Šećerna repa 2011 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
repa2011015.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]Evo jos neka slika sa kampanje
 
pre nekoliko dana izvadjeno nasih 5ha sorta marcus prinos 43 tone sa njive digestija prosek 18:cool:
 
Nisi dobro izracunao. Ako si imao 406 tona na 5 hektara to je 81.2 tone po hektaru ili 46.7t po jutru. To je sigurno jedan od najboljih prinosa u nasem kraju. Bice lepih ::novac::
 
ja bacim u jesen 400kg po kj i u prolece 150-200kg nekog azotnog zavisi kako kad ali ja preferiram ureu
 
i kod nas je upravo danas gotova kampanja... s dvorednim Guaresi-jem smo izvadili 153 kj, za 50-ak dana.

prinos je oko 4.0 vagona po kj. digestija 17. nemam jos celokupne rezultate, jer imamo jos oko 150 vagona repe koja ceka utovar u narednih par dana....
 








Evo malo i repe s moje strane. Nečistoća repe 10-13%, digeciju još neznam. I prinos repe 6,2 po ha.
Inače da se ne kitim tuđjim perjem, repa nije moja. Išao sam u ispomoć...
 
Ako možeš malo dodatno o sortimentu, čiji je i koja je cena setvene jedinice kod vas. Prinos nije ekstra, jel to malo slabije zemljište ili je bilo nekih drugih problema tokom vegetacije.
 
Znam ja sta ce da radi sa lovom,al pssst. :osmeh:
Inace bio sam na njivi kad su vadili repu ali Mladena nije bilo i lepo radi ovaj malac taman koliko njima treba jedino sto se Mladen tesko uglavi u kabinu.
 
Mislim da svako treba da svoje rasporedjuje. Neznam gde sam to kuko na forumu? mislim da je red da jednom i dobijemo naknadu za ulozen trud. posto smo prosle godine poslovali s nulom.

N.A. ti si najbolje obavesten :D

@KishRobert jesi gledao maratonce? Dugacak covek je kad umre :haha: a ja sam jos uvek visok :haha::haha::ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh