Šećerna repa 2011 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
sad od nedelje treba da pocnemo, javljaju lepo vreme ... Braca Momcilovic povadio pre 2 nedelje, prosek oko 4.5 vagona , nadam se da ce biti i kod mene nesto :osmeh:
 
Evo sutra završavamo vađenje repe , prosek 42 t / kj plative repe , cena valjda 4.3 din + PDV .
 
povadjeno uz manje probleme sa kombajnom 10 kj , na dve prizme istresano ... zadovoljan
35n6cly.jpg

4 kj
2w32bgo.jpg
 
Pozdrav svima! Ja sam na polovini vadjenja nije lose za sad.Sutra ce mi tovariti repu pa cu znati i rezultat. Obecavam bice slika za koji dan.Sandore predpostavljam da dajes u Kovacici repu pa me interesuje koliko su ti odbijali na prljavstini i kolika ti je digestija?
 
Evo sutra završavamo vađenje repe , prosek 42 t / kj plative repe , cena valjda 4.3 din + PDV .
Koliko tu ima cisto po k.j,posle svih odbitaka i bonusa--seme,djubrivo,nafta,zastita,vadjenje,transport,prljavstine,digestije,itd?Mi je ne sejemo vec 10 god.,a nekada smo uvek makar 2-3 k.j,pa me interesuje da li ostaje cisto 1000 eura po k.j na ovu godinu
 
Koliko tu ima cisto po k.j,posle svih odbitaka i bonusa--seme,djubrivo,nafta,zastita,vadjenje,transport,prljavstine,digestije,itd?Mi je ne sejemo vec 10 god.,a nekada smo uvek makar 2-3 k.j,pa me interesuje da li ostaje cisto 1000 eura po k.j na ovu godinu

Za ovu godinu ostane .
 
prosek 3.9 vagona ciste repe po kj , 12 % necistoca, 16 % digestija, u nekim analizama je i prelazila 16 % :osmeh: ...
 
bice love ::novac::kome ste na kraju prodali
 
Poslednja izmena:
Daj malo dodatnih detalja, predusev, kvalitet zemljišta, vreme setve, hemija. Jel bilo nekih propusta? Prinos jeste iznad proseka, ali ništa ekstra, pogotovo imajući u vidu odličan sortiment. Tajfun je izrazito šećernat, radili smo jedan uzorak sa terena i imao je 19% digestiju. U našim ogledima je prilično varirao od 15-18%, jer je parcela bila jako loše spremljena. Ostavili nam sudansku travu kao predusev, jer se u repi bez problema rešava samonikli sirak.
Van der haveove sve sorte su odlične, samo girafa je sigurno drzala par procenata od ukupno zasejanih pod šećernom repom. Nasledio ju je original, koji je od 2010 i standard u sortnoj komisiji.
 
Strnjika, sojiste i dzomba. Od prve do cetvrte klase. Sredinom marta. Kombinacija Betanal , Lontrel, Goltix. Zatvaranje zimseke brazde, predsetveno - jedan prohod rau drljacom.
 
Ija sam moju izvadio imam 4,6 vagona po K.J. čekam još rezultate digestije. Sorta je Orginal a repa je otišla sa moje prizme u šećeranu Senta.
 


---------- Poruka napisana u 18:15 ---------- Prethodna poruka je at 18:07 ----------



---------- Poruka napisana u 18:17 ---------- Prethodna poruka je at 18:15 ----------

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh