Žetva 2010

Ja sam skinuo jednu parcelu NS-Ljiljane.Vlaga 12% hektolitar 75, primese 2% i prinos 3000 kg/kj.
 
Ne znam,videcemo.Imam jos Draganu,Rusiju i apache.Ljiljana je imala najvisu slamu i najmanji klas.
 
Od svih navedenih, Dragana ce biti najlosijeg kvaliteta. ona u extra godini ima sugav kvalitet, a kamoli sad.
 
kod mene je dragana uvek extra pokosio sam malo jace od 2kj apaca vlaga 12 hl 76 a prinos 7080kg na tom komadu
 
Saleso, kako su rodile ostale pšenice u tvom ataru? Da možemo da uporedimo sa apačom...
 
Matić je napisao(la):
Kako je ko uradio takav mu je i prinos.Govorim generalno za svoje selo i atar.
pa ne bih bas rekao....moja renesansa,na detelinu je sejana,jesenas je dobila 100kg 20:20:0,na prolece 150kg ana sve to po kj i jos je prskana od trave a nije dala vise od 23m/kj.
 
Za sada ovde je sasvim suprotno što se tiče prinosa ali tek ćemo videti jer još nije ni počela žetva onako kako treba.
 
što sam dosad ovro pšenice pokazalo se da je kod lošijih gazda bolji prinos,kod koga nema trave,malo bacio đubriva-pšenica nije polegla i da vidiš napelja se "lepo" žita, a ima ko je nabaco đubriva žito se svalilo,mestimično i proraslo....loše
 
Za sad kod nas se hvali "Simonida".Ima i preko 30 mc/kj.Hektolitar je sarolik.Ja nisam jos nista uradio.Mozda sutra.Juce ta kisa,kosenje,baliranje.....jbg.
 
Juce pali prwi otkosi. skinut 1 ha Ljiljane. prinos 4740 kg,JUS. to je ubedljiwo najgora njiwa, bez NPK,i dosta je bilo retko,tako da sam za dalje optimista. sad je swe do Boga,da li ce nas pustiti da skinemo letinu. inace,u ataru kod nas prawilo-sto si wise ulozio,manje skidas!
 
oldtimer je napisao(la):
Juce pali prwi otkosi. skinut 1 ha Ljiljane. prinos 4740 kg,JUS. to je ubedljiwo najgora njiwa, bez NPK,i dosta je bilo retko,tako da sam za dalje optimista. sad je swe do Boga,da li ce nas pustiti da skinemo letinu. inace,u ataru kod nas prawilo-sto si wise ulozio,manje skidas!
Strasno
 
ja sam za sada pokosio samo apac prinos je tu oko 30 meteri draganu nism jos pokosio ima jos malo vode ustvari nema vode povukla se nego je jos mekano valjda cu do kraja nedelje pokositi kazu da ce od srede da przi
 
danas poceli kosit katarinu,vlaga 12.8%

20z4h6p.jpg

ng7uc5.jpg

k21ly8.jpg

15clf6e.jpg
 
Ja jos nisam poceo da kosim ali se u selu vec radi.
Prinosi su saroliki 1.8-3t/kj sa katastrofalnom hektolitarskom masom 69-76.
Slame ima svuda zbog kisne godine-prosek oko 150 dobrih bala/kj.
Sto se vode u njivama tice-bez dobre sajle ja ne krecem u zetvu. U skoro svim njivama ima vode, bilo je par zaglavljenih kombajna..neki jedva izvuceni teskom mehanizacijom iz brlje!
 
Nazad
Vrh