Žetveni ostaci-biomasa kao energent za grejanje domaćinstva

Ali ovako kao na slici svaka ti cast ako napakujes 100 bala a o istovaru ni da nepricamo!
 
Svakako neko ima na prikolici da slaže, problem je bio u težini bala i dizanje na prikolicu!
 
Čugi je napisao(la):
Ima i ona što "ispaljuje" bale ali ne mogu naći snimak, Bobo pomagaj :bravo:

Ovo:

[youtube=425,350]SVUJX3nkEjU[/youtube]

[youtube=425,350]_JcqtNB-sdA[/youtube]

Ili mozda ovo:

[youtube=425,350]zDKL3X-eLio[/youtube]
 
Odg: Žetveni ostaci-biomasa kao energent za grejanje domaćinstva

To je to Bobo, i jedno i drugo, hvala :ppozdrav:
 
Cekaj prvo da kupim presu pa cu onda da razmisljam o katapultu! Nije to losa stvar ... Nisam jos sa tim radio!
 
Katapult nije loša stvar , ali treba dva dobro uvežbana čoveka da su na prikolici. Jedan dočekuje bale i pazi da ga ne baci dole i dodaje bale drugom koji slaže . Jako se malo koriste kod nas . Više sam viđao kao ono na slici sa rusem (samo što je to sa "rusem" komplikovano jer mora biti neki mehanizam za okretanje bale) samo razlika da je za presu zakačena prikolica i preko "šina" bala dospeva na prikolicu gde je radnik dočekuje.
 
novii je napisao(la):
Nije nikakav problem da se ovde navedu neke prosečne cene kotlova i njihove karakteristike. :cao:

Nisam mogao da pronađem uputstvo za moju peć(kotao) pa sam uzeo od drugara koji ima istu peć.

Kapacitet kotla 60 KW
Grejna površina 7,85 m2
Specifično opterećenje grejne površine kotla 7643 w/m2
Masa kotla 485 kg
Sadržaj vode 260 l
Grejana površina do 250 m2
Kotao je izgrađen od kotlovskog lima 5mm.Pri normalnom opterećenju kotla stepen iskorišćenja je od 70% do 90%.
Minimalna visina dimnjaka za ovakve kotlove je 8 m.Dimnjak mora da bude takav da obezbeđuje potrebnu
promaju 24-40 Pa.
Cena ovoga kotla (BBK 60) je 1200 evra.
Evo još dva linka za kotlove na bio masu:
http://www.etazgrejanje.com/katalog.php?prodID=582
http://www.etazgrejanje.com/katalog.php?prodID=583
:ppozdrav: :ppozdrav:
 
Pozdrav svima :cao: ja takodje planiram pravit pec na klasuru i psenicnu slamu a razlog sto je nisam do sad napravio je strah od skupe i nemoguce misije.Inace u okolini u kojoj zivim(Modrica)vecina lozi drvo.Neko od vas je spomenuo dozator?Mislim da to nije neki problem i moze se izvesti pomocu el.motora,kontaktera,sondi i mini elivel kompjutera koji kosta 55eura.Mene muci poprecni presek peci,pa ako neko ima tako nesto molim za pomoc. :ppozdrav:
 
Daj nešto više o kompjuterima , načinu programiranja , mogućnostima i gde se može nabaviti ! :cao:
 
Mogucnost podesavanja parametara po vremenu i temperaturi,a moze se nabavit u prodavnicama rashladne opreme(oni vecinom koriste kao termostate)ili kod majstora kojise bave automatikom :ppozdrav:
 
Hvala bubisa :ppozdrav: Veoma vazno je max.iskoristivost toplotne energije koja se oslobodi,pa zato mislim da je bolje da neradim nesto napamet jer bi me moglo skupo kostati.Odzak planiram da pravim sa duplim metalnim zidovima plus spiralna cijev izmedju(povratna).Ali tu opet ima ALI?Dali bi se u odzaku pravio kondenz i tako brze cadj lijepila za zidove odzaka.Ako neko ima iskustva s tim molim pomoc.....Jos jednom hvala
 
Svaka cast,jesi li lozio slucajno klasuru baliranu npr.na-10,-15 kako ona dize temperaturu i koliko je ide dnevno?Mislim da ce se ove peci po selima masovno postavljati jer cijene drveta i uglja iz godine u godinu skacu dok na poljima iza beraca ostaje toliko jeftine i neiskoristene klasure koja cak sta vise i smeta pri zaoravanju.Veliki pozdrav :ppozdrav:
 
Pozdrav svima, posle cene 40 dim po kubiku odluka je pala kupuje se pec ove godine i na zimu Ložana. Pročitao sam postove na ovoj temi i interesuje me par stvari ima li neko pojma kako rade ove peći

http://www.etazgrejanje.com/katalog.php?prodID=10

http://www.etazgrejanje.com/katalog.php?prodID=9

Ja bih se za jednu od ove dve opredelio zato što nemam mogućnosti da skladištim u dvorištu kuće sojine bale opredeliću se za primarno grejanje sa šapuirikama + malo panjeva iz šume koji nisu toliko skupi. Cena ovih peći od oko 40 kw koliko meni treba su oko 100000 dinara ali su iste tučane tj. mogu samo da se razbiju ili da se zalede pa da propadnu. Neki stručnjaci iz ove oblasti su mi govorili da ne kupujem bio-masa peći ako ložim šapurike pošto kada sagorevaju, one imaju neku kiselinu koja brzo nagrize kotlovski lim koji opet nije onaj kao nekad i ne treje duže od 5-6 godina. Vidim da ima dosta majstora koji sada prave ovakve peći ali sumljam da su toliko dobri majstori i koliko su i cene istih preći. Nisam se još odličio šta da uradim ako ima neko koju pametnu bio bih mu zahvalan.
 
U međuvremenu sam video kotlove koje pravi neka firma iz Kovačice.
Ovde u Pazovi ima nekoliko takvih kotlovai ljudi su prezadovoljni sa njima.
Mislim da se firma zove Uniko kotlovi, vlasnik Povolni Jan.
 
Nazad
Vrh