Žetva 2010

danas zvanicno pocela zetva u opstini pancevo Pik "Stari Tamis" poceo sa vrsidbom :D
:ppozdrav:
 
acA cS prO je napisao(la):
danas zvanicno pocela zetva u opstini pancevo Pik "Stari Tamis" poceo sa vrsidbom :D
:ppozdrav:
Kao i svake godine a.d. "Stari Tamis" prvo sve pocinje od setve pa......do zetve,berbe,vadjenja,itd.. ::svaka cast::
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=P8r2qR2Dr0I&feature=player_embedded[/youtube]
A kacarevac kenja li kenja .......... :udri: :udri: :udri: ::lose::
 
Danas košeno vlaga 16, hektolitar 75, prinos još uvek nepoznat ali nije velik. :nono:
 
Pali prvi otkosi na oko90 ari 5600 kg sorta simonida vlaga 12% hl 78,5 primese 4.Ovo mi je od boljih pšenica koje su bez vode.Zaboravih i prinos slame 12 velikih bala.

Image Hosting provided by ImageBam
 
Predusev povrće(krastavac),pre tri godine nakrkano stajnjaka,80 kg /kj mapa 2x tanjirano setva oko 25 X ,prihrana sa 50 kg uree i prskanje od korova.
 
kiraj je napisao(la):
Predusev povrće(krastavac),pre tri godine nakrkano stajnjaka,80 kg /kj mapa 2x tanjirano setva oko 25 X ,prihrana sa 50 kg uree i prskanje od korova.
koja je formulacija MAP-a, a koja DAP-a? Inace prinos je :D za ovu godinu. Verovatno je pred krastavce baceno puno NPK, slicno sto kod nas u selu na repi uvek budu odlinci kukuruzi, jer se na repu baci 350-400 kg/kj NPK.
 
IMT-550 je napisao(la):
MAP 0,11,52
DAP 0,18,46 zato sto ova djubriva ne sadrze azot N-P-K tako da je samo P-K koliko sam ja upucen......... :cao:
pogresno si upucen, ne sadrze kalijum
 
sasa22 je napisao(la):
IMT-550 je napisao(la):
MAP 0,11,52
DAP 0,18,46 zato sto ova djubriva ne sadrze azot N-P-K tako da je samo P-K koliko sam ja upucen......... :cao:
pogresno si upucen, ne sadrze kalijum
Moguce znam da im nesto fali pa sam mislio da nije azot , ali u pravu si sad sam nasao Fertilovu knjigu djubriva to su NP djubriva , hvala drugari na ispravci...... :ppozdrav: :cao: ::svaka cast::
Post je spojen: [time]1278086408[/time]
_________________________________________________
Danas jedan prijatelj otvorio sezonu kod nas za psenicu , prinos na 2 kj 5500 kg = 14 vlaga , 75 hl , ja nisam verovao pa isao na vagu da proverim kad ono stvarno ali puna agrotehnika,jbg..... :sta: :ppozdrav:
 
da me pljune po sred ociju ko me vidi da sejem zito.100kg dap/kj, 155kg/kj seme pobeda deklarisano
prihrana 180kg/ kj an u dvaput tretirano protiv korova i tretirano protiv leme po ovome sto sam sada dovukaou prikolicama nema vise od 2,5t po kj.Ponavljam vise necu ni kiflice da jedem :zli:
 
danas smo i mi poceli sa zetvom psenice, vlaga 14, prinos samo 2500 kg, po kj. malo na slabijoj, mestimicno peskovitijoj zemlji, nadam se da ce narednih par dana biti :cool:
2ignp20.jpg


102mq9t.jpg
 
sasa22 je napisao(la):
da me pljune po sred ociju ko me vidi da sejem zito.100kg dap/kj, 155kg/kj seme pobeda deklarisano
prihrana 180kg/ kj an u dvaput tretirano protiv korova i tretirano protiv leme po ovome sto sam sada dovukaou prikolicama nema vise od 2,5t po kj.Ponavljam vise necu ni kiflice da jedem :zli:
A 'lebac...... :sta: :sta: :sta: :haha: :haha: :haha: :udri:
 
mi smo danas uradili apaca,
prinos odlican za ovu godinu,30 m/kj,vlaga 10.5...al ' zato hektolitar 71,jedva sam ga predao...
 
Kod nas ista situacija oko 2500kg po jutru hektolitar se krece od mozda nekih 65 do 75...jad i beda katastrofa pukli smo ko pi..e :udri:
 
Nazad
Vrh