Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
E, jbg, ja letos mislio da jos dupliram povrsinu pod repom, na racun suncokreta I kukuruza, ali pod ovim novim okolnostima, pitanje je sta sejati. Od suncokreta sam pred odlukom da skroz odustanem, repa nesigurna, a zahtevna, kukuruz ne moze zbog dijabrotike, soja kod nas ume da varira drasticno od godine do godine., jbte sta sejati ? Ili je ovo samo izjednacavanje poljoprivrede sa ostalim privrednim granama, tj spori propast poljoprivrede, kao sto je I sve ostalo vec otislo u 3 PM.
 
Na soji je tesko puci, posto je ekstremno mali ulog. Repu proizvesti bez doooobrih ulaganja je nemoguce. Kad je losa cena repe ulazis u problem da vijas svoje novce i pitanje da li ces ih stici:sjasi:
 
Evo i moje repe... Original
20140906150516.jpg
20140906150529.jpg
20140906151259.jpg
 
E, jbg, ja letos mislio da jos dupliram povrsinu pod repom, na racun suncokreta I kukuruza, ali pod ovim novim okolnostima, pitanje je sta sejati. Od suncokreta sam pred odlukom da skroz odustanem, repa nesigurna, a zahtevna, kukuruz ne moze zbog dijabrotike, soja kod nas ume da varira drasticno od godine do godine., jbte sta sejati ? Ili je ovo samo izjednacavanje poljoprivrede sa ostalim privrednim granama, tj spori propast poljoprivrede, kao sto je I sve ostalo vec otislo u 3 PM.
Daj zemlju u arendu 350e kj novci odmah i znas na cemu si.
 
Pecnula je malo cerkospora,izgubila je malo na lisnoj masi ali drzi se za sada,ova je I odlicna kakvih ima..
 
Po 4 donja lista su otpala.. sutra cu slikati komsijsku repu koja je bila potpuno sasusena,sad ima 2 lista koja su zelena koji tek izbijaju..
 
Ta repa se regenerisala. Potrosila secera prilicno dok je novo lisce isterala. Nemoj se cuditi digestiji od 10-11. A komsijska ako ima samo 2 lista, nek se sprema da doplati za repromaterijal secerani.
 
Moja se tek sam pocela susiti i to ce potrajati posto ima prilicno mase,donje lisce odbacila a gornje se jos drzi,ali vidi se da je ostecena lepo i da nece jos dugo_Ostale koje sam video su kao Slavkove vide se vrste,polako sklapaju redove i zelene se,znaci retrovegetacija...
 
Stigli rezultati iz Te-To Senta,direktno tovarena repa dan pre kiše,digestija 14,8%-14,85%,nečistoća 14,57%-16,17%.To mi dođe oko 22% odbitka na proizvedenu količinu.Ja zadovoljan ako realno gledam na situaciju ove godine.:osmeh:
 
Kod nas su stali ovih par zadnjih dana sa vadjenjem, poslednji rezultat vadjenja je bio 3,5 vagona plative repe po kj. Bilo je preko 4,ali puno skidaju. Inace Kovacicka secerana da ne bi stala sa radom trenutno dobija sirovinu iz Vrbasa (150km).
Kris80, a prinos ?
 
Pišem o sebi:spadam u male organizatore za šeć.Žabalj,uzeli smo od šeć.sve što smo mogli a trebalo nam:eurofertil+ zaoran, ruski an za start i za pšenicu,seme ,hemija u fulu,fuzilend za soju,ostalo malo akanta i za pšenicu,avans za letovanje.Sve cene su u dinarima bez kamate,cenovnik je prošlogodišnji samo je eurofertil jeftiniji a avas manji.Isplata repe vađene u septemru je u oktobru uz srazmerno odbijanje duga,konačna isplata do 25 12.Možda nam neće platiti repu ali dosad su se držali ugovora.Kod nas za vađenje treba kartica koju nemožeš dobiti ako ne potpišeš anex gde je cena 4 din.Ako pažljivo pročitaš ugovor shvatiš da njima najviše odgovara da repu ni nevadiš a oni te tuže za uzete avanse:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh