Šećerna repa 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Daju sigurno.i sve ce biti :D jer da zeznu i ove godine onda bi na repu mogli da zaborave.a to im se nebi isplatilo. :nono:
 
Čisto informativno:

Direktor šećerane iz Pećinaca je na jučerašnjem susretu sa proizvođačima repe iz Stare Pazove izjavio da najveću krivicu za nerealno visoke odbitke nečistoće i preterano mali % digestije snosi isključivo Jugoinspekt.

Komentarisati ne vredi, ali javno mogu reći da taj direktor sramno LAŽE.
 
Njina labaratorija isonda su najgori od svi secerana.Popovic je direktor sve tri secerane u sunoku. :nono:
 
Mico moze Popovic kako hoce al nemoze dokle hoce.njega treba :udri:
 
Danas sam cuo da MK Komerc preuzimz nazad sve tri secerane i da svabe (sunoko) se vracaju za nemacku. Navodno da je ,izmedju ostalog, i Popovic sjebo dosta stvari!
 
case ih je napisao(la):
Danas sam cuo da MK Komerc preuzimz nazad sve tri secerane i da svabe (sunoko) se vracaju za nemacku. Navodno da je ,izmedju ostalog, i Popovic sjebo dosta stvari!
Znacu li to poboljsanje u vidu proizvodnje(ugovaranje,repromaterijal,otkup,uslovi,prevoz,odbici,NAPLATA...) secerne repe ili :nono: :sta:
 
Da bio je i kod mene sastanak .Vraća se Kostić :sta: !!!! Nude an za 165 € tona + pdv plaćanje od repe 2010 bez kamate , tolko za sad a dalje...... :sta:
 
ja sam cuo da je kostic nesto ponovo kupio, ali da se sunoko povlaci to ne... neznam, imamo 12 tog sastanak, pa cu znati....
 
šandor je napisao(la):
Da bio je i kod mene sastanak .Vraća se Kostić :sta: !!!! Nude an za 165 € tona + pdv plaćanje od repe 2010 bez kamate , tolko za sad a dalje...... :sta:
Da da moguce je, pisao sam da je Srbija puna kosticevog vestaka.
 
Narode, planiram da sejem repu ove godine prvi puta. dali da se upuštam u tu avanturu, jer svi nešto kukaju?
 
Izgleda da ispravan izbor šećerane sa kojom praviš ugovor vredi više od bilo koje agrotehničke mere....
 
Soyacorn je napisao(la):
Koje su dobre sorte? I ako može neki saveti?
Da li si zatvorio zimsku brazdu? Mislim da bi bilo najbolje da se posavetujes sa ZCURCIC-em. NS semena su ti sasvim zadovoljavajuca uz prihvatljivu cenu, oko izbora sorte prvo moras znati rok vadjenja.
 
rile je napisao(la):
oko izbora sorte prvo moras znati rok vadjenja.

E baš me nasmeja...
Pa to je nemoguće znati, pogotovo kod ovih naših šećerana.
Samo kažu: "Puni smo nema vađenje nedelju dana dok se ne preradi repa."
 
@Branko
To sto sam rekao jeste smesno ,ali i jako ozbiljno. Od toga ti zavisi profit u secernoj repi. Ja sam ove godine vadio pocetkom septembra. Ranija sorta mi je imala 18% digestiju a kasnija 15.8%, a prinos je bio isti. Da sam vadio u oktobru kasnija sorta bi postigla veci prinos i vecu digestiju. Svi znamo koliko repe se dobija za 1 procenat digestije.
 
Izvini, ne mislim da te ismevam, nego samo kažem kako stvari ovde stoje.

Ovde, u Staroj Pazovi, repa se nikada ne vadi pre druge polovine oktobra.
I uvek sam se pitao zašto, ali odgovor i dan-danas ne znam.
Verovatno i zbog toga retko kad možemo postići ukupnu prosečnu digestiju veću od 14 do 14,5%.
 
@ Branko
Posavetuj se sa nekim oko izbora sorte(tebi verovatno treba kasnija sorta). Kada sorta postigne zrelost onda joj je maksimalan prinos i digestija, od toga dana digestija moze samo da opada. :ppozdrav:
 
@rile

Hvala na ovom savetu, ali sam odlučio da više nesejem repu.

Pokazalo mi se da je mnogo bolja računica na kukuruzu. Sam ovršim, sam osušim i prodajem tokom zime kad nema starog kukruza pa uvek postignem bolju cenu. Cele zime krčmim kukuruz i prekrupu po 12 din/kg.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh