Agrotehnika u strnim žitima

Moze i za njivu a i za igranku :D. Razmak je 10" ili 12 " (inca) a rec je o multiple cropping sistemu konkretnije "Modified Relay Intercropping" . Zahvaljujem se Panonstibu na materijalu . Slike su preuzete sa OHIO state university.


avot37.jpg
 
'oce da rodi al u Grckoj de svaka njiva ima svoj bunar,kod nas to june nema da nas mune.
Kao sto se nije dobro pokazala setva soje posle psenice.
 
nece da prikaze tabelu uglavnom. prosek od 1994 do 2010 godine je 74 bushela/acre psenice i 31 bushel/acre soje , po jutru 2700 kg psenice i 1138 kg soje.
 
Kada se saberu troškovi duplog kombajniranja i transporta, to je isto kao i jedan usev. To je moje lično mišljenje.
 
Da se zanemare ti troskovi , setva soje ili neke druge kulture je moguce jer u to vreme zitarica je mala i moze da se oporavi od gazenja ali se javlja drugi problem tj korov u medjuredovima ce da probije poprilicno do zetve + nemogucnost tretiranja Medjuredne obrade soje nakon zetve psenice jer je u cvetu jedino ako nije gmo . Mozda gresim ?
 
Da malo osvezimo temu posto ide prehrana psenice.Da li je bolje "baciti" vestak pa valjati glatkim valjkom ili obrnuto?Mislim na prehranu na suvo ne po snegu.
 
Ako ove godine malo ranije prihranjujemo , npr na samom početku februara , možda je malo rano za valjanje pošto će vjerovatno biti još mrazeva.
 
Ja sam vec odluci da cu pocetkom Marta(zavisi i tad od vremena)prvo prehranjivanj.Nikad vise ureju i nikad vise u februaru.Bolje 2-3puta kan-om ili an-om jer vidis kad treba biljci i vizualno i vrmenski.
 
а ја напротив сам одушевљен како је испало када сам бацио уреу прошле године у отапању снега негде крајем фебруара и ове године ћу да поновим
 
Pa i ja sam mislio da sam imao najbolji prinos( a imao sam 5250kg po he)sa urejom po snegu ali vracam se na kan.Jer mislim da ga treba hraniti kad mu treba a ne kad je nama lakse.
 
Nazad
Vrh