Agrotehnika u strnim žitima

Nije reklama,nego preporuka Bayera


ir2miw.jpg
 
Ali bi ga obavezno trebali uraditi po zavrsetku bokorenja... Na nekom predavanju sam cuo to upozorenje da valjanje prekida bokorenje, i da bi na to trebalo obratiti paznju...
 
Neke sorte su stigle za prskanje fungicidom a neke jos nisu to stvara veliki problem pocetka prskanja.Kod mene moje psenice tek stidljivo proviruju.
6nyzqq.jpg

A komsijine su u punom cvetu bile pre dva dana.
 
Kako se boriti u psenici protiv napsti koju ne vidimo_Ovo sam nasao po psenici,izgleda kao da se osusila od neke bolesti a ono odsecena od korena i osusila se pre vremena.Neznam da li ima kod vas ovakvih slucajeva.Ako ima sta to jede stablo pri samoj povrsini zemlje?
 
Srđane to sam našao i kod mene, nema puno ali se nađe.Bauljar slično radi ali u jesen i rano proleće i po rubovima parcela i na krugove u parceli a ovo neznam, jedino ako nije pojedinačni slučaj a sumnjam i na kukuruznog plamenca, jes da je pšenica u pitanju ali nešto se jesti mora.Ako ima neko stručan da odgovori.
 
сале ја сам наишао у јечму на такве струкове у пшеници не, али сам рецимо видео у овсу на два места рецимо круг пола метра у пречнику где је овас поцрвенео, заостао у порасту, лишће му је жућкасто-црвено висине 15ак цм, док је око њега овас дупло и више него дупло већи сасвим нормално развијен без икаквих знакова било какве болести

иначе ово је на парцелама које нису већи број година рађене па сам ја ове године то узео да радим
 
Danas sam naišao na ovakav klas.Najverovatnije da ga neka "buba" secne,U zavisnosti gde je prekid sve ka vrhu se suši.

P5180024.JPG
 
ili je stenica ili su tripsi....kod mene na jednoj parceli ima po koji takav klas iako je tretirana i fungicidom i insekticidom!kad sam prskao skoro cela pacela je iscvetala... na drugoj parceli nema ni jedan takav klas a pri prskanju je iscvetalo tek nekih 10-20%!
 
Ovako,hocu da posejem psenicu u soju ali!Soju sam prskao sa punom dozom pulsara i promonija i sa dodatkom galbenona.Pa ne znam da li se sme tj.da li smeta pulsar psenici?Da nebude belaja na prolece.Da li neko moze da pojasni moju dilemu?Hvala.
 
Nazad
Vrh