Žetva 2010

A robne rezerve traže za otkup hektolitar od minimum 77.Pa malo ko će izgleda imati da preda.
 
Kiša je sprečila da danas završim mojih 5 kj žita. Sorta je Simonida (nije semenska već prva reprodukcija), vlaga 12% , primese 2.6% , hektolitar 77.5 . Prinos ne znam precizno jer je zbog pljuska ostalo još oko 1kj ali će sigurno biti oko 3500 kg/kj sa čime sam izuzetno zadovoljan. Žito je stvarno celo vreme dobro izgledalo sve do pre nekoliko nedelja kad je odjednom jako izgubilo lisnu masu, čak toliko da sam već mislio da će propasti skroz. Nisam prskao od bolesti pa predpostavljam da je to zbog toga. Zato sam i više nego prijatno iznenađen dobrim prinosom za ovakvu godinu.
 
Danas i kod mene pali prvi otkosi psenice.Prinos ce se kretati od 2500 do najvise 3000kg/kj. ::lose::
 
ako bog da da otvore silose i ja sutra krecem u zetvu na mojih 28 kj. psenica ne igleda lose, ali sad videcemo :D

:ppozdrav: :ppozdrav:
 
b_a_t_a je napisao(la):
Ni kod mene ne izgleda lose,sta vise izgleda super,ALI SLABO CURIII :zli:
Moja je izgledala najbolje u ataru,svakodnevo polazim pored instituta u NS u na oko je delovala isto kao i njina.Kad ono prc, jedino sto mogu da se pohvalim slame ko nikad.
 
pobeda u pologu 5.8j oko 26-27m/kj. hektolitar 79.
ns-40 bez ijednog poleglog klasa na 4jutra 36.5m.hetolitar 75.5.
vise sam imao na 4kj ns-40 nego na 5.8kj pobede.
cini mi se da je sve do pologa. ispod klasova koji su na suncu su klasovi bez ijednog zrna.
vlaga za pobdu 11.2 a ns oko 12.
Post je spojen: [time]1278139690[/time]
_________________________________________________
da napomenem samo da je jus za vlagu 13 a za hektolitar 76.
NISTA plusa necu dobiti sto sam predao suvu i kvalitetnu pobedu.!
 
i mene to nervira - ako vec uvode standard i znaju da smanje kolicinu kada je kvalitet ispod jus-a , sto onda istim sablonom ne povecaju kada je kvalitet jaci od jus-a :zli:
 
kod nas kuci katastrofa, rapsodija 1,8 t/kj, hektolitar 71. sreca samo smo imali 2,5 kj.
nisu je primili u silos zadruge, ali ju je primio zz zunji silak.
 
Odg: Žetva 2010

agonija upotpunjena zvanicno: hektolitar 77 vlaga 12,1 primese 3% prosek 2.25t/kj
pardon
 
danas trebalo da nastavim, ali u 8 jutara ne moze da se udje.zrno zrelo ali zemlja k'o testo.bar 7 dana pauze.
 
Komšija može i više od 7 dana da bude pauze.Izgleda da i večeras dobijamo turu kiše.Šta kažu tvoje prognoze za vreme.
 
Najavljivali ili ne, kod nas se sručila, i još nedelju dana ništra od žetve....
 
dukej je napisao(la):
...Prinos ne znam precizno jer je zbog pljuska ostalo još oko 1kj ali će sigurno biti oko 3500 kg/kj sa čime sam izuzetno zadovoljan...

Danas završio žetvu i sad znam tačne rezultate. Prinos Simonide je 3400 kg/kj a na jednoj maloj parceli gde sam imao NS 40S je prinos ekvivalentan 3200 kg/kj ali sa bitno manjim hektolitrom od Simonide (73.7). Na toj parceli uvek sejem original seme pa to onda ostavljam da bude seme za narednu godinu. Međutim ove godine neću ostaviti ovu NS 40S jer je zrno izgledalo kao bolesno i jer sam rešio da ću dogodine sejati samo jedno jutro i to samo zato bi ga očistio od poponca.
 
ja pokosio apac ne znam rezultate nismo jos merili a i ostalo je malo da se jos kosi prekinula kisica a negde ne moze zbog vode slame ima ko nikad a zrna tu i tamo videcu tacno,kad smo bili juce zakosili bilo bas ubi boze zrno jako sitno a kad smo danas polkosili nije tako ni lose
 
ja se nadam da cu sutra krenuti u vrsidbu imam 20.5 kj i nadam se da ce biti 30 po kj prosjek ako bog da jer iste sam imao prosle godine 45 a predprosle 44.5 po kj prosjek bilo je vise nego odlicno, e sad s obzirom da sam dosta manje ulozio nadam se prinosu od 30 al sto rekli zagorci kod nas, bumo videli kad se ovrsi sta ce vaga reci, javim vam se cim bude gotovo...da sorta je srpanjka o inace je odlicna po prinosima samo sto noje hvaljena po hektolitarskoj tezini...
 
Juče završena žetva.

Simonida 12 kj. vlaga 12,6%, primese 2,2°% hektolitar 80,1 ( :sta: :sta:) prinos 3250 kg/kj
Ni u ludilu nisam mislio da će posle onoliko kišurine imati kvalitet.Seme je bilo prva reprodukcija.
 
Nazad
Vrh