IMT

A vjerovatno da ima, ali smo daleko mnogo daleko.
Ovdje ih ima baš malo, ne znam iz kog razloga, a kad već kupujem i ugrađujem volio bi da to bude orginalno nego neka skalamerija.
Koliko otprilike košta orginal kompresor za 533 polovan a koliko nov ako se proizvodi?
 
A vjerovatno da ima, ali smo daleko mnogo daleko.
Ovdje ih ima baš malo, ne znam iz kog razloga, a kad već kupujem i ugrađujem volio bi da to bude orginalno nego neka skalamerija.
Koliko otprilike košta orginal kompresor za 533 polovan a koliko nov ako se proizvodi?
Blizu mene je ova radionica http://www.smrcvetkovic.com/ ovlasceni servis IMT a i IMR a a ima i dosta polovnih delova povoljno.Pa ako nekom treba...Kod njega sam video i nov ali neznam cenu.
Prosle godine sam menjao i stavio indiske rukavce i evo rezultat.
22122009039.jpg

22122009038.jpg

22122009036.jpg

HVALA BOGU sto se ovo nije desilo na asfaltom putu u saobracaju.Ko zna sta bi sve moglo biti.
 
momci ali se svasta napisa i napric o 539,da je slabasan,jeste ali se kolje ko macak,uvijek prpi,gr
e ovaj sluzi isto kao i oni prije,kosit travu(samo sto nema sankanja niz stranu kao sa onim obicnima),sve oko sijena prskanje sjetva kukuruza (dvoredna sijacica),svi laki radovi,i cistern za vodu 2700litara creina(ali samo putem,u nivu niposto).
jer grehota je ga patiti,ima vecih i jacih za druge poslove.
i nijedan nas 539 nije balio ulja niti je mnjenjac crko,pa ni ovaj sada.

prijatelju , ja sam nekoliko puta vozio traktor
jednom sam uzbrdo cimno naglo a snajka bila na prikolicici sa balama detelenie . pa je tri dana bolela kicma
drugi put sam na nizbrdici, valjda misleci da vozim kola pokusao da iz trece ubacim u drugu, srecom nizbrdica nije bila velika i asfalt je bio ali je zena toliko vikala koooociiii da je culo pola sela, sad mi retko daju da soferiram
al volem poljoprivredu

pa me interesuje zasto ovaj 539 ne sanka niza stranu
pitam i zato sto kad svrljam po kraju ima nekih livada toliko strmih da me strah i peske da prodjem tuda a kamoli masinom

inace kod mene u zavicaju su najzstupljeniji bas 539, oni stariji, okolina ljiga, a to je brdsko planinsko kraj
 
Ovo je "sreća" što je puklo ovako na njivi, ja kad spuštam traktor pun drva ili pjeska nizastranu a da se ne daj bože ovako nešto desi ne bi se imalo šta slikati. A vazda je uz ili niz brdo.
 
@cveja pro a sto su menjani rukavci na prvom mestu? ako su bili pojedeni najbolje da si ih navario tvrdom elektrodom, odneses na obradu i da traju jos toliko, a ovo je tuga da se desi posle samo godinu dana ... nego i ja da pitam nesto, treba da kupim termometar za 533, teleoptikov je vise nego duplo skuplji od turskih i indijskih :kisa: , jel se isplati dati dosta vise za teleoptikov? traktor pravi nekih 150 sati godisnje.
 
@cveja pro I ja sam kupio nove indijske rukavce za 558 pa sam morao da skraćujem sponu, nije dobro urezan kanal za kajlu... Sto čuda.. Još sad kad vidim tvoje iskustvo pomalo se pribojavam:sjasi:
 
Mozda za 400e, a opet pitanje je koliko je jaka vatra bila i koliko je pritom metal razgrejan.. kod mene u kraju 533 star nekih 36-8 godina otiso za tumu sumu, citav u solidnom stanju.
 
@cveja pro a sto su menjani rukavci na prvom mestu? ako su bili pojedeni najbolje da si ih navario tvrdom elektrodom, odneses na obradu i da traju jos toliko, a ovo je tuga da se desi posle samo godinu dana ... nego i ja da pitam nesto, treba da kupim termometar za 533, teleoptikov je vise nego duplo skuplji od turskih i indijskih :kisa: , jel se isplati dati dosta vise za teleoptikov? traktor pravi nekih 150 sati godisnje.
Pojedeni bili.Mogao sam ali ne tvrdom elektrodom nego mekom jer ni jedan metalostrugar nece da skida tvrdu elekrodu.Original imt kosta 40e komad a ovaj 25.Ja sam kupio teleoptikov original 25 e kvalitetan jeste samo mu je po meni mana sto nema staklo nego pleksiglas pa pocelo malo da se guli posle 2 godine.Inace sam prezadovoljan kvalitetom.
Nesko 2563 Zasto nisi samo urezao drugi kanal na glodalici ?Ili eventualno skines onaj var odozdo kod metalostrugara i okrenes osovinu rukavca kako ti odgovara i ponovo zavaris?
 
Greška u kanalu je to što je pogrešeno mesto. 2mm razlika a trebalo mi hitno. Trebao sam da zavarim tu rupu, odnesem na struganje i posle toga da ukopam drugu na glodalici ali to bi me izašlo kao još jedan novi rukavac.
Sad imam problema sa tim da stalno treba da podmećem i skidam platne na delu rukavca gde nailazi glavcina jer stalno ima lufta a kada malko dotegnem, glavčina se teško okreće. Ne nasedaju do kraja u most... Sto muka. Kao da su ih deca sa prakse srednje metalostrugarske pravila. Matice koje sam dobio sa njima su toliko tanke i toliko ima malo navoja na njima da ih nisam smeo stavljati pa sam pravio druge, jače. Neka idu dok idu pa ću onda stare (koje sam ostavio) navariti i odneti na struganje. Mala privreda i indijski dalekočuveni delovi mi više ne trebaju.
 
treba mi pomoc, trebao bi da podignem ona ramena hidraulike na 539 jer mi se ovako rotaciona kosa vuce po zemlji, mislim da sam negde procitao da ima nekoliko pozicija pa ne znam za koliko ce se podici uvis ruke hidraulike kada ih podignem na sledecu gornju poziciju?
 
Nazubljeno jeste ali ima gde nije ukopan kanal i mora da se ugradi samo jedna varijanta,nema pomeranje.
Nadju ruke i poluge od 540,542,549 i nece se vuci po zemlji rotaciona.
 
probaj da navrnes još spone koje idu od ramena hidraulike pa do podiznih poluga ali onda ce ti stalno biti dignute poluge. Desna je stelujuća sa konusnim zubčanicima imaš polugu a levu moraš razmontirati i skratiti je još ako je moguće.
 
Nazad
Vrh