Mehanicke sejalice za kukuruz

Potrbne su mi metalne ploce za suncokret,ako neko ima na prodaju neka mi javi
 
Kolege, potrebne su mi dve kutije zute sa mehanizmom za djubrivo.... Ne za seme nego za djubrivo, da li neko ima viska da proda, ili makar mehanizam za djubrivo? Gde moze da se nadje pojedinacno ili u kompletu... Ceo dan sam na netu sve jedno te isto izlazi na guglu...
 
Imam ja nekih zupčanika od pogona za đubrivo na OLT mehaničkoj sejalici za kukuruz. Pun džačić od veštaka 25 kg, uglavnom sve novi nekorišćeni zupčanici. Ako je neko zainteresovan mogu slikati...
 
Dukej@ i mene zanima kako to izgleda posto meni trebaju kutije i taj zupcanik... U stvari ja sam mislio da on dolazi u komletu sa kutijom za djubrivo i zamo zakacis zasrafis i teraj...
 
Treba mi lanci koji idu od zubcanika setvene osovine do zubcanika za pokretenje osovine za bacanje jubriva prilikom setve za ovakvu sejalicu
slike.php
[/URL][/IMG] Ako neko ima na prodaju neka se javi na pp
 
Evo obećanih slika nekih delova pogona za kutije za veštak na OLT mehaničkoj sejalici. Izvinjavam se što nisam slike postavio odmah, prosto sam smetnuo s' uma... ::sramota::




 
Kako stelujete razmak na sejalici,juce i prekjuce sejali kukuruz i nikako mi se ne uklapa nastelovani razmak sa onim po kom ispadaju zrna,ako npr nastelujem na 23cm ona ispadaju na 25...Nikako da ga uklopim,a stelovao sam po onoj semi sa interneta:ppozdrav:
 
Nadji semu sa brojem zuba a ne onu gde je šema po velicini lancanika. Nemaju sve oltove iste lancanike na pogonskoj osovini. Ako pitas za olt. I mene je zbunjivalo dok nisam provalio
Onaj najveci i najmanji mogu da se razlikuju zavisi da li je sejalica novija ili starija
 
Za ovu godinu je gotovo,sejalica je sa gornje slike,videcemo kako ce nici...Hvala svima u svakom slucaju....Videcu sutra broj zupcanika,ove godine sam kupio ovu sa kantama,a staru sam prodao,sad moram i na ovoj da se ucim:ppozdrav:
 
Mi smo s ovakvom prvi put sijali sije bolje nego olt.
Baca manje sjemena jedino je bio problem je jer čovjek nema puno ploča radi razmaka trebalo bi ih izraditi.
Baca ljepo .click image upload
 
Nazad
Vrh