Motorne testere

To su Husqvarne novije generacije ,dosta brze testere i veoma lagane za tu snagu,nisu nesto zastupljene kod nas jer se jos prodaju one sa zaliha (starije serije),preterao je sa snagom,oba modela imaju oko 4,7ks
 
Meni je zanimljivo kad sam se raspitivao za H 555, kaze prodavac da moze da je prikaci na dijagnostiku i da vidi koliko je radila, na kojim obrtajima je radila, koliko se grejala, koliko je trosila itd. E sad, da li stvarno moze bas sve to, stvarno ne znam, ali u svakom slucaju bilo bi dobro da moze.
Ja kad bi naso negde ocuvanu, dobru za oko 400 evra, uzeo bi je sigurno.
 
Meni je zanimljivo kad sam se raspitivao za H 555, kaze prodavac da moze da je prikaci na dijagnostiku i da vidi koliko je radila, na kojim obrtajima je radila, koliko se grejala, koliko je trosila itd. E sad, da li stvarno moze bas sve to, stvarno ne znam, ali u svakom slucaju bilo bi dobro da moze.
Ja kad bi naso negde ocuvanu, dobru za oko 400 evra, uzeo bi je sigurno.
Kaff kaff :osmeh:
 
Hvala na odgovorima a sto vise gledam sve mi je teze odluciti se recite vi meni šta ima dobro do 300-350e nije bitno sthil ili Husqvarna gledam neku 359 ima komsija do mene istu takvu nije losa pila malo sam rezo sa njom.
 
Ne znam za koje potrebe trazis ,jer za 300 -350e moze se naci dobre profi masine,ako ti treba za kucu,to su vec ozbiljne pare da bi kupovao polovno,tu ti je Oleo - Mac najpriblizniji sa cenom.za nekih 400e uzimas novu masinu sa grancijom,jer novo je novo.
 
Husqa 560 xpg, moj jarane to je žaga koja nova košta 1.100-1200 eura, tako da ti je cijena više nego odlična - trči i kupuj to i miran duuugo godina
 
Ne znam za koje potrebe trazis ,jer za 300 -350e moze se naci dobre profi masine,ako ti treba za kucu,to su vec ozbiljne pare da bi kupovao polovno,tu ti je Oleo - Mac najpriblizniji sa cenom.za nekih 400e uzimas novu masinu sa grancijom,jer novo je novo.

Meni ce motorka sluziti da urezem do 15 metara drveta za svoje potrebe i imam kod sestre 25-30 metara i jos babi 10-15 znaci ukupno kad zbrojim oko 50-60 metara stim da jedino sebi rusim drva u sumi a ostala drva ce biti u metrita i spremna za pilanje. Gledao sam oleo mac al nema servisa tu u mom gradu tako da mi je to minus stvar je utome sto sam prvobitno mislio uzeti neku motorku za 250e polovnu ima ms290 fina (bar izgleda tako) i ms 390 isto nije losa al eto nabasa na ovu 560 malo skuplja al i jaca mada vidise da je vise radila tako da treba izvagati sta je pametnije a nasao sam jos jednu 560 al su maske drugacije boje pa mi recite sigurno bolje znate jel to sklapano od vise motorki jedna pa su zato razlicite boje mislim ista je boja samo rezervoar i rucka su tamniji a ostatak motorke svijetliji gledam ima dosta akvih modela mada sam rijesio da se okanem takvih motorki. eto opet ja oduzi al stacu kad nista neznam pa sve moram pitati :osmeh:. uglavnom kroz mesec dana valjda naiđe nesto sto cemi pasati i performansama a i cenom.

- - - - - - - - - -

Husqa 560 xpg, moj jarane to je žaga koja nova košta 1.100-1200 eura, tako da ti je cijena više nego odlična - trči i kupuj to i miran duuugo godina

kod mene je 897e nova sa godinom garancije kod ovlastenog distributera a ima covjek 12km od mene prodaje nova neodpakovana jos je 650 xpg i ima neke lampice sa desne strane rucke za sta je to nemam pojma nisam pito jedini on ima takve motorke i vise komada ima al bez garancije vjerovatno se radi o svercu za 615e dao bi za 600e
 
Te jeftine, nove a bez garancije testere su veroratno noću izašle iz nečije prodavnice, pa zato i nemaju račun. Husqvarna, Stihl, Oleo mac... testere svaka ima svoj broj, tako da po njemu može da se nađe odakle je. Ja ti ne preporučujem takvu jer možeš da ostaneš i bez para i bez testere!
 
Ako nema u blizini sevisa.Oleo - Mac zaboravi,zapravo ne samo njih vec svaku koja bar u 20 km nema radnju.Za tih 50m (dakle,intezivna upotreba,poluprofi model,),a sto se cene nove serije Husqe,modeli 346xp 555xp,560xp,562xp su dvobojne,ubacena je siva nijansa na startnoj deklli i dekli maca i dosta su je ubrzali i povecali odnos snage/tezine,ali o dugovecnosti motora jos nema podataka jer se proizvodi tek par godina.Ako uzimas polovnu,moj ti je savet da ne dajes vise od 200-250e,bolje i sacekati i kupiti novo,sa garancijom i ostalim stvarima.
 
Ako nema u blizini sevisa.Oleo - Mac zaboravi,zapravo ne samo njih vec svaku koja bar u 20 km nema radnju.Za tih 50m (dakle,intezivna upotreba,poluprofi model,),a sto se cene nove serije Husqe,modeli 346xp 555xp,560xp,562xp su dvobojne,ubacena je siva nijansa na startnoj deklli i dekli maca i dosta su je ubrzali i povecali odnos snage/tezine,ali o dugovecnosti motora jos nema podataka jer se proizvodi tek par godina.Ako uzimas polovnu,moj ti je savet da ne dajes vise od 200-250e,bolje i sacekati i kupiti novo,sa garancijom i ostalim stvarima.

To je i moja namjera bila uzeti nesto do 250e al eto neda đavo mira. sto se toga tice ima sthil i husqvarna i viliger servisi a viliger je malo skup mislim prodaju motorku za duplo vise para nego mtd a ista motorka samo druge plastike a iskreno govoreci nedaju mi se pare na kineze. Mislim da se nismo razumili za ovo u vezi razlike u boji plastike evo sta ja konkretno mislim
http://www.olx.ba/artikal/17450646/husvarna-motorka/
model nije bitan naso sam na brzinu sliku naj bolje se vidi na cetvrtoj slici o cemu pricam.
 
Da,vidjao sam i ja takavu razliku u boji,ali testere su bile original (ne znam zasto je tako,mozda je menjana neka plasticna dekla),medjutim do sada sam kupio dve nove Husqe (ova poslednja je bas 365),ali su bile da kazem jednobojne,tj.nisu imale razlicite nijanse.
 
Поздрав свима, моја моторка је већ била неколико пута код мајстора и делимично су је поправили, а сад имам проблем јер ми је нефункционална са њом не могу да радим. Наиме пали ко мина и ради у леру међутим каа дајем гас она се гуши и нема снагу. Шта то може бити? Мајстори силне новце узеше а ништа од моторке. Стил моторка.
 
Поздрав свима, моја моторка је већ била неколико пута код мајстора и делимично су је поправили, а сад имам проблем јер ми је нефункционална са њом не могу да радим. Наиме пали ко мина и ради у леру међутим каа дајем гас она се гуши и нема снагу. Шта то може бити? Мајстори силне новце узеше а ништа од моторке. Стил моторка.

membrane u karburatoru, filter goriva i filter vazduha treba pregledati i zameniti šta treba. ako je ms180, moguće da treba zameniti ceo Zama karburator.
 
To je starija masina,stvarno moze svasta biti,sve ovo sto kolege pisu,moze,ali postoji jos dosta stvari (creva goriva,impuls crevo,krimer,karb u celini...),ne verujem da niko od njih je ne zna nastelovati,ili zameniti filter i membrane.
 
To je i moja namjera bila uzeti nesto do 250e al eto neda đavo mira. sto se toga tice ima sthil i husqvarna i viliger servisi a viliger je malo skup mislim prodaju motorku za duplo vise para nego mtd a ista motorka samo druge plastike a iskreno govoreci nedaju mi se pare na kineze. Mislim da se nismo razumili za ovo u vezi razlike u boji plastike evo sta ja konkretno mislim
http://www.olx.ba/artikal/17450646/husvarna-motorka/
model nije bitan naso sam na brzinu sliku naj bolje se vidi na cetvrtoj slici o cemu pricam.
Ova H365 u ponudi je verovatno sastavljena od Jonsered 2165 kucista sa rukohvatom koje je crveno (to je sve jedan deo) i ostatak od H365. Veca je vaznost pitanja kako je i od cega sastavljena, nego razlika u boji. Jon.2165 i Hus.365 su identicne testere sa razlicito toniranom plastikom (u crveno ili narandzasto). Sve pasuje na klik.
 
Nazad
Vrh