Mehanicke sejalice za kukuruz

Pitanje za ove koji imaju metalna kućišta.Čini mi se da su opruge na izbacivačima slabe (skoro kao na hemijskim olovkama samo veći prečnik) pa slabije lupa.Pa sam na jednoj stavio oprugu koja ide u plastična kućišta i dosta je jača.Ne znam da li će smetati ako stavim te jače.
 
Pitanje za ove koji imaju metalna kućišta.Čini mi se da su opruge na izbacivačima slabe (skoro kao na hemijskim olovkama samo veći prečnik) pa slabije lupa.Pa sam na jednoj stavio oprugu koja ide u plastična kućišta i dosta je jača.Ne znam da li će smetati ako stavim te jače.
Neko već odgovori,ali slobodno stavite te opruge kao sa plastičnog mehanizma,nznm čiji mehanizam imate ali posle toga proverite da li klizač(čistač) ima pun hod

Послато са HTC Desire 516 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Neko već odgovori,ali slobodno stavite te opruge kao sa plastičnog mehanizma,nznm čiji mehanizam imate ali posle toga proverite da li klizač(čistač) ima pun hod

Послато са HTC Desire 516 dual sim уз помоћ Тапатока

Nisam baš najbolje razumeo to za pun hod.
Mehanizam je od PLAM_NETA iz Zrenjanina.
Misliš da mogu i na skidače da stavim jače opruge sa plastičnog mehanizma ( valjda neće trpiti tanjiri)
Da napomenem,kućišta kod metalnog mehanizma su odvojena kako za skidač tako i za izbacivač dok du kod plastičnih kao što znate u jednom kućištu i vezani jednom oprugom.
 
Nisam baš najbolje razumeo to za pun hod.
Mehanizam je od PLAM_NETA iz Zrenjanina.
Misliš da mogu i na skidače da stavim jače opruge sa plastičnog mehanizma ( valjda neće trpiti tanjiri)
Da napomenem,kućišta kod metalnog mehanizma su odvojena kako za skidač tako i za izbacivač dok du kod plastičnih kao što znate u jednom kućištu i vezani jednom oprugom.
Ukoliko su i na skidač stavili takvu slabu oprugu stavite tu jaču,a pod "pun hod" sam mislio da dužina opruge može skratiti hod skidača,kad prstom stisnete skidač mora da skroz uđe u kućište...a što se tiče izgleda samih kućišta znam ja vrlo dobro kako izgledaju,njihovo poreklo je odavde iz mog sokaka ;-)

Послато са HTC Desire 516 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Ukoliko su i na skidač stavili takvu slabu oprugu stavite tu jaču,a pod "pun hod" sam mislio da dužina opruge može skratiti hod skidača,kad prstom stisnete skidač mora da skroz uđe u kućište...a što se tiče izgleda samih kućišta znam ja vrlo dobro kako izgledaju,njihovo poreklo je odavde iz mog sokaka ;-)



Послато са HTC Desire 516 dual sim уз помоћ Тапатока

Sad sam shvatio
 
Ja sam sebi one napravio i iznenadio sma se koliko sad manje sjemena trosim. Opruge na izbacivace sam stavio iz onih plasticne i lijepo izbijaju imaju snagu dok za skidac sam kupio te iz metalnih i ta opruga je znatno slabija u odnosu na ovu. Imate li vi problema sa podizanjem sita na suprotnoj strani od skidaca?
 
Ja sam sebi one napravio i iznenadio sma se koliko sad manje sjemena trosim. Opruge na izbacivace sam stavio iz onih plasticne i lijepo izbijaju imaju snagu dok za skidac sam kupio te iz metalnih i ta opruga je znatno slabija u odnosu na ovu. Imate li vi problema sa podizanjem sita na suprotnoj strani od skidaca?
Naznm kod drugih ali naše su iste opruge obe i nisu slabe,a to dizanje ili su potrošeni metalni delovi kućišta ili su vam sita tanka(mala privreda,štede materijal)

Послато са HTC Desire 516 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Nisam ni opruge mjenjao za jace nit sam natezao opruge od cistaca. Radi sasvim fino i ovako i nisam nigdje primjetio da je izbacila dva zrna... Ako se izabere pravilna ploca prema kalibraciji zrna, izbijac treba tu biti reda radi jer ako je zrno samo uslo u plocu, samo ce i izaci. Jaca opruga nema apsolutno nikakvu ulogu ako se koristi pravilna sjetvena ploca.
 
.. Ako se izabere pravilna ploca prema kalibraciji zrna, izbijac treba tu biti reda radi jer ako je zrno samo uslo u plocu, samo ce i izaci...
потпуно тачна констатација...а овако сад напамет причати шта је јака а шта слаба опруга мало је релативан појам,у сваком случају не сме бити ни превише јака јер ће брзо одлазити избијач...
 
Ove što sam kupio su malte ne kao za hemijsku a ja sam sada stavio kao što su na plastičnim kućištima.(samo na izbijačima )
 
Al pazi ovo sad jucer bas provam 3 zrna jedno moze na 10 jedno na 11 jedno na 12 mm. Koje sad stavit? Losa kalibracija sjemena pogotovo srbijanskim dok su hrvatska opet bolje kalibrisana. Ja sam pravio seb pa sam te opruge iskoristio a i one slabije bi isti poso odradile.

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 
Bc678 svo isto sijano na 9 mm dok 418 na 10 mm isto jednako. Maloprije ns 444 od 9 do 12 paket skoro 9 kila tezak

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 
Ja sam sijao Pioneer F38 i 9911 Aquamax, oba su iz Francuske. Kalibracija je takva da sam ih sijao sa pločom devetkom. Uzeo sam šaku sjemena i isprobavao, svaka je bukvalno oko 8.5mm široka. Nikad nisam vidio onako preciznu kalibraciju, vreće su bile 7.5kg teške.
 
kod nas samo za cenu znaju,ja sam sejeo zp 555,600 i 606 na vreci pise frakcija od 8-11mm,dzakovi teski od 8.5-10kg ja sam stavljao 13 i ispalo je super!
 
Po vasarima,pijacama,tezgama u ponudi imaju samo 2 vrste opruge jedna slabija druga malo jaca.Birati uvek onu malo jacu.
 
Koliko ja znam da je prije postojalo kalibrirano i nekalibrirano sjeme, moguce da i sad postoji jer pneumatskoj to ne bi trebalo predstavljati toliki problem kao i mehanickoj sijacici.

Citao sam bas na ovom forumu da netko od forumasa ima tepsije s izbusenim dnom svaka ima svoju dimenziju rupa 9,10,11,12mm, i prosijavas kukuruze i radis sam svoju kalibraciju. U svaki red na cetverorednoj sijacici ide drugacija ploca ovisno koja kalibraza zrna se sipa u tu posudu i samo teraj. Jasno da je to vise posla ali ako se moze povoljno nabaviti nekalibrirano sjeme ovo radi radnju samo tako.

Mi smo sijali Osjecke, BC, Poljodar, KWS i uvijek sjeme fino kalibrirano bude. Komsija je sijao Pioneer i nikad problema s kalibracijom. Kolega iz susjednog sela je kupio BC kukuruz u BiH i presvercao u HR. zrno kao da je iz kukuruzane nakrunjeno u vrecu; razlicite velicine i oblika a original vreca i zrno zasticeno. TO je bio prvi i zadnji put da kupuje sjeme u BiH ;)
 
Nazad
Vrh