Agrotehnika u strnim žitima

Odg: Agrotehnika u strnim zitima

mladen je napisao(la):
ja vec odavno koristim sekator i zadovoljan sam sa njim,

:ppozdrav: i ostajem mu veran i u buduće!
 
Odg: Agrotehnika u strnim zitima

koristim mustang obavlja posao + naso ga po staroj ceni 1600 d. litar ide pola litra po h.
 
Odg: Agrotehnika u strnim zitima

Mi smo dosad koristili Banvel ili Harmony extra a ako je za njih kasno onda Sekator!
_________________________________________________Post je spojen: [time]1234302782[/time]_________________________________________________
Ostao sam duzan par slikica! Konacno sam resio problem sa kablom za prenosenje podataka sa mobilnog!
Evo ovako izgleda moja psenica sejana 27.10. u tanjirano kukuruziste! slike su stare oko nedelju dana, pravio sam ih kad sam prihranjivao psenicu(200 kg urea/ha)
Slika165.jpg


Slika166.jpg


Slika171.jpg
 
Odg: Agrotehnika u strnim zitima

Miseva nema a ostaci su zato sto nije orano samo 2x tanjirano!
 
Odg: Agrotehnika u strnim zitima

Ima li neko iskustva sa regulatorom rasta Moddus?
Video sam na HR forumu da ga ljudi dosta koriste.

Ovde neki pominju prihranu psenice sa 250Kg/ha urea-e. Ja u jesen djubrim sa 300Kg/ha 16:16:16 pa ako bi
bacio 250Kg/ha urea-e za prihranu onda ne bih imao sta da vrsem jer bi sve poleglo.
Da li bi primenom regulatora rasta, uz povecanje doze azota, dobio veci prinos?
 
Odg: Agrotehnika u strnim zitima

200-220kg bi bilo dovoljno.zavisi od preduseva i proslogodisnjeg djubrenja i prinosa.
meni je agronom doslovce ovako rekao imajuci u vidu prinos i proslogodisnje djubrenje.
"ako 120kg ureje po jutru ne odradi posao, nece odraditi ni 150 ni 200"
 
Odg: Agrotehnika u strnim zitima

Tacno! I ja mislim da nevredi preterivati jer to moze da dovede do nezeljenih posledica!
A i cena mu je takva da ce preterivanje puno da kosta!
 
Odg: Agrotehnika u strnim zitima

sta mislite o prehranjivanju po snjegu dal je ko to radio i kako je se pokazalo.
 
Odg: Agrotehnika u strnim zitima

Neznam ali moje je ispalo prihranjivanje pre snega jero vo danas je prvi ozbiljniji sneg ove zime!
 
Odg: Agrotehnika u strnim zitima

Prvi? Pa jel nije bilo snega kod tebe u Januaru?
 
Odg: Agrotehnika u strnim zitima

I jeste i nije! Bilo je za ukras ali nije konsratovan jer ga je trebalo meriti u milimetrima!
 
Odg: Agrotehnika u strnim zitima

Da vidjao sam kad sam nosio suprugu za kamenicu na hemoterapiju i zalio sam se sto je kod mene golomrazica :udri: :udri:
 
Odg: Agrotehnika u strnim zitima

radio sam ja prihranu po snegu pre par godina.bilo sve ok.
 
Pozdrav dečko,
šta si hteo da nam pokažeš. Bilo bi bolje da si pokazao stalne tragove a ne proizvodnju pšenice, semensku, kod visokih kategorija kada se vrši umnožavanje i čišćenje sorte od "cepanja".
Gariša.
 
Nazad
Vrh