Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Mindjusar ako si ulozio bez zakupa 150000 onda treba da imas puno po ha da bi se pokrio.jesi racunao koliki je min da se pokrijes?
 
Ispada da se "kolje bik za kg mesa".
Nesto tu ne stima jer ispada za na KJ ne zaradis ni 150 eura. Vadjenje nisam ni ukalkulisao.
 
Dušane imao sam cerkosporu ali nije strašno,miševi su jedan od najvećih razloga,od 10 repa jedna da je netaknuta ostali po 2-3-4 rupe po korenu.:ppozdrav:
 
Vi, repari, 100 % krijete zaradu i onda se jos bunite kad i ovi iz secerana hoce malo da zarade. Kako vas samo nije sramota da budete toliko nezadovoljni, pa valjda i industrijalci treba malo da osete slad tog secera ::vadjenje_repe::
 
@paorpaor
500 eura je hemija od nicanja do vadjenja po /ha
200 eura djubre u jesen i prolece po /ha
140 eura seme
180 eura vadjenje
------------
1020 eura e sad zavisi ovo je najskuplja kombinacija prskanja i semena :D ali idemo na kolicinu, pa puta puta i eto ga :osmeh:
 
Samo 130 kg osnovnog djubriva. Koliko cujem od ovdasnjih repara to je mnogo veca cifra ako "kanis" da imas veci rod. Koliko sam shvatio cerkospora mnogo kosta proizvodjace jer su preparati skupi i potrebno je od 3 do 5 prskanja godisnje. Znam da se za dobru repu baca vestak kao lopatom i da bez toga nema repe.
 
Nazad
Vrh