Mehanicke sejalice za kukuruz

Naprimer:Neko ima 4-rednu olt sejalicu,seje jedan hektar kukuruza za sebe,hoce da poseje na 28-29 cm sto mu dodje 50000 zrna po hektaru,e sad nagradno pitanje je kako to da izvede sa dva dzaka semena i ovom sejalicom???
 
Na sajtu: oltmehanizmi.rs kosta 750 dinara jedan, a ovako moze se naci za 300 dinara mozda i manje...
Bobo, ja sam zadovoljan sejalicom nisam nista kriticki rekao za nju, ali vazno je da sam pre kise to odradio :osmeh:.
 
Naprimer:Neko ima 4-rednu olt sejalicu,seje jedan hektar kukuruza za sebe,hoce da poseje na 28-29 cm sto mu dodje 50000 zrna po hektaru,e sad nagradno pitanje je kako to da izvede sa dva dzaka semena i ovom sejalicom???
Sta ti je forum,nema odgovora,a svi veoma dobro znaju o cemu ja pisem.
 
Kupi pakovanje od 6000 zrna LK seme. Becar, Sremac, Sumadinac... Sta mu volja :osmeh:

Sa 56000 ce da poseje.

Salu na stranu, vidim da se ova pakovanja bas prodaju u mom kraju. Kome je malo jedan ili dva dzacica, taman dokupi ovakvo pakovanje.
 
Za 4 rednu OLT ko seje jedan hektar na 28-29 treba tri dzaka semena a potrosice dva.

Znaci nerentabilna,kod nas je sejanje 3000-3500 dinara,bolje platiti sejanje na neku pneumatik i odmah kupiti dva dzaka.
 
Naprimer:Neko ima 4-rednu olt sejalicu,seje jedan hektar kukuruza za sebe,hoce da poseje na 28-29 cm sto mu dodje 50000 zrna po hektaru,e sad nagradno pitanje je kako to da izvede sa dva dzaka semena i ovom sejalicom???
Okruni malo kukuruza iz kotobanje pa ako bude falilo semena pred kraj ti naspi po malo u svaku kutiju da zavrsis setvu. Mada ja mislim da ce ti 2 dzaka biti dosta.
 
Olt mehanickoj treba po 2 kile semena viska u svakoj kutiji da moze posejati na to rastojanje 2 dzaka na hektar.Znaci treba joj treci dzak semena da redovno posejes dva dzaka na hektar.

Treba smisljati resenje za ovaj problem umesto sto se tupi o mehanizmu za izbacivanje koji kad se prepravi na izbacivace po jedno zrno radi odlicno.Tu je sve receno i to provereno radi.

- - - - - - - - - -

Okruni malo kukuruza iz kotobanje pa ako bude falilo semena pred kraj ti naspi po malo u svaku kutiju da zavrsis setvu. Mada ja mislim da ce ti 2 dzaka biti dosta.
Druze jesi li ti kada video kako radi OLT mehanicka sejalica?
 
Ja sam na mojoj dok sam je imao onaj donji deo kutije prekrio sa parcetom lima zaci prepolovio krug odnosno prekrio onaj deo od pocetka mehanizma gde ulazi seme pa preko vise od polovine kruga kutije ukoso prema gore. Nemora da bude 2 kile semena na kraju.
 
E to napisite,kako ste taj problem resili.Kod mene su svi rasprodali te sejalice bas zbog tog problema sto kad dodje na manje semena ono sve ode na stranu a posto su te sejalice 4-redne imali sitniji proizvodjaci i sejali su malo za sebe nije im se isplatilo da je drze i da kupuju svake godine semena viska,vecina je kupila IMT sejalice dvoredne a neki su presli na vazdusne:osmeh:
 
Najveca mana oltovoj sijacici je sto nece bas u malo zbienije da sije....Imam teske zemlje koja se ponekad neda bas pripremit i tad oltova sijacica ostavi svo zrno na povrsini .Tad uzmem od kolege imt siacicu i ona to odradi bez problema
 
Niko ne kupuje knap semena.To što ostane poseje se sledeće godine i problem rešen.Ili uzajmiš od komšije koliko ti fali.Ali su mehaničke 10 puta jeftinije a pneumatske ne poseju bolje 10 puta.
 
I ima manu sto su po dve baterije zajedno vezane pa u neravnim brdskim terenima zna jedna baterija da lebdi u vazduhu.

Razmisljao sam prvo da kupim OLT ali sam ipak uzeo 4 rednu IMT,uradio generalni remont i uradio prepravke(poboljsanja)i izbacio kutije za djubrivo,prepravio markire i prepravio pogonski mehanizam koji je sad prost ko pasulj i ne ide preko kutija za djubrivo sto je kod njih promasaj decenije.

- - - - - - - - - -

Niko ne kupuje knap semena.To što ostane poseje se sledeće godine i problem rešen.Ili uzajmiš od komšije koliko ti fali.Ali su mehaničke 10 puta jeftinije a pneumatske ne poseju bolje 10 puta.
Kod nas ko seje hektar ili dva kupuje knap i nema za luksuz 4000 dinara viska i da mu stoji seme do sledece godine.
 
Ti koji su presli sa mehanicke na pneumacku rade vise zemlje,a njih je dva coveka u selu,ostali su prodali OLT i kupili IMT dvorednu za 200-250 eura. a neki su odustali pa im seju ovi sa pneumackom.Lepo plate 3000 za svoj hektar i odmaraju na uvratinama dok cika seje.

Zoki ti to mislis da je kao kod tebe hiljade hektara nevidi se kraj.Ma nije to tako kod nas.
 
Ti koji su presli sa mehanicke na pneumacku rade vise zemlje,a njih je dva coveka u selu,ostali su prodali OLT i kupili IMT dvorednu za 200-250 eura. a neki su odustali pa im seju ovi sa pneumackom.Lepo plate 3000 za svoj hektar i odmaraju na uvratinama dok cika seje.

Zoki ti to mislis da je kao kod tebe hiljade hektara nevidi se kraj.Ma nije to tako kod nas.

Mislim da se nismo razumeli.Ako sam te dobro shvatio ti tvrdiš da su IMT mehaničke bolje od OLT-ovih.Ja sam mislio da govoriš o pneumatskim.
 
Da,da tvrdim da su IMT mehanicke bolje od OLT mehanickih sto su mi i clanovi foruma u ovoj temi potvrdili pri odabiru sejalice.
 
2efrqf8.jpg
30rl202.jpg
 
Mnogo stručnije i ozbiljnije je nameštena,samo ne znam kako mehanizam funkcioniše.Jel kod njih tanjiri stoje uspravno.
 
Nazad
Vrh