Šećerna repa 2022

Ne mogu ja da se zalim na prinos kad na tom lokalitetu nisam dobio 100l kise od aprila meseca, problem sto mi se krade 8-9t po jutru na ono cega nema, na njivi se slozimo da imam oko 5% trule i ja kazem u redu, al onda zavisimo od sonde gde ja imam 0% trule i 17% trule nema bas neku logiku. Trebali su lepo da kazu ljudima da im je sonda neispravna ko sto jeste od kako su krenuli i da ne uzima realne uzorke i da se sablonski gadjaju sa uzorcima. Ovo sto sam napisao sam svojim usima cuo u fabrici u razgovoru dva coveka koji su zaduzeni za sondu. I samo da napomenem da mi je necistoca repe u vecini kamiona nije presla 8% a digestija je na proseku 14,5. Al jebiga kad ima necistocu 3% onda mi gurnu 20% trule, a ako mi je necistoca sto je retkost bila 13% onda imam 4% trule. Na toj njivi sam u razlici na prljavoj i plativoj repi 25vagona, to bas i nije normalno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mi upravo zavrsili. Prinos me je odusevio e sad videcemo koliko ce me saseci da ne kazem zaklati. Prevoz i organizacija istog je katastrofa... 2 kamiona na 1h... katastrofa...



 
Novci su sladji od secera.
Ulazi se u bolje repe polako, na vecim tablama ide i preko 70t/ha plative.
Imam i dvojicu sa 5-10ha, jedan ima oko 80t/ha plative, dok je drugi preko 90t/ha plative.
Imam cemu da se nadam. 😀
 
Tako bih i ja da udjem u novembar,al ne zavisi sve od mene.
Uglavnom ozbiljno su se popravile dogestije, necistoca ima i ispod 10 ko posteno radi sa sekacem glava.
 
Uradjene analize uzorka uzetih u nedelju. Digestije od 14.2. do 15.3, prosek 14.7. Sada samo mogu da rastu i digestije i prinos. Do sada je rastao samo prinos posle onih kiša. Jako sam zadovoljan. Sumnjam da je moglo biti bolje od ove agrotehnike u datim okolnostima i njivi koju radim. Da ne pričamo o bilo kakvom poredjenju sa sojom ove godine, koju još nismo požnjeli. Kukuruz kako tako.
Viline kosice ima jako malo, tako da sam zadovoljan i sa ALS tehnologijom. Moram dodati da sam imao naknadni tretman u junu mesecu Convisom, jer je tada počela da probija repu.
Ajde da sačekam vadjenje i izveštaj iz šećerane.
Za dve nedelje digestija se poprilično ujednačila, od 15.1 do 15.45, prosek 15.26. Popravila se za pola procenta. Masa korena oko 800 grama od uzetih 60 korenova. Vadjenje se primaklo. Plan je krajem iduće nedelje. Zemlja je suva, repa se lako vadi i vrlo je čista. Korenovi lepo razvijeni, bez račvanja.
 
Novci su sladji od secera.
Ulazi se u bolje repe polako, na vecim tablama ide i preko 70t/ha plative.
Imam i dvojicu sa 5-10ha, jedan ima oko 80t/ha plative, dok je drugi preko 90t/ha plative.
Imam cemu da se nadam. 😀
Kosuticu ja u sledecem ugovoru sa sunokom obavezno moram traziti da ti budes agronom na mojoj parceli. :D Cika Laza je starog kova pred penziom,trebaju mi slaveti mladjeg strucnjaka pa da i ja napravim te kile. :D
 
Uradjen deo repe,danas stigli rezultati na digestiju od 15.05 i necistocu 11.5 + trula 0.6% ide na 61t/ha plative sto mi je licno malo, jednostavno je nema kolicinski.
Od setve je bio problem sa losim sklopom, mada to je bila odskocna daska da se kupi klajne mehanicka sejalica za repu, maji sa gumenim nagaznim tockom zelim da sebi nadje nove kooperante.
 
Uradjen deo repe,danas stigli rezultati na digestiju od 15.05 i necistocu 11.5 + trula 0.6% ide na 61t/ha plative sto mi je licno malo, jednostavno je nema kolicinski.
Od setve je bio problem sa losim sklopom, mada to je bila odskocna daska da se kupi klajne mehanicka sejalica za repu, maji sa gumenim nagaznim tockom zelim da sebi nadje nove kooperante.
Maja sa metalnim v tockovima i raonikom seje repu bolje od pola stranih
 
Koja je cena repe ove godine? Ta sa predtockom i metalnim nagaznim točkovima seje repu ekstra samo kad se sve to na njoj dovede u pravac kako treba.
 
Nazad
Vrh