Парадајз

Mislim da moj avatar dovoljno govori šta mislim o gmo, a ti treba malo bolje da se informišeš, nije dovoljno par minuta guglanja. Kod nas nema gm paradajza ali ima gm soje, možda kukuruza i to je to.
Nervira me ta poluinformisanost koja samo širi dezinformacije, primer je onaj Nikola (zaboravio sam kako se preziva) iz zelenih Novog Sada koji lupeta samo tako. Ako već hoćeš da kritikuješ nešto onda se dobro podmaži znanjem..
 
Imao sam prosle godine pored hibridnog karfiola i dmoaci sneznu grudvu, stigao je 30 dana kasnije ali nije imao to crvenilo i nisam ga prskao ni jednim preparatom.(za komercijalnu proizvodnju samo Hibridi strani!)
Ae da zaboravimo Gmo pricajmo o paradajzu ako se slazete? :ppozdrav::pecanje:
 
Волео бих да ми неко каже, посејао сам парадајз пре месец дана у једну таблу стиропорског контејнера (209 рупа, рупа 20 x 20mm ширине) и кад би требало пикирати у веће чашице јер сад се већ помало сударају, расад је висине у просеку око 7 цм и има одавно два пара листова. Планирам садњу на отвореном кад дође време.
 
Već si trebao, pikiranje ide od kotiledona do prvih par listova, mlade biljke bolje podnose presadjivanje.
 
Ок. Имам проблем поједини листови расада су почели да се увијају (према унутра) коврџају. Шта би могло бити проблем. Бојим се да ми цео расад не пропадне и морам деловати што пре.
 
Ок. Имам проблем поједини листови расада су почели да се увијају (према унутра) коврџају. Шта би могло бити проблем. Бојим се да ми цео расад не пропадне и морам деловати што пре.
Postavio sam slike mog rasada u temi: ''Proizvodnja rasada u plastenicima'' i ako ti se lišće rasada uvija kao na mom rasadu objasnili su mi da to hoće zbog visokog EC. Naime ja sejem u Potgrond H, a potapam kontejnere sa rasadom u Kalcinit. Ne fali mu ništa, odnosno ima viška.
 
Slika bi pomogla:)
Проблем ми је мање више увијање али највећи проблем је жућење доњих малих листова као што се види на слици. Расад је стар 40 дана и нисам никад прихрањивао. Ускоро ћу да пикирам па бих да прихраним али не знам са чим. Има ли неко предлог. Да ли може стајњак или неки вештак. Даруши гледао сам твоје фотке расад ти је екстра. куц куц Шта је то "visoki EC"






- - - - - - - - - -

Малопре сам чепркао по гаражи и нашао Јара ђубриво следеће формулације:
14-11-25+2.4MgО+micro
и још испод мањим словима:
14-5-21+1.4 Mg+micro

Може ли тим да заливам расад.
 
Ma dobro je to Stole, nego je gusto, prerastao je te male kontejnere zato ti se suše kotiledoni. Samo presadi i uživaj....
 
Tako je, samo u saksiju i biće sve u redu. Mene su učili da kotiledoni požute kada je biljka ''namučena''. Kao što je @dzionik napisao biljke su prerasle kontejnere i , po meni, već imaš manjka u supstratu.
A što se tiče pitanja za EC: Elektroprovodljivost (EC)/Sadržaj rastvorljivih soli (TDS) EC je skraćenica za električni konduktivitet, odnosno sposobnost rastvora da provodi elektricitet.
 
@ stole77
Narodski receno EC ti pokazuje koliko soli (iz vode za zalivanje + djubriva) ima u zemljisnom rastvoru. Postoje uredjaji EC-metri kojima se to meri. Ti podataci se koriste kao pokazatelji koliko hraniva imas u zemljisnom rastvoru i kad i koliko djubriva da dodas

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Кад планирате да садите расад парадајз на отворено?
 
Ja sam sad gledao ovaj link i ne vidim nikakav minus od sad pa na dalje. Gde si video mraz oko 1. maja?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Pa kad je temperatura oko nule vrlo često kod mene ima mraza ili slane iako na prognozi nema:)
Pogledao i ja sada nema tih niskih temperatura, to se menja iz časa u čas.....
 
Pozdrav
Želim da na okućnici gajim paradajz na otvorenom uz kanap.Imam metalne stubove i grede na rastojanju od 3,5 metara.
Pitanje je kolika treba da je debljina sajle na rastojanju 3,5m za koju ce se vezivati kanap?
 
Danas zasađen paradajz šeri SUGAR PLUM F1 bile su u čašama fi14 formirana 1 cvjetna grana prvi put ih sadim moa je rasada.


 
Da li paradajz treba saditi po dva uz kočeve, ili po jedan ?
Neko mi je rekao da idu uvek po dva, kao paprika što se sadi u paru .
 
Nazad
Vrh