Šljiva

Izglada da su insekti na piretroide postali rezistetni kao sto su i gljive postale na triazole.
Zato se doze pojacavaju.
 
Drugi tretman za šljivinu osu sam ipak po preporuci apotekara čini mi se Konzul odradio, nebitno svakako je bio kontaktni preparat.

Ali mislim da sam "ubo" tajming jer je po meni tad bio najveći broj jedinki, bukvalno rojevi...
A šljiva je bila još u karenci što se tiče prethodnog tretmana dimetogalom.

Posle kad sam obilazio ZNATNO manje je bilo osica a po zemlji koliko hoćeš mrtvih, šljiva je bila kako gde ili skroz precvetala ili u poznom precvetavanju tako da su pčele bile na drugim lokacijama jer o tome baš vodim računa.

Javiću svakako da li ima i koliko plodova koji imaju crvića....
 
Poslednja izmena:
Dejan 351 gledam ove tvoje slike i ovde i ostale što si postavio. Možeš li da mi objasniš zbog čega ti je ovako travnato u šljivi a nije u ostalom voću već zemlja? Mislim zar nije bolje da bude trava zbog toga da ne bude blato ako se okiša i dok je branje a i voćka koja opadne pada na travu a ne na zemlju. Hvala i svaka čast kako sve ovo lepo održavaš.
 
Lično nemam dobro iskustvo za zatravljenim površinama...2010. godine, posle raznih lomova koji su mi se desili na privatnom planu, odlazim u inostranstvo.Prvih godinu - dve je bilo teže češće dolaziti, pa sam tako samo kosio...od tog starog voća ostale su samo one, ovo drugo su mlađi zasadi.Njih planiram i da vadim...ne toliko zbog starosti (16 -a im je godina) već zbog sortimenta...ostaću samo na "Lepotici".
Osim benefita da se može prskati i brati i kada je kaljavo, druge koristi nema, pogotovo, kao što znaš, u mladim zasadima.
To su moja iskustva.
 
Lepo izgleda, kod mene Stenlej uopšte nije za pohvalu dok je lepotica extra. U mom kraju šareno sa šljivom od ništa do odlično... luda godina.
 
Moja stenlejka . Mislim da je sada u 5 ili 6 godini . Danas sam odratio trece prskanje : fascat + mankogal + slavol . Kakvu sam kombinaciju napravio pojma nemam . To sam imao u kuci . Jel moze savet sta dobro staviti u spric za poslednje prskanje .
IMG-20230623-181857-1.jpg


I jedno veliko iznenadjenje . Kalifornijska plava . Prerodila je , bice sitna ali zavrsice u kazanu .

IMG-20230623-181140.jpg
 
Pozdrav drustvo,plan mi je na jesen da zasadim 50ak stabala šljive,koju sortu bi mi preporucili?


Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Ja bih ove zasadio . Imam i ja jos prostora za jedno trisesetak i ove sam planirao ali nikako da ih posadim . Ne znam ni gde se kupuju .
 
Jel ovo od sljivinog smotavca ili je sljivina buva ? Ne mogu da izvalim na internetu .
Prskana je pre dva dana fascatom a tada nije bilo ovoga .
IMG-20230702-102744.jpg
 
Jel ovo od sljivinog smotavca ili je sljivina buva ? Ne mogu da izvalim na internetu .
Prskana je pre dva dana fascatom a tada nije bilo ovoga .
@
IMG-20230702-102744.jpg
Кад је плод убушен од шљивиног смотавца мислим да се брани тако што направи малу "куглицу" смоле на месту убушења.
А гусеница слободно ради свој посао унутра ...
 
Domaćinska 😁

Ja ne znam šta je sa ovom klimom, sva vegetacija kasni kod mene... Em sam južno, doduše oko 350m nadmorska visina, a i Sićevo ima čak odlike i mediteranske klime, toplije su noći...
Luda godina...
 
Nazad
Vrh