Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Ja bacio 350 kg u jesen I u prolece 150 kg...kad dodam na to troskove za slavol,fertileader,bormaks..lelee
 
@ddragan Pa dobro zavisi gde je kakvo zemljiste, ali obicno idemo 130kg u jesen i 130kg u prolece po jutru.
300kg/lancu Globala 0;16;32 zaorano, 100kg/lancu eurofertila(prolece),100 kg/lancu An-a pre setve i 100kg/lancu An-a pred spartanje.+ folijarno sa svakim tretmanom od cerkospore 1l/ha Bioplant i jednom 2,5kg/ha Bormaxa,drugi put 1,5kg/ha Bormaxa.Ekobustere ne racunam jer sam to dobio gratis za oglede pa se naslo malo i za repu.
 
300kg/lancu Globala 0;16;32 zaorano, 100kg/lancu eurofertila(prolece),100 kg/lancu An-a pre setve i 100kg/lancu An-a pred spartanje.+ folijarno sa svakim tretmanom od cerkospore 1l/ha Bioplant i jednom 2,5kg/ha Bormaxa,drugi put 1,5kg/ha Bormaxa.Ekobustere ne racunam jer sam to dobio gratis za oglede pa se naslo malo i za repu.
Dragane to je previse ja mislim dato repa ne moze da iskoristi.
 
Zabaljcani su upali pec, od utorka pocinje prijem repe. Koliko sam razumeo caleta, Žunji nema veliku kvotu vadjenja na dan, tako da prognoziraju vadjenje do kraja decembra. Moja repa retrovegetira, za sada su mladi listovi zdravi, cekacemo jos dva meseca, pa kako nam bude. Praticu kretanje secera.
 
Inače kilavo kreće zbog ove kiše jer nemože da krene vađenje odjednom na svim lokacijama,a i kad krene neće moći da se lageruje zbog najavljenih visokih temperatura.Mi sutra idemo u banat po 10 kamiona neka probne ako navade.U utorak ćemo valjda krenuti ozbiljnije sa ::vadjenje_repe::

zcurcic@ Zar ti neće vaditi prošlogodišnja ekipa?
 
i38h7q.jpg
r59ur.jpg[/IMG]
qn1t9g.jpg
2ryt5pe.jpg
evo i moje repe a ova poslednja slika je da vam pokazem kako ima do sorte puno sto se tice cerkospore ova sto je vecina je arcas a to sto je jace obolelo je baikal onaj sto smo dobili prosle kao gratis pa mi je malo falilo u spicu pa sam to posijao
 
kod nas stigli prvu rezultati kako cujem nije lose secer od 14 do 15 a prinos nije ispod 4 vagona po kj cak i vise
 
Kod nas kampanja stala tako jutros cuo, tko nece sa šećeranom da potpise novi ugovor, ovaj sa smanjenom cjenom nece mu otkupit repu
 
Nazad
Vrh