IMT

i ja dok sam kosio sa rotacionom i 539 prokljucala mi voda u hladnjaku, nisam znao da to treba stalno da se cisti ali sad cistim svaki drugi dan i ide dobro, nema problema
 
Opet ista polemika sa manje-vise istim akterima i uz ponekog novog zainteresovanog za 577. Mislim da sam priupitan za misljenje pa cu ga i ukratko izneti iako je sve vise puta napisano.

Realno, DV i bez DV su nebo i zemlja u tezim poslovima koje ja radim. DV manje-vise moze da smeta samo kod spartanja iz prostog razloga sto je trap nizi nego obican pa moze da lomi biljke. Okretnost je da kazem ista. Stari tip DV sa servom se vrlo lako prepravi da bude okretan kako treba kada se izbaci taj sugavi servo pojacivac i kuciste volana koje je u sustini jos veci krivac neokretnosti starog tipa DV.
DV moze da zapne prilicno, i ne boji se nijednog Staljina slicnog sebi sto se snage tice. U vuci prikolica najvecu ulogu imaju ti siroki tockovi koji nevidjeno ogranicavaju 577. Kazu ljudi da T40 i Rus 52 moze svasta da potegne. E pa i ja sam se iznenadio sta moze 577 da potegne kada mu se stave tockovi istih dimenzija kao kod pomenuta 2 Staljina.
O kocnicama ne vredi raspravljati-radi dok radi i posle mnogo cesce ne radi nego sto radi. Prepravka je moguca.
DV automatika stari tip radi posao ali nije za siljenje samo zbog te automatike. Kada se to prepravi, radi bez problema. Da ti traktori nemaju preko dosta 5000 sati svaki, automatike bi radile bez problema..
Hidraulik korektan, jedino zbog nosaca pumpe strada zupcasta pumpa (pomocna) ali i to mora traktor posteno da se naradi.
Sve ostalo je manje-vise dobro. Nedostaci su relativni u zavisnosti od serije traktora i godista i svi su otklonivi.
Sto se tice vuce '3 glave' i veceg setvospremaca od 2,9; cisto da kazem da svasta traktor moze ili ne moze u zavisnosti od zemljista, uslova za rad, stanja i podesenosti samog traktora. Na istoj njivi u mom slucaju ali u razlicitim godinama i razlicitom predusevu sam orao sa obe varijante 577 i sa Claasom koji je 1,5 puta jaci i vukao sam varijante plugova 2x35 (577 oba), 3x30 (577 obican), 3x35 (577 DV i Claas) i 3x40 (Claas) i uvek sam orao izmedju 6 i 8km/h tako da u sustini svasta moze. Primer je bio i kod mog drugara koji je imao Kverneland plug 3x30 koji se izuzetno lako vuce i 577 DV ga je vukao u nasem ataru u apsolutno svim uslovima 1. brzohodnom na normalnu dubinu oranja 25-27cm. Istom brzinom i na istu dubinu je vukao i 757 dvobrazdni..
Sto se setvospremaca tice-probao sam samo FOP 3,3m i isao je 2. brzohodnom kao i sa 2,9m, na neku normalnu dubinu spremanja do 8cm. Samo par kj sam uradio za probu ali verujem da bi svake godine mogao da radi, ako ne moze 2; moze 1. brzohodnom..

Ako jos nekako mogu da pomognem, tu sam.
 
Ne znam kako se pokazao ovaj novi 577 ali za stare znam da su ih ljudi koji su ih imali hvalili kao dobre traktore.Za nase uslove uz iole dobro odrzavanje te masine su izuzetno zahvalne i trajne.Klasicna mehanika je uvek dobro resenje na duge staze jer iako se nesto batali sve se da popraviti za razliku od ovih elektronskih novotarija koje dzepove prazne bezdusno.
 
Ja osobno nebih nikad običan 577. 577 je po meni prejak za setvu i špartanje. Za taj posao idealan traktor je običan 565, em sigurno manje potroši, a dovoljno je jak i okretajan da se bori sa velikom sejačicom, špartačem i špricom.
Za mene osobno jedan 577 DV da ore sa plugom 2x35 (3x30) i sprema sa setvospremačem 2,5m i ja zadovoljan. Naravno za transport mu sigurno nema premca, jak i brz.

Trenutno se radi generalni remont motora na 565, ide sve novo unutra od Petar Drapšina, kroz nekih 10-ak dana bi mogao biti gotov. Bit će bolji neg dok je bio nov motor :osmeh:











 
Gresis da je 577 prejak za setvu i spartanje. Radio sam sa 577 i sa 4 i sa 6 redi sejalicom i spartacem, potrosnja je skroz korektna u ovim operacijama, pogotovo sa 6-rednom kombinacijom.
 
U svim operacijama 577 troši malu količinu goriva, a pogotovo ako je pravilno agregatiran...
 
Taj tip traktora je zaista idealan za nase potrebe i uslove u kojima ga eksploatisemo.Moj izbor bi bio 577 DV i jedan mali 539 sto bi bilo idealna kombinacija.
 
Kad imas 577, 539 je nepotreban. Ja imam 533 i ove godine je prskao ali ne sve povrsine i kosio iz samo jednog razloga-skinuo sam uske tockove sa 577 pa je ovog proleca preskocio neke operacije ali dogodine opet ista prica, on i Claas rade sve. U setvi nisam merio potrosnju ali u zagrtanju kukuruza sa 6-rednim spartacem oko 1l/kj.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
A transport :osmeh: jel ulazi u tu potrosnju od 1 l kj ??? Koliko ti potrosi u transportu i koje prikolice vuces sa njim ?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh