IMT

Vidim da ste pričali o vod. pumpi kod @mirmag@ Ja se vraćao sa žetve ječma oko 2 h. kad je 36 c. Nešto je zaškripalo i je ugasim . Vidim remen od vod pumpe se dimi. Okrenem ventilator nazad pa napred ,radi. Popnem se i zaverglam ,on krenu malo i zakova ,i neće .Pošto je 132. sidjem da probam direktno.Varnica skoči i planu motor ko benzin.Malo je vlažio na boš pumpi i filteru koji cam menjao.Skočim preko gume , na vrat ,sreća prozor bio otvore, uzmem vodu i sidjem dole .To je moglo trajati 4-5 sek. kad dole BUKTINJA.Nemaš nekog ni zamaha a i otvor na kanti mali. Uspijem da ugasim. Skupili se ljudi koji su naišli autima.Nakon desetak minuta kaže jedan ,JOŠ nešto gori.Tinja guma što veže kaskadu i vrat.I to sam nekako udavio da nije ušlo unutra.
Kod komšije izgorela 142-ka prte par dana al bukvalno i dugmići .LJudi se izmakli i predali stihiji koja se otela kontroli.
 
Ja razmisljam da nosim sa sobom kada baliram slamu,onaj veliki pp aparat, a vi se ljudi zajebavate sa kombajnom bez toga.
 
Juce prilikom tanjiranja u pauzi primetim mast kod ventilatora.Pregledom primetim da mast kaplje sa vodene pumpe.Odvrnem cep od hladnjaka,a ono vodopad....opruga na cepu od hladnjaka je toliko jaka da stvoreni pritisak u hladnjaku isterao kroz pumpu...kada sam odvrnuo cep,tada je i kapanje masti sa pumpe prestalo,temperatura je pala,zavrsio posao i dosao kuci...PITANJE... posto je isterana mast sa lezaja vodene pumpe krioz semering,da li rastavljati ili ostaviti tako dok radi,jer voda ne curi na semering,a pumpa radi normalnio i ne cuje se.....Traktot IMT 577

Ako ne curi voda i ne klima se propeler ne diraj nista.Ponekad provjeri klima se se propeler.Jedino ti nebi bilo lose da promjenis cep na hladnjaku zasad.
 
Meni na 539 ne radi termometar od kad je dosao kod nas tj. uvek pokazuje 70 stepeni cak i kad stoji po nekoliko dana ili radi nekoliko sati...jel moram komplet nov termometar sa sajmlom da kupim ili ima neka fora ?
 
Novi NA, dresi kesu to se ne budzi.I to nije sajla nego suplja savitljiva cijev, kao sonda, ispunjena nekim fluidom i kad on iscuri kraj je igre.
 
Polako s to dresenje kese,sad do branja nema posla za njega samo da zito prevuce ali pred branje i oranje ga moram ponoviti nekim kvalitetnijim,jer oni po 700din nece do kuce izdrzati...
 
To je subvencionirana cena sa 21% popusta. Napominjem da je ovo full "opremnjen",sve sto je moglo da se stavi stavljeno je. Ostale vartije su jeftinije.
 
Tako je i kod mnogih kao kod tebe,al sam ja uspeo dva put da ga pregrejem,prokljuca voda u hladnjaku i samo pocne da purnja. Ne znam zasto se to desavalo,a oba puta se desilo kad je radio sa 4 diska kosacicom,sad ne radi,ne bih opet da ga unistim,sad radi prevoz i grabljenje,542 forsiram maksimum zato sto je moj licno,kosim drugom brzom ili cak i trecom,samo ako je njiva ikako ravna,dok sam 539 terao prvom ili 3 sporom. Samo mi je 539 imao problema,a 542 tog problema nema,hladnjaci se ili operu ili izduvaju na kompresor svaki dan kad se radi u senu,ili kad ima puno prasine.
Pun je hladnjak kamenca iznutra,nema dovoljan protok rashladne tecnosti.
 
Pozdrav drugari,interesuje me vase misljenje o 577dv stari tip,dali je efikasan kao i novi (posto sam cio da ima raznih sklopova u njima tj raznih precnika klipova)dali ima nekih problema sa hidraulikom,koji plug za njega (obavezno 3 brazde) koji spremac moze,interesuje me misljenje svih vas,a pogotovo kolege "Bubu" jer je on imao takvog istog.Znaci misljenje za celokupan traktor koje su mu mane a koje vrline..
Hvala :ppozdrav:
 
Gde nestade strana ove teme? Rusica ne smes u negativnom kontekstu ni da pomenes.
Inace prodaje se i 577 bez prednje vuce, cena je 1831500 din sa PDV-om(16200evra).
N A ovo je jos bolja investicija od 820-ke.
 
A sa prednjom moze vuci 3 glave i setvospremac veci od 2,9 m ili ces lakse sejati i spartati?
To je za mene univerzalan traktor za prednj sam na traktorima preko 90ks koji i jesu za teze poslove.
 
Nazad
Vrh