IMT

Bice 3 spora???? Jer on sa dve prikolice (od 5t) jedva glavnim putem ide trecom...
 
momci ali se svasta napisa i napric o 539,da je slabasan,jeste ali se kolje ko macak,uvijek prpi,grebe slajdra,ali i izadje.
kod nase kuce od 80-te godine je fercos bio,stari je njih promijenio 10 novih komada,a polovnih kaze 8,prosle godine u martu je kupit
30lpipw.jpg

e ovaj sluzi isto kao i oni prije,kosit travu(samo sto nema sankanja niz stranu kao sa onim obicnima),sve oko sijena prskanje sjetva kukuruza (dvoredna sijacica),svi laki radovi,i cistern za vodu 2700litara creina(ali samo putem,u nivu niposto).
jer grehota je ga patiti,ima vecih i jacih za druge poslove.
i nijedan nas 539 nije balio ulja niti je mnjenjac crko,pa ni ovaj sada.
 
Reci mi druze jer njemu prednje felne kao i kod obicnog bez prednje??? Bas su male gume... Ali bas lepo izgleda svidja mi se... :bravo:
 
iste su felne kao i kod obicnog,prednji most kao na 549 samo sto nema trkaca sa strane nego prirubnice,kuciste konusno tanjirastog je od 549 i izvod za prednju vucu,prikljucno vratilo (kardan) mu se pali sa desne strane,prakticno mu je zadnji most od 549,,mnjenjac tri brzine.
Tako da je skarabudzit od obicnog 539 i 549dw i nastade kopile 539dw.
ima mnogo manji anslag od obicnog 539,ali netrkam se sa njim na okretanjima pa mi je svejedno,ali je gust raditi sa njim na osnovu obicnog ferge.
i na istom broju obrtaja motora u svakoj brzini je malo brzi od obinog ferge,pa u transport ga malo davi,ali brzina manje pa dobro,ali u njivi jede obicnu 539.
inace gdje zivim u bosni je brdski kraj,tako da mu ova sirotinjska prednja vuca mnogo znaci,a i ja se manje nerviram.
 
Ako kojim slucajem veza koja povezuje dva traktora koji se nadvlace i imaju iste dimenzije pogonskih tockova veza nije u ravni sa podlogom, rezultat nece biti realan jer sile pod drugacijim uglom deluju na traktore. To je glavni razlog smesnog rezultata mnogih nadvlacenja traktora.

@cira92

Lako je sada biti pametan kad ja recimo u ovom trenutku imam traktor od 100 konja sa prednjom vucom, 577 DV i 3 komada bez prednje vuce, zakacim sta hocu za koji traktor hocu i pici na njivu. Da vidis kako je bilo lepo pre 10-ak godina, 577 obican bere a 533 vuce, pa kad je kaljava jesen on vuce jednu Zastavu od 5 tona klipa (realno klipa ima do 4 tone i to kad je uzvrsena do kraja, u kupu) i to samo na gornju poteznicu, nikako na donju. Kad je lepa jesen, uvek sam vukao 2 Zastave klipa ali nisam uvek mogao iz njive da ih izvucem, nekad ni sa jednom nije hteo iz njive da izadje ako je zemlja rastresita. Kad nema boljeg, dobar je i taj 533 ali mu definitivno fali pored kabine makar jos 150kg tegova nazad da moze da povuce.
 
Bice 3 spora???? Jer on sa dve prikolice (od 5t) jedva glavnim putem ide trecom...

tačno tako a ja sam probao da ga uporedim sa t25 moj otac je umeo da dokaže da je 539 jači a ja sam se na t25 naučio da vozim traktor al nekako on je uvek pogodio u koju brzinu treba bilo gde bilo kad i uvek je 539 ispao jači od t25 zašto pojma nemam
 
Jesi siguran u to???????? Jesi siguran da je Vladimirec tezi samo 65kg od 539... Ajde da se kladimo ja i ti u sta hoces odmah i da dodjes da ih merimo... Vazi???? :osmeh:
539 sa kabinom alatom i polugom onom za kacenje prese tezak tacno 1685kg (mereno na vagi) a vladimirac po upustvu 1750 i to sa tegovima ,sto se merenja tice necu da komentarisem :haha: salim se, nema ljutis .nego koliko po tvom ima kg t 25 bez vode u vitalnim organima . nema sigurno 2 tone http://www.youtube.com/watch?v=FKiw1XkRgvk
 
Sve zavisi i od kabine koja je na 539.. Nema ljutis tu druze moze i u gorivu da je razlika...
 
Moj 540 bez kabine,s praznim rezervoarom meren na vagi 1940 kg,znaci oko 2 tone sa gorivom+konjina za volanom:haha:

Rakovicu sam merio prosle godine,2500 kg sa dva tega napred bez kabine+takodje konjina:haha:
 
Sad gledam u saobracajnoj bez kabine pise da 542 ima 1790 kg,bolje ako ima skoro 2 tone sam plus vozac,i malo vode u gumama... Nema onda zime za njega,ionako idem gde god zamislim,brdo,blato,suvo,vlazno,ma kako god da zamislim.
 
@Dobrinčan Daj neku sliku, da vidimo kakav je taj uredjaj za grejanje i ventilaciju.........................
 
Ljudi, planirao sam da kupim kompresor na IMT 533, međutim nigdje nisam uspio da ga nađem.
Sada mi je ispala prilika da uzmem neki kompresor koji bi mogao da namontiram preko remena, pa me interesuje da li je to pametno rješenje i da li to uzima snagu traktrou?
Da li se to isplati raditi?
 
Ljudi, planirao sam da kupim kompresor na IMT 533, međutim nigdje nisam uspio da ga nađem.
Sada mi je ispala prilika da uzmem neki kompresor koji bi mogao da namontiram preko remena, pa me interesuje da li je to pametno rješenje i da li to uzima snagu traktrou?
Da li se to isplati raditi?
Na mnogim masinama je preko remena.Minimalno opterecuje motor isto kao preko zupcanika.mogu da se raspitam za kompresor mozda ima negde polovan.
 
Nazad
Vrh