Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
img201409081624311.jpg
pukla ti šajbna :ppozdrav:
 
repe zadruge Agro Tovarnik HR, granica je ovaj kanal poprecke ... poceli su i oni da vade, levo i desno se nalazi jos 5,6 ovakvih tabli pod repom
2cgk1z5.jpg
 
Gledam danas moju repu koja je pre 5 dana bila gotovo sva zelena,vec je vidno ostecena i lisce joj polako pada a neko je vec palo...Masa za koju sam mislio da ce sporije da otpada sada vec vidno nedostaje ali se vrste jos ne vide...Na pojedinim repama krece retrovegetacija ali na vecini jos ne.Ne znam da li da je vadim krajem septembra do sada je bila dobra i mislim da nece izgubiti puno secera ako se izvadi za jedno 15-ak dana! Trebao sam ici i u 4 prskanje pre 7 dana otprilike je bio termin,ali jbg
 
Ko kod nas u Somboru bude vozio repu čeka ga jedno iznenađenje............http://www.sombor.rs/news/naknada-za-prevoz-tereta-veceg-od-propisanog-obavezna
Odosmo u off ali ajd sad,tema je vise za ZOBS.Ista fora kao kod nas sa masinama koje su van gabarita.Ne smes da vozis kombajn ili sejalicu koja je sira od najvece dozvoljene-krsis zakon.ALI ako izvadis DOZVOLU onda smes da budes van gabarita, i da, tako reci krsis zakon.Ako izvadis dozvolu i platis taksu onda ces "preduprediti" unistavanje puta kojim ides.Nije sve jedno ako prodje putem kamion sa 50 i vise tona bruto tereta bez dozvole ili sa placenom taksom i dozvolom.
JBT-e, da li je to uopste u skladu sa zakonom i Ustavom da opstine mogu takve nebuloze da izmisljaju i naplacuju i to u saradnji sa policijom?
 
Spajki Veruj mi ni meni nije jasno al verovatno hoće na bilo koji način da pune budžet:off_topic:

Inače nezvanično čujem da je iz našeg kraja jedan domaćin vadio repu, prinos preko 8 tona plative po Ha a digestija oko 15 ! Idem sutra u zadrugu sa kojima radim repu pa ću čuti informaciju iz prve ruke pa potvrđujem ovde.
 
@JBT-e, da li je to uopste u skladu sa zakonom i Ustavom da opstine mogu takve nebuloze da izmisljaju i naplacuju i to u saradnji sa policijom?

kod tita je postojala poštena inteligecija a danas je na snazi(vlasti) napredna inteligencija .Zamisli koliko pameti trba da se stiš da naplatiš taksu:sta: Ne mogu sad da nađem onaj crtać kad Badža pokušava da Popaju naplati mostarinu pa posle batina napredno zaključi:mora da postoji neki lakši način da dođem do para!Kako su kamiondžije oduševljene repom a kamion mnogo velik i jeftin uređaj može biti svašta.Možda u opštini Sombor kole nema repe pa da malo zeza konkurenciju:ideja:
 
Spajki Veruj mi ni meni nije jasno al verovatno hoće na bilo koji način da pune budžet:off_topic:

Inače nezvanično čujem da je iz našeg kraja jedan domaćin vadio repu, prinos preko 8 tona plative po Ha a digestija oko 15 ! Idem sutra u zadrugu sa kojima radim repu pa ću čuti informaciju iz prve ruke pa potvrđujem ovde.
Au pa taj je nesto debelo zajebao u proizvodnji kad ima toliko plative repe po Ha,ili si se ti posvadjao sa prstima pa pises pogresne informacije.:osmeh:
 
Danas Holmerom vađena repa. Prevoznici koji su vozili za Vrbas nešto su bojkotovali. Došlo je 4 kamiona odvezli po jednu turu i kao... doći će opet... kasnije.... čekajte. Vratio se samo jedan. Došlo veče.... kiša...... i osta repa. Sutra se čekaju rezultati pa javljam..
 
Vadio juče moju repu. Današnje analize kažu digestija oko 12,9. Prosečna masa 60 korena nešto malo preko 700 grama. Nisam zadovoljan, pratiću dalju situaciju.
Na poslu rezultati malo bolji, sadržaj šećera prosek 10 sorata u kojim dominiraju naše 14%, prosečan prinos oko 75 tona, prosečna masa jednog korena 825 grama.
Tibor bolji od originala, kog je cerkospora rasturila i koji je imao najmanji sadržaj šećera od 13,5, sa prinosom od 91 tonu.
Prosečan prinos nije određen na baš previše precizan način, jer nije merena dužina izvađenog reda. Uzeta je za sve sorte 8 metara, s tim da sigurno ima odstupanja.
 
@JBT-e, da li je to uopste u skladu sa zakonom i Ustavom da opstine mogu takve nebuloze da izmisljaju i naplacuju i to u saradnji sa policijom?

kod tita je postojala poštena inteligecija a danas je na snazi(vlasti) napredna inteligencija .Zamisli koliko pameti trba da se stiš da naplatiš taksu:sta: Ne mogu sad da nađem onaj crtać kad Badža pokušava da Popaju naplati mostarinu pa posle batina napredno zaključi:mora da postoji neki lakši način da dođem do para!Kako su kamiondžije oduševljene repom a kamion mnogo velik i jeftin uređaj može biti svašta.Možda u opštini Sombor kole nema repe pa da malo zeza konkurenciju:ideja:
Ne vidim sta nije jasno?
Kamion bi trebao da nosi do 25t repe,a koliko oni realno nose u kampanji?
I kao tako teski normalno je da unistavaju puteve.
 
Da li bi vredelo da mi proizvodjaci secerne repe usled nepredvidjenih okolnosti tj smanjenja cene secerne repe posaljemo Anex ugovora organizatorima proizvodnje da nismo u mogucnosti da im platimo repromaterijal po ugovorenim cenama vec trazimo smanjenje cene repromaterjala za 10%.
Sta staviti u Anexu ako ne prihvate sta ce mo uraditi u protivnom?
 
Nazad
Vrh