Žetva 2010

Kako je bio "zmrljav"dan za zetvu,jos sam i zadovoljan.14.2% vlage,hl 75.7 i 76.9, primesa 2.7% i 2.9% a jedna njiva :sta: a prinos 2.8t/jutru. :ppozdrav:
 
juce pokosili 16 lanaca prinos od 2,5-3,3 tone po lancu. danas skinuli 5 lanaca prosek oko 3 tone po lancu. hektolitar je na skoro svim njivama bio od 75 do 76, a vlaga od 13,2 do 15. slike malo kasnije :D

:ppozdrav: :ppozdrav:
 
IMT-550 je napisao(la):
leka je napisao(la):
Kosio danas psenicu,sorta NS 40 s povrsina 1 lanac vlaga 13,2 hektolitar 75 prinos 3,8 tona
Nije valjda , pa ti si ondak rekorder.......... :sta: :bravo: :cao:
hocses da slikam odvagu:haha: :sta: ozbiljan sam a imao sam prethodni dan ljljana sorta na 2 kj 4,4 tone skroz lezala a to verujes:haha: kod nas je 1 lanac = 1,25 kj
 
b_a_t_a je napisao(la):
Nesto su mi vase primese velike.Meni su i ove godine kao i prosle 1,5%, ali pisu 2%.
kod nas ove godine ima i do 20%primjesa jer ima puno šturog zrna , a i ovi na otkupnim mjestima varaju ,lažu i kradu
 
evo i obecanih slika. je*iga kombajn nisam uvatio :D
35alnkh.jpg

20jik4m.jpg

wlaj4z.jpg
 
Jebeš ovakvu žetvu. Juče sam se smrzao na kombajnu. Išao u majici i šortsu i kad je zahladnelo, malo je falilo da batalim i odem kući da obučem nešto.
 
kod nas u Vrscu u mlinu uveli novinu : merenje = 50 kg zita ti uzimaju iako njima predajes na lager
 
milan_spay je napisao(la):
zoran_vs je napisao(la):
kod nas u Vrscu u mlinu uveli novinu : merenje = 50 kg zita ti uzimaju iako njima predajes na lager
Šta, samo što staneš na vagu otmu ti 50 kg pšenice:haha:
To je samo da "Gazda" vidi, a ono sto ne vidi je mnogo vise...
Za vreme "stare" Jugoslavije ( one od pre drugog svetskog rata), doterao seljak u milin da samelje psenicu- tj.razmeni za brasno. Vlasnik mlina pita kalfu (radnika)-jesi li uzeo ujam za meljavu ("ujam"-procenat u psenici koji se uzimao kao naknada za mlevenje), kalfa JESAM, Vlasnik milna- dali je video gazda (gazda-seljak koji je doterao psenicu), kalfa -NIJE video, vlasnik mlina-UZMI da vidi.....
Naravoucenije: kriv je seljak sto nije gledao, pa kalfa ne bi morao, da se muci, dva puta da mu uzima ujam za istu meljavu :sta:
 
leka je napisao(la):
IMT-550 je napisao(la):
leka je napisao(la):
Kosio danas psenicu,sorta NS 40 s povrsina 1 lanac vlaga 13,2 hektolitar 75 prinos 3,8 tona
Nije valjda , pa ti si ondak rekorder.......... :sta: :bravo: :cao:
hocses da slikam odvagu:haha: :sta: ozbiljan sam a imao sam prethodni dan ljljana sorta na 2 kj 4,4 tone skroz lezala a to verujes:haha: kod nas je 1 lanac = 1,25 kj
E tako vec zemo....... :haha: :ppozdrav: ::namigivanje::
 
rasa02 je napisao(la):
@zoran vs
Ja im nebi ni kg predao,lopovi m..u li im lopovsku :zli:
prinudjeni smo ili njima ili drugom privatniku da predamo,kako god okrenes ledja ti stradaju i to donji deo.na 16% vlage skidaju i do 15%,te primese,te susenje.te itd.......
 
Juce sam poznjeo 1ha ''pobede".Prinos je oko 4,5t. Vlagu ne znam jer nemam cime da izmerim, odokativno primesa i nema nesto mnogo. Sve u svemu ovaj post i nema neku narocitu vaznost.
 
Kosio danas psenicu sorta evropa 90 vlaga 12 hektolitar 72 prinos na 3,75 kj 8,6 tona katastrofa :zli: :sta:
 
Kosili smo danas komšiji apač ,na oko jako lepo izgledao ali hl samo 70,85 vlaga 14,6 prinos 31 metar i još malo po kj.
 
Nazad
Vrh