Centralno i etazno grejanje.

Prošle godine pukla iznutra.Nije mogla iznutra da se zavari pa sam morao proseci spolja jedno 15x15cm
20171012_141412.jpg
 
Sta bi to moglo biti? Novo crntralno grejanje pusteno u rad i svi radijatori topli sem jednog,do pola je mlak a donja strana hladna,probacu jos svu vodu da ispustim iz njega pa ponovo napunim ali vise neznam sta bi moglo biti

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
A gde je taj radijator u odnosu na kotao? Da li je među prvim ili poslednjim radijatorima? Ako je npr. poslednji možda nema dosta protoka pa ne stiže dovoljno tople vode do njega. U tom slučaju možda bi pomoglo da se na pumpi uključi veća brzina. Ako nije slučaj poslednjeg radijatora, onda je možda prigušen na ventilu za balansiranje sistema (to je onaj ventil kod cevi hladne vode koji se podešava inbusom ili šrafcigerom).
 
Sta bi to moglo biti? Novo crntralno grejanje pusteno u rad i svi radijatori topli sem jednog,do pola je mlak a donja strana hladna,probacu jos svu vodu da ispustim iz njega pa ponovo napunim ali vise neznam sta bi moglo biti

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk

Proveri prvo izlazi li mlaka voda na povratnom vodu iz radijatora ka sistemu(donja cev).Po meni ako ne izlazi je u pitanju cep.Prvo probaj liftirati a ako i to ne upali onda skidaj dole na izlazu i vidi da nije tu nešto zapušio.

- - - - - - - - - -

A gde je taj radijator u odnosu na kotao? Da li je među prvim ili poslednjim radijatorima? Ako je npr. poslednji možda nema dosta protoka pa ne stiže dovoljno tople vode do njega. U tom slučaju možda bi pomoglo da se na pumpi uključi veća brzina. Ako nije slučaj poslednjeg radijatora, onda je možda prigušen na ventilu za balansiranje sistema (to je onaj ventil kod cevi hladne vode koji se podešava inbusom ili šrafcigerom).

Njemu nema protoka iz radijatora nazad ka sistemu čim mu je radijator hladan dole a vruć u gornjem delu.
 
Pa to i meni jedino pada na pamet da je nesto zacepilo protok jer da je vazduh pa vec bi krenulo a za sad jedino da ispustim vodu iz njega pa malo iz cevi i onda mozda izbaci to zapusenje videcu danas cu odraditi to,znam da je i meni tako bilo kuci pa sam to odradio i poceo radijator da radi

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Njemu nema protoka iz radijatora nazad ka sistemu čim mu je radijator hladan dole a vruć u gornjem delu.

Pa isti simptom ima i ako se na gornjem vetilu radijatora priguši protok, gore bude mlak a dole hladan potpuno, a ipak nije začepljen izlaz, tj. čim otvori ventil skroz radijator se zagreje ceo. Tako je bar kod mene na radijatoru koji je u sobi koja se ne koristi i koga sam ja na ventilu toliko zatvorio da se desi opisana situacija.
 
Pa isti simptom ima i ako se na gornjem vetilu radijatora priguši protok, gore bude mlak a dole hladan potpuno, a ipak nije začepljen izlaz, tj. čim otvori ventil skroz radijator se zagreje ceo. Tako je bar kod mene na radijatoru koji je u sobi koja se ne koristi i koga sam ja na ventilu toliko zatvorio da se desi opisana situacija.
To mi jasno ako je ventil jako-jako smanjen pa se voda ohladi a da ni ne stigne dole vruća. Možda je onda jednostavno problem do virble ventila.
 
Proveri na donjem ventilu radijatora da li je onaj inbus skroz odvijen. Da li imas termo glave sa podesavanjem temperature ili plus i minus?
 
To sam proverio i probao da prigusim ostale,jedino ostalo da ima neko mehanicko zakrcenje na povratu pa jedino da odvrnem spoj nek malo izadje voda a ako i to neuspe onda ispustim vodu iz radijatora i pre vracanja radijatora i malo iz cevi da ispustim vodu pa mozda onda proradi ako ne onda nek zove majstora ;-)

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Po specifikacijam je bolja kamena ,al ja sam koristio i staklenu ,odradi slicno posao,al ako ti nije daleko za menjane uzmi kamenu.
 
Nije daleko. Uzeta je ursa staklena vuna. Pricao sam malopre sa njihovom tehnickom podrskom i rekli su mi da mogu tako da je koristim jer tesko da ce toplota cevi prelaziti 200stepeni a cak i da predje otopice se samo vezivne niti al se nece vuna unutra rasuti a imace idalje termoizolacionu funkciju.
Covece, originalne sidelove kocke za izolaciju dodju oko 980din po metru a staklena vuna dodje oko 200din.
Staklenu samo treba iseci.

Kerica je vec osetila da dobro izoluje. Eno lezi na bali vune :D
 
Nasao sam za malo jace od 31000 komplet za 8m u sta dodju plastevi i cevi ukljucujuci i jednu cev sa ulazom za pec i jednom sa otvorom za ciscenje. To je najjeftinije sto sam nasao. Fi200
Idu i vise i to poprilicno vise (skuplje).
Mene je jos jeftinije izaslo jer sam kupio od kolege sa posla koji je pazario to sve prosle godine pa nije ni ozidao jer se predomislio a elementi stojali u supi, uredno na paleti. Platio sam mu 27000 a on kaze da je prosle godine platio 38 000. Dobro meni, dobro njemu. Vratanca mu dodju oko 300din a i komplet staklena voda i samot dodju isto tako. 9kvadrata kamene vune me izaslo 3620din. Cement, krec,pesak i sljunak vec nesto imam i jos cu dokupiti pa bi trebalo sutra jedno metar-metar i po da ozidam pa polako tim tempom po metar dnevno.
I da, vratio sam staklenu vunu i menjao za kamenu. Malkice je skuplja. Uzeo sam knauf 5cm mekanu. Ona kad se stisne moze se sabiti na 1-5cm. Necu da radim svake godine odzak.

Jel neko radio odzak bez obzidjivanja ciglom? Ako moze da se izbegne omalterisao bih ga samo. Cisto zbog smanjenja tereta jer se zida na mestu proslog a za koji ne znam jel livena stopa posto je otac to radio '89 a on je nazalost preminuo pre godinu dana. Odzak pocinje iz podruma, tik uz temelj od kuce.
 
Ono izgleda skupo ali kad sam se raspitao za metalni dimnjak pa skoro isto izadje,a po mome bolji je sidel,video sam od komsije da je on stavljao te uloske pa mineralnu vunu i ozidao bez blokova,stopa ti je najbitnija ja na svaki dimnjak pravio stopu od kubika

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh