IMT

Ali na 539 je leva fiksna poluga nemože se štelovati, jedino na 540, 542 itd.
Alene ajd slikaj tu kosu pa da pogledamo kako to izgleda.
 
Ovako,curi mi hidro volan-pumpa (577)na sve strane pa hocu da skinem.Sta se tamo menja od delova i kako se vraca natrag mislim da li ima neka psebna stelovanja?Help!
 
Ako pusta atf ili hidrol(osvisi koje ulje sipas, prvo zamjenes o-ring na rezervoaru za ulje.Mudrolije za skidanje i vracanje pumpe nema.Odvrnes vike koji je drze i skines .Posto si napisao pumpa to tako ide.
 
Moguce je da curi na odusku ako preteras sa kolicinom ulja-da ne bude zabune, moze da se pretera ako je traktor nagnut dosta na levu stranu kad se sipa ulje. Moze jos da curi na samoj pumpi na spoju 'blokova' pumpe a moze da curi i na zaptivacu izmedju pumpe i dekle razvoda motora. Kreni od prostijih stvari. Inace, mislim da moze i da curi ako je losa podloska na rezervoaru za ulje na pumpi.
 
Sad znam de curi.Izmedju pumpe i rezervara.Predpostavljam da tamo ima neka zaptivka.E sad kad skinem i zamenim jer se gleda neki zazor ili oznaka bilo sta slicno tome da nebude kad vratim ajmo jovo na novo?
 
Juce prilikom tanjiranja u pauzi primetim mast kod ventilatora.Pregledom primetim da mast kaplje sa vodene pumpe.Odvrnem cep od hladnjaka,a ono vodopad....opruga na cepu od hladnjaka je toliko jaka da stvoreni pritisak u hladnjaku isterao kroz pumpu...kada sam odvrnuo cep,tada je i kapanje masti sa pumpe prestalo,temperatura je pala,zavrsio posao i dosao kuci...PITANJE... posto je isterana mast sa lezaja vodene pumpe krioz semering,da li rastavljati ili ostaviti tako dok radi,jer voda ne curi na semering,a pumpa radi normalnio i ne cuje se.....Traktot IMT 577
 
Imam jedno pitanje u vezi 542 i njegovog motora. U proteklih par dana u kosenju,tacnije juce sam primetio na liber lauf ili odusak kako ko zove,ne znam tacno pojavljuje se beli dim. Onde gde sipam ulje ne izbaciva ulje,ne izbaciva ni na merac. Temperatura zakovana na 90 stepeni. Non stop je ta temperatura,i leti i zimi. Sta li to moze biti? Cemu li je uzrok sve to?
 
Imam jedno pitanje u vezi 542 i njegovog motora. U proteklih par dana u kosenju,tacnije juce sam primetio na liber lauf ili odusak kako ko zove,ne znam tacno pojavljuje se beli dim. Onde gde sipam ulje ne izbaciva ulje,ne izbaciva ni na merac. Temperatura zakovana na 90 stepeni. Non stop je ta temperatura,i leti i zimi. Sta li to moze biti? Cemu li je uzrok sve to?
Prvi simptomi da je motor malo popustio.Nije alarmantno jos uvek-ali pazi.To sto ne izbacuje ulje na cep za sipanje je zahvaljujuci dobrom dihtovanju cepa jer njemu su tu zubcanici i kad odvijes cep on mora da baca ulje napolje,cak i nov motor.
 
Imam jedno pitanje u vezi 542 i njegovog motora. U proteklih par dana u kosenju,tacnije juce sam primetio na liber lauf ili odusak kako ko zove,ne znam tacno pojavljuje se beli dim. Onde gde sipam ulje ne izbaciva ulje,ne izbaciva ni na merac. Temperatura zakovana na 90 stepeni. Non stop je ta temperatura,i leti i zimi. Sta li to moze biti? Cemu li je uzrok sve to?
Moj savet vadi mu termostat produzices mu vek!
 
posto je isterana mast sa lezaja vodene pumpe krioz semering
Mast nikako nije mogla proći kroz semering napolje jer se sigurnosna rupa za curenje tečnosti nalazi izmedju ležaja i semeringa.
Kad rastavljati? Što kaže Montoya ko zna kad će otkazati.... Mesec,godina,dve.... Najbolje je da pripremiš dva ležaja 6204 i semering. Trebaće ti.
 
Prvi simptomi da je motor malo popustio.Nije alarmantno jos uvek-ali pazi.To sto ne izbacuje ulje na cep za sipanje je zahvaljujuci dobrom dihtovanju cepa jer njemu su tu zubcanici i kad odvijes cep on mora da baca ulje napolje,cak i nov motor.
Shvatam da svaki izbaciva tu,pa cak i ovaj moj. Sta taj sve izdrzava jos i dobar je. Ako je motor popustio,onda cu biti srecan ako izgura setvu psenice i jecma na jesen,posto ce pre toga verovatno ako Bog da morati da se druzi sa silokombajno,a to je bogami opterecenje veliko. Moze li se kraj izbeci nekim putem,recimom promenom dizni,ulozaka ili neceg treceg? Ima 1420 rh,i nista mu jos nisam oko motora radio?
Rakin,motor na 539 sam unistio upravo zato sto nema termostat,dva put je prokljucao i vise mu spasa nema,kakav god da sam stavljao sat za temperaturu on je pokazivao najvise 80.
 
Mali Misa nesto ne razumem kako ti je prokuvao motor ako nemas termostate evo ja ni u jednom traktoru i kombajnu ih nemam i nikad problema bice da su tebi hladnjaci i spolja i iznutra zacepljeni i to dobro pa imas slabu cirkulaciju vazduha i tecnosti!
 
Mali Misa nesto ne razumem kako ti je prokuvao motor ako nemas termostate evo ja ni u jednom traktoru i kombajnu ih nemam i nikad problema bice da su tebi hladnjaci i spolja i iznutra zacepljeni i to dobro pa imas slabu cirkulaciju vazduha i tecnosti!
Tako je i kod mnogih kao kod tebe,al sam ja uspeo dva put da ga pregrejem,prokljuca voda u hladnjaku i samo pocne da purnja. Ne znam zasto se to desavalo,a oba puta se desilo kad je radio sa 4 diska kosacicom,sad ne radi,ne bih opet da ga unistim,sad radi prevoz i grabljenje,542 forsiram maksimum zato sto je moj licno,kosim drugom brzom ili cak i trecom,samo ako je njiva ikako ravna,dok sam 539 terao prvom ili 3 sporom. Samo mi je 539 imao problema,a 542 tog problema nema,hladnjaci se ili operu ili izduvaju na kompresor svaki dan kad se radi u senu,ili kad ima puno prasine.
 
Nazad
Vrh