Žetva 2013.g

Juce posle podne oko 17h pokosio sam prve psenice Euclid merena vlaga posle kombajna 15.5% uradio sam 2.5kj,prinos je jako dobar danas cu je predati pa cu javiti ali blizu je 1 vagona posto kolega ima kamionsku prikolicu koji je malo veci od zmajevke i nije stalo sve u prikolicu,tako da sam je doneo u bunker.Danas bi nastavio dalje ali opet putujem u inostranstvo imamo nastup(koncert)i tek u nedelju se vracam kuci.Nastavak ponedeljkom
 
Danas sam usluzno radio "rapsodiju",bogami dobro razocarenje,izgledala je fenomenalno,ali je slabo curilo.
2700kg po kj uz 14,1%vlage i 78 hl.
Covek je sve odradio sem tretman protiv bolesti.
 
Mi smo danas pokosili dedi NS Ariju, na parcali od tačno 1 ha okruglo 65 meteri u brutu. Oa agrotehnike je primenjeno sledeće: posejana oko 20-og oktobra na kukuruzovište koje je istanjiranio pa zaorano 30kg semena i prihranjena je oko 10 februara sa 200 kg Uree. nijedan tretman od bolesti, niti folijarna prihrana. Bilo je malo gorušice pa smo se napatili štelujući kombaj, a i bilo je jedno 30.ak posto parcele poleglo... Vlaga je bila 14,4; hektolitar 75,3 i primese 3,3 (zbog gorušice). Deda kaže da je zadovoljan.

Evo i jedan video kako smo se patili sa pologom:

 
Juce drugari skidali neku sortu od lima graina koja je u priznavanju a oni dosli u posed semena sa 3kj 14000kg Vlaga bila 14,4% 77hektilotar sto je rekord u nasem delu atara ,inace juce kosena Pobeda takodje kod kolege 4t po kj.vlaga14.6% 80hektolitar Kod mene simonidu zakosili 15-17% vlaga zavisno od uredjaja koji je merio tako da smo resili da ne kosimo...Danas tek sto sam zakosio uzglavnicu u Ariji pljusak nas oterao kuci...bas se nije dalo!!!Sutra od podneva ako uprzi krecemo opet
 
Prijatelj treba da ga vrse,ali vec sada ne ocekuje neki jak prinos...izgleda dosta lose,a na zemlji je koja se kod nas vodi za jednu od boljih.
 
Pokosili Zvezdanu veceras. Tačan prinos još ne znamo, jer će se tek sutra meriti. Vlaga oko 13%, a očekivani prinos između 8 i 9 t/ha. Košeno je sa clasovim kombajnom i kombajneri kažu da je u jednom trenutku pokazivao prinos oko 11 t/ha, a uglavnom je pokazivao oko 9 t/ha.
 
Ja sam danas posle podne pokosio 1,5kj zvezdane i odokativno treba da ima oko 3600-3700kg po kj, sutra ću izmeriti pa ću videti tačno. Nije nešto baš najbolje izgledala, nekako sve na prepelice gusta pa ređa kao da je do zemlje, krajevi u dolu a sredina breg ali ja sam zadovoljan, nisam se nadao da će ga biti toliko, sutra startujem dalje i tu očekujem malo bolje ali videćemo.
 
Nazad
Vrh