Šećerna repa 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
zcurcic je napisao(la):
obilazimo teren ovih dana. osecam se kao komercijalista, ali moramo da se borimo za nase parce trzista. nadam se da cemo doci do nekih 10tak procenata trzista, ili 6.000 ha.
prilicno me nerviraju secerane. ranije nisam ni racunao na tu dobit koju oni ostvaruju preprodajom hemije i djubriva. da ne zaboravimo i repin rezanac.

Pa melasa, pa odbici na digestiji i necistoci, valjda i vi semenari date po nesto

nije ni njima lako, treba sve to sabrati do kraja godine.

Lepo je imati monopol ako se moze
 
zcurcic je napisao(la):
obilazimo teren ovih dana. osecam se kao komercijalista, ali moramo da se borimo za nase parce trzista. nadam se da cemo doci do nekih 10tak procenata trzista, ili 6.000 ha.
prilicno me nerviraju secerane. ranije nisam ni racunao na tu dobit koju oni ostvaruju preprodajom hemije i djubriva. da ne zaboravimo i repin rezanac.
Da li im je tako velika dobit i na semenu kao na djubrivu i hemiji?
 
Da li im je tako velika dobit i na semenu kao na djubrivu i hemiji?
mislim da imaju oko 30 odsto na hemiji, sto se tice cene semena, mislim da sa nase strane nemaju neku veliku zaradu, za druge kompanije ne znam.
 
na fakultetu nas uce da 10t korena repe zajedno sa listom iznosi otprilike:
50 kg cistog azota
30 kg cistog fosfora
50 kg cistog kalijuma
...proverio sam...tacno je
najvaznije uraditi analizu zemljista(kontrola plodnosti)!!!
 
Jel se spremate da sejete vise repe ove godine ili manje?
Ove godine izgleda da nece biti bonus na kolicinu tako da je realno ocekivati manju zaradu za oko 20%
i ako pogledamo dokle ce euro da ide...
 
i jos gore uslove otkupa, ove godine smo se nacekali i nacekali, malo malo pa su nas zaustavljali... sad ce tek da nas muce, i pate... :udri: :udri: :udri:
 
Pozdrav za sve iz Srema.
Ako vas još nisu debelo očerupali na repi, ove godine će sigurno. A država je privatizovala šećerane, tj. prodala za po 1 evro i zaštita primarnih proizvođača samim tim više nije u njenoj nadležnosti.

Definitivno sam odlučio da ovo bude poslednja godina u kojoj sejem repu. Ne bih ni sada sejao da nisam u septembru uzeo NPK đubrivo na konto repe.
 
Najverovatnije poslednji put ću ove godine posejati 28 kj jer sam bacio đubrivo koje sam uzeo od šećerane , moje mišljenje o repi u 2010. god : ::jako_besan:: ::pomoc:; :zli:
 
predzadnji put sam imao 80kj zadnji put 15kj i dosao sam do zakljucka da mi je kukuruz mnoogo milija biljka :bravo:
 
a mi dupliramo, lane je bilo oko 83-84 kj a ove god je u planu 150 kj... ali ako nas secerana izradi, najebali smo (izvinite malo za recnik ) :cao: :haha: :D
 
danas sam gledao na fox-u,covek iz uljme,ima jos i neizvadjene,a i izvadjenu nema ko da uzme.
jadni ljudi,'ebem ti drzavu....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh