Agrotehnika u soji

IMT 539 + Hudjik 6 redni spartac. Sa leve strane 2 reda, tri reda izmedju i jedan red desno. Druga brzohodna i samo gas. :D
 
Ova dva reda se podignu, da zauzimaju manje mesta, tako da ide kroz saobracaj bez problema. :ppozdrav:
 
Peet je napisao(la):
Dali je neko koristio Cobru u soji mixovano i sa kojom dozom po ha?

0,4l kobre + 8g harmony fantasticna kombinacija unazad vec 4-5god.Jedina mana, slabo delovanje na ritski cicak za sta cu probati ove godine da prosirim spektar sa Deltazonom.
PS: za osobe sa slabijim srcem, posle primene najmanje dve nedelje ne ici na njivu!
 
sasa22 je napisao(la):
0,4l kobre + 8g harmony fantasticna kombinacija unazad vec 4-5god.Jedina mana, slabo delovanje na ritski cicak za sta cu probati ove godine da prosirim spektar sa Deltazonom.
PS: za osobe sa slabijim srcem, posle primene najmanje dve nedelje ne ici na njivu!
Zato sto sje.e odnosno sprzi skroz soju jeli:haha: Cuo sam nesto otome i ako ima istine onda tesko da cu koristiti Cobru mada zasad imam odlicno srce ali nebi da je sje.em.
Ima li istine u ovome??
Jos samo da pitam ako nema dovoljno delovanje na cicak kakva je prema Pepeljuzi, stiru i ambroziji??
 
Slicna situacija i sa Pedge [Plejdz] pretprosle umalo da posejem ponovo.Na srecu posle dve nedelje, krenula ponovo i bila mnogo bujnija od druge soje koju nisam prskao sa njim.Uz pomoc Harmoni ocistili njivu [ritsku] sam tako.Ali taj stres dosta jedno preziveti, tako da vise jok sa njim. Bentazon Pivot Harmoni kombinacija neosteti soju ali odlicno odradi posao :D :ppozdrav:
 
Peet je napisao(la):
sasa22 je napisao(la):
0,4l kobre + 8g harmony fantasticna kombinacija unazad vec 4-5god.Jedina mana, slabo delovanje na ritski cicak za sta cu probati ove godine da prosirim spektar sa Deltazonom.
PS: za osobe sa slabijim srcem, posle primene najmanje dve nedelje ne ici na njivu!
Zato sto sje.e odnosno sprzi skroz soju jeli:haha: Cuo sam nesto otome i ako ima istine onda tesko da cu koristiti Cobru mada zasad imam odlicno srce ali nebi da je sje.em.
Ima li istine u ovome??
Jos samo da pitam ako nema dovoljno delovanje na cicak kakva je prema Pepeljuzi, stiru i ambroziji??
Jedina unistava ambrozikju u soji.Sigurno si gledao filmove o Vijetnamskom ratu, njiva posle Kobre izgleda kao polje posle dejstva napalma u kojem posle nekog vremena prezive, samo soja i cicak.A to se tice delovanja na soju, moj prosek ove godina je 25.95kg/kj.Sve je tretirano Kobrom.
Nesmem ni da pomislim koliko bi je bilo da je nije Kobra sprzila ::namigivanje::
 
@Sasa22

S jedne strane koristio bi Kobru ali s druge kad samo pomislim na taj haos stvarno ne smem jer sam video od onih njiva i jako zalosno su izgledale.
Aj kazi mi po tom pitanju dali bi soja bila sprzena ako bi koristio 0,4 Sledora (Ritam,Pivot) + 5 grama Harmonya + 0,15 Kobre po K.J. (lancu) :cao:
 
he he he, dobri ste, par dana poslije sijetve a prije samog nicanja totalni herbicid u dozi od 2 litre po kj poslijr toga harmony i laguna u dva puta prvi puta 60 posto drugi 40 i to je to... provjereno lane i na 38 jutara i funkcionira pravo.. sa gnoivom nisam preterivo, heh 100 kg 0 20 30 pred sijetvu i prosijek je bio 22.85 po kj... vijerovo tko ili ne tak je bilo.... :ppozdrav: :ppozdrav:
 
tomybrzic je napisao(la):
he he he, dobri ste, par dana poslije sijetve a prije samog nicanja totalni herbicid u dozi od 2 litre po kj poslijr toga harmony i laguna u dva puta prvi puta 60 posto drugi 40 i to je to... provjereno lane i na 38 jutara i funkcionira pravo.. sa gnoivom nisam preterivo, heh 100 kg 0 20 30 pred sijetvu i prosijek je bio 22.85 po kj... vijerovo tko ili ne tak je bilo.... :ppozdrav: :ppozdrav:
Niko nije osporavao taj sistem tretiranja sa totalnim. herb. mada ako pripremis lepo njivu ne vidim da za 2-3 dana iznikne korov koji treba unistiti totalnim, jedino ako je njiva sacuvaj Boze, he he he.
 
Ja sam ranije koristio kombinaciju Kobre i Dinama i to tako da u prskalicu sa kojom prskam 1.6ha uspem 0.4l Kobre i 80gr Dinama. Odlično je radilo posao i kad je nestalo Dinama na tržištu prešao sam na druge kombinacije, uglavnom sa Pulsarom. No svake godine sam sve nezadovoljniji sa Pulsarom i mislim da ću se ove godine ponovo vratiti na Kobru i Okson (kao zamenu za Dinam). Možda ću dodati još i Harmoni (jednu kesicu na prskalicu), nije skup a pripomoći će ovoj kombinaciji.
 
Mića967 je napisao(la):
Druže veliki pozdrav, oni obavezno rade analizu zemljišta i shodno rezultatima i zaoravaju. Ja ove godine sam sejao soju na 16 ha i nisam ništa zaoravao niti sam đubrio sa azotom pre setve išao sam samo prihranu preko lista kada je soja imala 6-8 trolistaka i pored dva udara leda imao sam prinos 2409 kg po jutru ima još clanova sa foruma koji su uradili kao ja i bili su zadovoljni sa prinosom a verovatno će se i oni oglasiti samo da se probude :haha: :haha: :ppozdrav:
Ja isto tako radim.Kod nas je bacanje para za vestak u soju.Samo prihrana kroz list
Post je spojen: [time]1296984595[/time]
_________________________________________________
dicki je napisao(la):
steva 1984 je napisao(la):
Kakva je klasa zemlje kod vas kad dobijate bez vestaka skoro 2500 tone po jutru?Kod nas samo ako se baci vestak dobijemo toliko.Mi bacimo pred kultiviranje 100-150 kg N-P-K po jutru
Druga, treca klasa, ali da ne bude zabune rec je o 2010 god.
kod nas je zemlja pretezno I klasa i bogata je azotom
 
Prsko sam stricu djinoks+harmoni.Taj dan tem. vazduha 28.Soja udrugom trolistu tolika i ambroyija.Po nekoj logici tad se neprska al prskanje uspelo
 
Peet je napisao(la):
tomybrzic je napisao(la):
he he he, dobri ste, par dana poslije sijetve a prije samog nicanja totalni herbicid u dozi od 2 litre po kj poslijr toga harmony i laguna u dva puta prvi puta 60 posto drugi 40 i to je to... provjereno lane i na 38 jutara i funkcionira pravo.. sa gnoivom nisam preterivo, heh 100 kg 0 20 30 pred sijetvu i prosijek je bio 22.85 po kj... vijerovo tko ili ne tak je bilo.... :ppozdrav: :ppozdrav:
Niko nije osporavao taj sistem tretiranja sa totalnim. herb. mada ako pripremis lepo njivu ne vidim da za 2-3 dana iznikne korov koji treba unistiti totalnim, jedino ako je njiva sacuvaj Boze, he he he.
priredim ju za sijetvu par dana prije npr 5-6 dana ako neide kisa pripremim onda posijem i nakon par dana 2-3-4 ovisi onda ide totalac... hm....ma nego da ja vas nesto pitam, ja sam lane posijao 10 hektara soje po neuspjeloj repici bez gnoiva bilo je odlicno za nase prilike, skoro 23 po jutru(govorim ukupan prosijek) za tu repicu sam bacio 100 kg ureje po ha i 350 kg 5.15.30 nekaka skupa konbinacija, ostalo sto sam sijao sam bacio 0.20.30 180 kg po ha i to je to i pokazalo mi se odlicno, ove godine sijem 26 jutara soje i mislim baciti isto 180 kg po ha i planiram ici u folijarnu prihranu priko lista, ili cak razmisljam da idem samo preko lista prihranu, da vas cujem sta mislite o jednoj i o drugoj soluciji....??
 
Sa moje tacke gledista iskljucivo Vestacko djubrivo i to Npk 150 do 200 kg po k.j. u jesen pre oranja.
To mi se pokazalo kao najbolja opcija. Bez dodatnog azota na prolece. A sto se tice folijarne prihrane preko lista, moje misljenje je: Bacanje novca. Ovo izjavljujem zato sto sam radio ove god. jednu parcelu od 3 k.j. na kojoj je isto bilo baceno Npk djubrivo i plus sam prskao jednom sa folijarnom pa nisam primetio bolji prinos ni za 1 kg.
Tako da moje opredeljenje je Npk za soju. :cao:
 
Kakav je predusev secerna repa za soju?
Bacio sam pred oranje 150 kg/kj 15/15/15,dali je to dovoljno za soju?
 
Dobar je predusev šećerna repa za soju,ali po meni je šteta sejati soju posle šećerne repe,a u svakom slučaju nema potrebe za veštakom posle šeć.repe.Ja ne bacam ni kg ispod soje veštaka, a stalno mi je prosek oko 2t po jutru a ove godine imao sam 26.5t po jutru.U 99% sejem posle kukuruza.
 
Nazad
Vrh