Agrotehnika u soji

zorancile je napisao(la):
Mico, koju si folijarnu prihranu koristio, kad, koliko ?
Koristio sam od Timak agro - fertileandre gold - u količini 3 l po ha kad soja ima 6-7 trolistaka a predusev je bila šećerna repa. :cao:
 
mica967 je napisao(la):
zorancile je napisao(la):
Mico, koju si folijarnu prihranu koristio, kad, koliko ?
Koristio sam od Timak agro - fertileandre gold - u količini 3 l po ha kad soja ima 6-7 trolistaka a predusev je bila šećerna repa. :cao:
Svaki usev je odlican na secernoj repi, jer pre repe se "posoli" sa prilicnom kolicinom NPK. :D
 
Evo kako je izgledala soja prosle godine posejana na strnjistu sa zaoranim 250kg mesanog 3x15 i dve folijarne prihrane 3x20 Galenikinog folijarnog djubriva. Sejano je zitnom sejalicom svaka 4 seje to jest 48cm.Prinos oko 4600kg na hektar.Sorta je deltin Dukat.
vhtgro.jpg
28kpt28.jpg
 
Trefgal inkoporacija kasnije pulsar u split aplikaciji i fisilejd. Na celoj povrsini dva suncokreta i to na krajevima gde uvek ima manje srdstva.
 
Zavisi od gustine, medjurednog razmaka i krupnoće zrna... u praksi oko 40-45kg/kj ako se seje na 3,5x70cm.
 
tamara1611 je napisao(la):
Koliko kg semena soje ide po jutru ili hektaru?
Pošto soju većina seje sa pneumatskim sejalicama treba ih podesiti tako da poseju do 450.000 zrna po ha, tako će te prilikom vršidbe siguno imati željeni sklop oko 400.000 biljaka. :ppozdrav:
 
zorancile je napisao(la):
Mićo, da li ovo važi ako se seje na 50 i na 70cm?
Zorane nebitno koliki je međuredni razmak, obično oni koji seju na 70cm razmak u redu zrna je 2.8-3cm a oni što seju na 50 cm kod njih je razmak zrna oko 4.5 cm.Bitno je imati traženi sklop u žetvi u zavisnosti od sorte oko 400.000 biljaka. :ppozdrav:
 
Ja sejem na 45cm pneumatskom,sa rasirenim tockovima.Posle kad vratim tockove,vatam 3reda izmedju tockova. :ppozdrav:
 
Spartac prebacen u desnu stranu,dva reda sa desne tri reda izmedju a sa leve strane jedan red.Traktor Mahindra 575DI :D :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh