Žetva 2013.g

Mi juce poceli da kosimo PKB Arenu moje seme i priznato 15% stete od leda,preko 6000kg po ha 82hektolitar i 13% vlage ja presretan i prezadovoljan njiva 3 klase!
 
[h=2]KOLIKO KOŠTA ŽITO ??OVO TREBA DA VIDI KOSPODIN KNEZEVIC.[/h]

penica%20duga.jpg
Da li će naše poljoprivrednike dočekati duga kao na slici? Pogledajte kalkulaciju o uspešnosti proizvodnje pšenice.Članak je sa sajta www.agroservis.rs.Naš saradnik Vojislav Mirkov iz Zrenjanina, diplomirani ekonomista, poljoprivrednom proizvodnjom se bavi koristeći usluge za obradu oranica. Pored osvrta na troškove proizvodnje pšenice koji su bitni za profit, u analizi je sačinio i godišnje bilanse uspeha i pregled cena repromaterijala. Posebno interesantna je tabela o količini pšenice za repromaterijal i jedan kilogram hleba. Zapravo, ovaj pregled i najslikovitije govori o nivou naše konkurentnosti u proizvodnji pšenice.




KALKULACIJA CENE PŠENICE RODA 2013. GODINE
IMGMIRKOV%201.jpg
 
E ka bi njih mi interesovali oni bi stavili coveka od struke za ministra poljoprivrede,a ne vazda sve neki levaci nam vode poljoprivredu tako da mozemo mi da se busamo koliko god ocemo!
 
Muka mi je od proracuna iz ministarstva i slicnih institucija! Ja samo znam da na zitu po cenu od 16.5din (toliko sada mogu dobiti), ulaganjem koje sam imao i prinosom koji ocekujem - bolje da sam spavao nego sto sam zito posejao!
 
Bice dobro dogodine neko strano zito po znatno visoj ceni,barem nas nece zezati slab hektolitar,imas primese,mala cena tako ce Srbija od zitnice postati uvoznik
 
Juce pali prvi otkosi ns40 prinos oko 5200kg po hektaru,vlagu nismo merili a ni hektolitre jer ce to neko vec namestiti kako njemu odgovara.
 
Kod nas totalni kolaps zbog strajka kamiondzija...svi silosi puni,sve prikolice po selu pune sa psenicom.
Danas vozio za prijatelja usluzno,punili dok je bilo mesta....

 
I kod nas isto, danas se sve napunilo, sutra nece bit gde kipovati.Kamiona nigde, svi stoje.
Navodno od petka blokiraju i puteve.
Izgleda da ce se oduziti zetva,a za vikend najavljuju kisu.
 
Danas sam uradio 2.6kj,smesano posejano arleqin,balaton i simonida.
Pokosio sam 9560kg sa 11%vlage i 77hl.
Poleg samo kod simonide i naravno losiji rod.
Da sam imao bilo sta od ove dve druge sorte,bilo bi komotno vagon ili 4000kg po kj.
Druga godina zaredom da strane sorte,pobedjuju po kilazi ns seme,kod mene.
 
Danas uradili jednu parcelu,hektolitar 78,5,vlaga 12,9,primese 3,prinos 5100 po ha.Zadovoljan sam :osmeh:.Ostala jos jedna parcela za petak,ocekujem nesto bolji prinos
 
Imam jedno pitanje za iskusnije sa kojom vlagom (mislim koja je gornja granica) se Psenica moze skladistiti u hangar??? Mislim sa kojom vlagom nema da brinem da ce da se ubudja??? Danas kosio i prosek je bio izmedju 11 i 13%.. Jer se sme to skladistiti bez problema??? :sta:
 
Malo pre slikano posle mnogo problema danas nas krenulo pokosili smo malo preko 10.000kg danas kod nas... danas se nije radilo usuzno a ni u narednih nekoliko dana svim kapacitietima skidamo kod nas psenicu.. Evo pri povratku masine u boksu!!! (pocinje servis,podmazivanje izduvavanje hladnjaka i provera ulja i ostalog) :osmeh:

img2011.jpg
 
Ja kao totalni laik u ovoj temi primejtio sam cuj primjetio pa u svakom postu svako od vas iznosi kilazu vlaku i hektolitar,e sad ovo prvo dvoje znam sta je ali ovaj hektolitar sta je to.,
i ja sam danas malo kosio ali su to za vase njive vrtlici-basce, kosio sam jecam 0,2ha oko 700kg zrna i psenica 0,1ha isto tako oko 700kg, za ne povjerovar kako je dobra ispala obziram da u mom kraju ove kulture se prehrane samo jednom ili ni jednom,a o prskanju da i ne govorimo.
 
Imam jedno pitanje za iskusnije sa kojom vlagom (mislim koja je gornja granica) se Psenica moze skladistiti u hangar??? Mislim sa kojom vlagom nema da brinem da ce da se ubudja??? Danas kosio i prosek je bio izmedju 11 i 13%.. Jer se sme to skladistiti bez problema??? :sta:

do 14% ne ide na sušenje, tako da ne bi trebao da brineš, ako ti je vlaga od 11-13%.
 
Ja kao totalni laik u ovoj temi primejtio sam cuj primjetio pa u svakom postu svako od vas iznosi kilazu vlaku i hektolitar,e sad ovo prvo dvoje znam sta je ali ovaj hektolitar sta je to.,
i ja sam danas malo kosio ali su to za vase njive vrtlici-basce, kosio sam jecam 0,2ha oko 700kg zrna i psenica 0,1ha isto tako oko 700kg, za ne povjerovar kako je dobra ispala obziram da u mom kraju ove kulture se prehrane samo jednom ili ni jednom,

Druze kako okrenes kombajn na 0.1h???? :sta:
 
Nazad
Vrh