Šljiva

Razumem, jasno da se mora prskati i to sam predocio, ama covek tvrdi da tu sortu dzaba prskati jer joj nista ne pomaze... i navodi da ljudi nisu mogli gledati crna stabla i zbog toga opao interes i ne kalemi se vise. No ja sam je ipak pronasao i kupio i vec zasadio. Na drugoj pak, lokaciji zasadjena cetvrta godina,prosle godine dala plodove, a prskana samo zimsko...od monilije ni znaka-ni glasa, kao i kod drugih sorti.
Mora se ići dva puta protiv monilije ploda i sve će ostati. Zasadio sam je 2014 godine.

Послато са 2201116SG помоћу Тапатока
 
Ovo je slika od 26 septembra. Nadmorska visina 500 m.
c5f3dd1ac8af6d52f59fb75048293517.jpg


Послато са 2201116SG помоћу Тапатока
 
Na nekoliko stabala sljive na prvom spratu grana ucvala po jedna ramena grana. Kazu nedostatak,cega?
 
Kamo sreće da je ta podloga...
Džanarika prokleta, sad se reže drugi voćnjak ista sadnja čak i isto vreme sadnje čini mi se..
Ne znam dal da režem ili da bežim 😁.
Mnogo kvalitetnija zemlja, još je pre sadnje odmarala dosta... Katastrofa..
 
Ja sam šljivu sakupljao u snopove (treba za kazan), kajsiju sam skupljao traktorskim vilama i popalio...kako si zadovoljan sa indijciem po pitanju tarupranja granja ?
 
I mi smo prosle godine sakupljali u snopove, vezao ih kanapom, iznosio u jedan cosak i u subotu kad sam ovo tarupirao, popalio to, taman se osusilo i izgorelo za cas.
U nedostatku vremena to mi je veliki posao ali mi se vise svidja, ostane cisto.
Za sad sam zadovoljan, nije bilo nikakvih problema, u starijem vocu je bilo grana i preko 5cm u precniku koje su odstranjene jer su suve pa i trule, od njih je ostala samo prasina.
Sve sam presao dva puta, posle prvog prohoda ne bude bas sitno ostanu komadi po 10-15cm ali posle drugog je mnogo bolje.




Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Planiram da ga kupim sledećeg proleća...imam frezu i poprilično sam zadovoljan, a znam da si ti kupovao tarup.
 
Ovaj je 165cm, ima hidraulicni bocni pomak...
Isti ti preporucujem za 539.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Znam da nije možda baš ovde tema, ali interesuje me da li je dobar program zaštite i prihrane od galenike? Hteo sam ove godine da probam sa njim, ali video sam da neki nisu zadovoljni pa bi hteo da se konsultujem.
 
Nazad
Vrh