Šećerna repa 2022

300m dalje coveku radim sve usluge osim zetve i oranja imao 10.5m soje po jutru, juce skinuta.
 
Pa ne znam sta da kazem,da se to samo izvadi pa kako bude. Cujem da je digestija losa,necistoca velika i da su prinosi oko 3 do 3,5 vagona plative po k.j
 
Nece ni biti, jer se krade kao i svake godine.

Ja sam malo stavljao Ropu na hladjenje, sta mislite dal je bilo razlike?!

e97ad1768c7e3e62b1af37baa2d4c181.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moja logika je bila sledeća. Svestan sam bio odbacivanja listova zbog suše. Bilo je jako mnogo moljca. Morala je kiša jednom krenuti. Očekivao sam retrovegetaciju, ali sam znao da zbog moljca neće odmah krenuti. Zbog toga sam išao samo sa insekticidom početkom avgusta. Kada je kiša počela da pada repa je svugde krenula sa retrovegetacijom. A vrlo brzo i cerkospora. Moja repa izgleda nije bila toliko oslabljena moljcem i vrlo brzo je krenula sa obnavljanjem lisne mase. Onda sam uradio drugu zaštitu od cerkospore i sada izgleda sjajno. Meni je prosek digestije od pre 5 dana 14.7 odličan za ovu godinu. Zanima me samo kako će se ovo završiti. Prinos korena je dupliran nakon kiša. Ovo lepo vreme mislim da nam ide na ruku i daj bože da što duže potraje.
 
[mention]North ARMY [/mention] 5,8 Vagona po ha. Stali smo sa vadjenjem , bolje da je zaorem nego da mi otimaju 8-9t po jutru.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh