Žetva 2013.g

Danas moj drug pustao u pogon secku koju je sam napravio... Noge ispale vima sto su isli za njim da vide dal je sve u redu... Kad ovi vise nisu mogli da ga prate seli pod prikolicu a u medjuvremenu je spao kajis koj tera secku ili tako nesto i slama je prestala da izlazi i polomio slamotrese!!!!
 
Sutra skidam prvu psenicu za ovu godinu... Krecem od rane zore usluzno pa cemo videti kako stoji stanje sa vlagom pa mozda pokosimo nesto i kod nas...
 
Danas prvi dan u psenici,skidana Alinea
fotografija09761.jpg

fotografija09771.jpg
 
Evo i neka slika.Ovršeno danas 8,5kj i kao što se vidi ima ove tri prikolice i dve zmajevke isto natovarene kao ova loznica koje su ranije natovarene.Nisam predao danas a sutra će da vidimo šta i koliko ima.Jučerašnji rezultat sa 1,5kj, predato 5680kg sa vlagom 14,7, primese 2,3 i hektolitar 81,9.

Екстра! Свака част!
 
Danas predao jučerašnji vršaj sa 8,5kj i stanje sledeće ; prva tura 18040kg, primese 2,8%, vlaga 13,7% i hektolitar 81,6; druga tura 12940kg, primese 2,7%, vlaga 13,1% i hektolitar 81,7. Kući sam ostavio dva puna bunkera oko 4000kg, malo za mlin i seme (ako se rešim da sejem) tako da ukupno je bilo oko 35000kg što mu dođe oko 4100kg po kj.

Nego kad rade analize na primese dali kod vas zrna u neovršenoj plevi idu u nečistoću?
 
Danas sam uradio one moje napacene simonide.
photo0109.jpg

Bilo je 2 ture.
Prva tura 7620kg,11%vlaga,79,9hl.
Druga tura 2660kg 10.3%vlaga,80hl.
To je prinos na 3,5 kj,s'obzirom kako su mi govorili da tu nece biti zita,ja sam zadovoljan i sa ovoliko.
Mali je lepo pasao i sve ispasao,evo i snimak,nije neki,ali...
 
To je nesto oko 2 ha, i 10 tona, odlicno..........kako samo izgleda, kao da je valjak presao preko nje........ipak sam dao dobru prognozu, da ce ipak tu biti zita u lepoj kolicini......zamisli da nije polegla....bio bi rekord......
 
Danas skinuto zito sa 2 jutra i cetvrt,sorta ns-40, 7800kg,vlaga 12.5%,hl-74,primese 2,4%.s obzirom da je njiva 6 klase ja sam zadovoljan.Nijedan tretman nije radjen osim protiv korova.
 
Danas smo kosili jednu parcelu simonide koja je dva puta padala.Problem je što nije sva popadala nego mestimično .





Prinos ne znam pošto njiva nije završena ali je hektolitar svega 77,7 .
 
Kolege juce sam vrsio coveku Apache 1 lanac i ne mogu da verujem 56 meteri htl je 76 vlaga 13% jedva sam mogao voziti prvoj sa 162 Zmajem.Nemam puno prakse pa da vas pitam dal je ova sorta tolko teska za vrsaj?
 
Nazad
Vrh