Šećerna repa 2011 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vadjeno je nesto kod nas za Vrbas prinos oko 3,5 vagona sa 16-17% digestije
 
Danas smo počeli sa analizama u našoj laboratoriji na Institutu i sadržaj šećera je vrlo obećavajući. Uzeo sam sa tri njive po tri uzorka lare i prosek je iznad 17 %. Imao sam jedan uzorak 18,12 %. Očekivani prinos je na jednoj parceli oko 6 vagona po ha sa 17,2%. Na druge dve malo veći prinos, nadam se da neće biti manji od 6,5 vagona po ha, plus i malko veći sadržaj šećera.
Počeli smo i oglede. Rekord je za sada 19,64% sa Tajfunom. Original se nije pokazao sadržaj šećera mu je bio oko 17%. Kod mene na njivi iz ogleda za doktorat sam uzeo juče jedan uzorak od 10 repa i bio je 15%. Videću sutra prosek za pet ponavljanja, pa ću vam javiti.
Što se tiče današnje kiše. Nije dobrodošla za jednu parcelu, gde će repa najverovatnije krenuti u retrovegetaciju. Za druge dve nema zime, jer je lisna masa zelena. Planiramo vađenje za dve tri nedelje i nećemo prskati protiv cerkospore, iako su danas bili povoljni uslovi za razvoj bolesti.
 
Ja sam moju izvadio u četvrtak i imam 90 tona plative repe na dva hektara manje vodolež od oko 25 ari... tu sam sejao suncokret kad se voda povukla, pa mi suncokret popasli zecovi, ostao samo korov.....
Digestija je 15.8-16.1 mereno u tri uzorka...
Problem je bio u nejednakom nicanju, imao sam sklop oko 70% te je repa narasla velika, pa nije imala veliku digestiju, sve u svemu zadovoljan sam...

ou4iyv.jpg


291z1cn.jpg


99josp.jpg
 
koji je broj papuca? nije isto ako je 48 ili 42,mada velika repa svaka cast .bitno je da si zadovoljan.
 
Papuče su 43 a vađeno je samohodnom vadilicom "Harriau" a tovareno prikolicom za skupljanje repe tipa "Rimecco"
 
Neptuni su tastovi, tačnije jedan, drugog je prodao, a ja sa tastom više ne sarađujem...
 
repa u subotu izvadjena a juce i jutros su odneli digestijom nisam zadovoljan samo je 15.5 sorta je drena a prinos mislim da ce biti blizu 4vagona prljavstina je 8%,neznam tacno kilazu jer nisu juce svi kamioni predali juce sutra tacni podaci
 
repa u subotu izvadjena a juce i jutros su odneli digestijom nisam zadovoljan samo je 15.5 sorta je drena a prinos mislim da ce biti blizu 4vagona prljavstina je 8%,neznam tacno kilazu jer nisu juce svi kamioni predali juce sutra tacni podaci
Mnogo kradu, majčicu im l... Ne znam kako da se ponašam sa tim šećeranama i ljudima koji tamo rade. Vadimo repu za nekih desetak dana i uz put smišljamo strategiju da nas ne opljačkaju. Šta mi vredi cena 4,5 dinara, kada mi ukradu 10% i više na digestiji. Uzimam sigurno 5-6 uzoraka dan pred vađenje i nosim u našu laboratoriju. Ako bude razlika u proseku veća od 1% zovemo novinare. Drugačije se sa njima ne može. Možeš jedino da ne seješ repu, ali to za sada ne nameravamo.
 
stigli konacni rezultati repe digestija 16.3 prljavstina 8 a kilaza 3.9 vegona po kj jus kvaliteta,ja zadovoljan
 
Kako i ne bi bio zadovoljan kada ti je prihod po ha veći od 300.000 dinara, cenim da je profit oko 200.000. Nadam se da će i kod nas biti toliko šuškica po ha. Nažalost čini mi se da će nam dogodine to sve naplatiti. Od kako sejem repu nikada nismo vezali dve dobre godine, što se tiče zarade. Prinos je uvek bio tu oko 40 t/kj.
 
pitam posto sam ja veci deo na slobodno, pa me interesuje cena i placanje, kakvo je stanje kod njih ?
 
pa ne znam tacno valjda je pocetna 3,60 pa su dodali 0,30 pa su dodali za septembar 0,18 pa nakraju ko zankoliko ce biti a ti dodaci vaze za svu predatu repu a ne samo za visak a isplata za povadjenu za septembar u oktobru ali mislim samo ona osnovana cena a ovo kasnije,za sada ovih godina je bilo sve ok
 
e tako bi trebalo da bude konstantno, i da lepo bude svima, a ne ove godine dobro a sledece dranje, izem ti drzavu i agrarnu politiku.
 
pa ne znam tacno valjda je pocetna 3,60 pa su dodali 0,30 pa su dodali za septembar 0,18 pa nakraju ko zankoliko ce biti a ti dodaci vaze za svu predatu repu a ne samo za visak a isplata za povadjenu za septembar u oktobru ali mislim samo ona osnovana cena a ovo kasnije,za sada ovih godina je bilo sve ok
Za koju šećeranu su ti podaci koje navodiš?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh