nisam još nikog video da tako praktikuje,da nespominjem neku elektroniku koja meri brzinu na točku,to već može biti velika investicija od 150-200 eura

Kod nas mađara kažu,u prevodu ko oće da jede govna,bar kašiku da obezbedi - dobra volja nije uvek dovoljna
 
Ja sam sa metmarkom radio ali od korova bilo jedino samonikli suncokret i gorusice jako malo i to je odneo odlicno.
 
Kakva su ta sredstva u smislu produženog djelovanja , tj sprečevanja nicanja novih korova? I kakvi su za uskolisne , livadarke , divlja zob i sl?
 
Kako se boriti u psenici protiv napsti koju ne vidimo_Ovo sam nasao po psenici,izgleda kao da se osusila od neke bolesti a ono odsecena od korena i osusila se pre vremena.Neznam da li ima kod vas ovakvih slucajeva.Ako ima sta to jede stablo pri samoj povrsini zemlje?

Nešto slično mi se dešava sa ječmom, listovi se počeli sušiti a u zemlji kao da nešto sisa korijen. Zahvata u širini od otprilike pola metra u krugu i svugdje po zasijanoj parceli. Jeli neko zna o čemu se radi i čime spriječiti daljnje širenje, jer ostali dio je potpuno zdrav modre zelene boje
 
Nazad
Vrh