Јунице "из увоза"

A sta je sa ovim junicama koje finansiraju republika 80 posto a lokalna samouprava 20 po ugledu na Palminu akciju a po konkursu iz avgusta. Kolko sam obavesten prvi komadi su vec isporuceni Ivanjici i Despotovcu?
 
ma sve je to škart roba zalomi se u svakoj turi par dobri komada ko ima sreće a ostalo duplo golo.ko ide sam da uvozi taj može da kupi dobru robu a preko nekog šta dobiješ dobiješ bitno da lijepo izgleda i ništa drugo nije važno
 
Kod nas je problem sto mi gledamo te junice na izgled one su 80% extra izrazeni butevi ,ledja ravna ali kad se dodje do mleka onda vime kao kod koze , imao sam slucaj da nema mleka ni za tele. Polazim od sebe sutra da se ukaze izvozna sansa sigurno da ne bih dao junicu od dobre krave nego od naj gore.l Ljudi imamo mi odlicna grla oko Kraljeva,Mladenovca,Valjeva ko se razmislja oko uvoza mnogo bolja i sigurnija varijanta je kupiti kod nas zensko tele (gledaj majku biraj cerku ) i odgojiti ga . Mnogi ce reci da treba dosta vremena od teleta do krave ,ali prodje i to veoma brzo za jednu uvoznu 4 nase ,pa nisu te uvozne zlatne to je samo farsa. Mlekarama da je stalo do nas proizvodjaca, napravile bi svoje selekciske sluzbe koje bi isle po terenu,odabirali grla osemenjavali sa elitnim bikovima a tu telad davali svojim koperantima, ovako mlekare uvoze kojekakav odpad ograde se po 1000e po komadu a nas ko j..e.
 
kifler je u pravu. i ljudi još smi sebe zalude svoje krave hrane sijenom i mljevenim kukuruzom i kaže da 17-18 litara a kad kupe uvoznu njoj samo što ne daju ptičijeg mlijeka i kažu onda pa bolja je od naših da 20 litara.ja sam 97 g kupio kravu prešvercanu iz vajske kod odžaka simentalka oteli žensko tele i na drugom teletu daje 30 litara mlijeka uz ne nešto ozbiljnu hranidbu.othranim to žensko tele i kad se ona otelila na prvom teletu dala je 28 lit na drugom 36 lit na trećem 50litara i svi njeni potomci imaju sličnu mliječnost.pa nek neko onda kaže da i kod nas nema kvalitetni krava i junica.a nek mi proda švabo takvu junicu ,pa nije ni on baš blesav
 
a zbog cega nema subvencija za holstajna.ja mislim zato sto oni nemaju mesnatost.ali zato mleko ima.
 
Milane premija ima i za simentalca i za holstajna ali je uslov HB broj + placen pio i minimum 5 grla.
 
vidis jedan kod mene je to sve imao i platio .ali sluzba ona koja radi miticenje rekla je da nema.pravo zbog *ona je bela sa jednu crnu tacku na glavi crni hol.
 
Tu je verovatno nesto drugo bilo u pitanju ,to sto ti kazes nema nikakve veze bitni su papiri pedigre, licno imam skoro skroz belu simentalku i niko nije postavljao pitanje sto je bela, cak sam ja vise gledao u selekcionarku nego ona u moje krave.
 
abre tako mu oni rekli da nemoz.al nije mozda zato sto nije cis holstajn?da je melezar pola holstajn pola simentalac?
 
Znaci krenuli su pred izbore na slikanje sa kravama , teladima, svinjama,ovcama itd, ali molimte igore pre slikanja da im objasnis sta je sta da ne bude zablude da se slika sa jagnjetom a da prica o mlecnom govedarstvu.
 
Od te divne stoke razlikuje ih samo kravata sto se tice lika,a sto se tice dela tu nema nikakve vajde od stoke sa kravatom,dok je sa ovom drugom slucaj obrnut.Kako god okrenes-obrnes stoka pod nama,stoka nad nama.
 
Nazad
Vrh