Ursus

Moguće je, ionako je isti.
Pitanje je šta si dobio s tim? Ništa! Osim ako ti je motor katastrofa, a imaš drugi koji je picikato i košta ništa.
 
zicko je napisao(la):
veliki pozdrav svima na forumu,potrbna mi je jedna mala pomoc da li je moguce ugraditi u ursus-a c-355 motor od c-360
pozdrav... Pa to ti je isto,isti precnik klipova isti blok....a sta bi ti ustvari radio?
 
iskreno prvi put se srecem sa tim traktorom i imam nameru da kupim 355,80 god bez kabine,kupujem ga od prijatelja ali to mi je postao od relativno skoro cena je rtelativno niska 1800evra ali je traktor 100posto izvorno stanje nista farbano,skidano motor mu je prilicno umazan,imam veoma malo zemlje oko 6 jutara ili oko3,5ha,bio bi mi i glavno i dopunsko sredstvo za obradu zemlje,vase misljenje o ovoj varijanti inace hvala svima na savetima ::svaka cast::
Post je spojen: [time]1295822986[/time]
_________________________________________________
znam da moram kocnice da sredim i prednji trap,gume su ok,motor ima dosta slozen rad,zanemarljivo dimi na auspuhu..... znate li mozda gde mogu da se nadju originalne hidr.kocnice i koliko kosta sredjivanje prednjeg trapa komplet
 
zicko je napisao(la):
iskreno prvi put se srecem sa tim traktorom i imam nameru da kupim 355,80 god bez kabine,kupujem ga od prijatelja ali to mi je postao od relativno skoro cena je rtelativno niska 1800evra ali je traktor 100posto izvorno stanje nista farbano,skidano motor mu je prilicno umazan,imam veoma malo zemlje oko 6 jutara ili oko3,5ha,bio bi mi i glavno i dopunsko sredstvo za obradu zemlje,vase misljenje o ovoj varijanti inace hvala svima na savetima ::svaka cast::
Post je spojen: [time]1295797786[/time]
_________________________________________________
znam da moram kocnice da sredim i prednji trap,gume su ok,motor ima dosta slozen rad,zanemarljivo dimi na auspuhu..... znate li mozda gde mogu da se nadju originalne hidr.kocnice i koliko kosta sredjivanje prednjeg trapa komplet
U GOLOBOKU kod MIHAJLOVCA,ima covek sve za ursus zetor,delovi su svi originalni...mogu ti dati broj tel.pa se raspitaj...mislim da su cilindri koji idu u tockove nekih 2000din....
 
zicko je napisao(la):
iskreno prvi put se srecem sa tim traktorom i imam nameru da kupim 355,80 god bez kabine,kupujem ga od prijatelja ali to mi je postao od relativno skoro cena je rtelativno niska 1800evra ali je traktor 100posto izvorno stanje nista farbano,skidano motor mu je prilicno umazan,imam veoma malo zemlje oko 6 jutara ili oko3,5ha,bio bi mi i glavno i dopunsko sredstvo za obradu zemlje,vase misljenje o ovoj varijanti inace hvala svima na savetima ::svaka cast::
Post je spojen: [time]1295797786[/time]
_________________________________________________
znam da moram kocnice da sredim i prednji trap,gume su ok,motor ima dosta slozen rad,zanemarljivo dimi na auspuhu..... znate li mozda gde mogu da se nadju originalne hidr.kocnice i koliko kosta sredjivanje prednjeg trapa komplet

Sto se cene tice, odlicno si prosao.
 
hvala jos jednom puno mi znace vasa misljenja,SECA ako moze taj broj o kojem si pricao ne bi bilo lose da ga imam tj ako mozes napisi mi,imam u planu da od tog traktora koji je u zrelim godinama napravim koliko je to moguce "nov"traktor sa ponekim dodacima na kabini,citaj kiceraj,hehe....zelim da ga sredim za sebe i svoje malo domacinstvo :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1295885209[/time]
_________________________________________________
zokidrum-ma sto se cene tice i ja se slazem da je jeftina ali ako je suditi po onoj narodnoj "koliko para toliko muzike"tu se malo plasim,mada nije problem da mu uradim generalnu ali to vec ni sam imao u planu da to odmah radim vec malo kasnije,hteo bi da mu napravim kabinu sa muzikom,ventilacijom i da je iznutra kompletno tapaciram ,pod bi takodje oblozio sa nekom gumom da smanjm vibraciju u kabini ali o tome otom potom samo polako sto se toga tice ,trazim ovde po forumu teme-koje mogu iskoristiti za ostvarivanje mojih ideja pa ako znas nesto o ovom javi ovde :D
 
Zicko po meni pravi izbor ja imam Ursus 355 i nebi ga menjo ni za šta pogotovo za te pare ,Ja sam sa svojim radio oko 15 jutara znači sve operacije i potrošnja mu je više nego smešna a ako ti nestane goriva samo uspeš nadrukaš ac pumpu čuješ kad krene višak i pali ko auto to mi se kod njega najviše sviđa.E sad ono ozbiljnije moj je 77 godište i stajao je jedno vreme nije radio i to sigurno 5 godina bio je zapušten znači neverovatno šteta što onda nisam imao foto aparat da ga slikam ,kupio sam 95 godine ,šlepali smo ga jedno 100 metara da upali.Kad sam ga dovezao krenulo je sređivanje akumulator regler i ostale sitnice koje su falile a oko motora jedino što sam odradio je bilo je zamena karika ravnanje glava i ventili ,jer stubline nisu bile jako pojedene i to je bilo negde 1996 do sada ništa na motoru nisam radio ,sredio pumpu i komplet kočnice nove gume to su mi bila najveća ulaganja menjač i hidraulika mu nikad nisu rađeni,i netroši mi ulje uopšte ali ga nikad nisam forsirao baš sam vodio računa o njemu i mislim da to igra veliku ulogu, delova imaš baš puno i nisu skupi, tako da po meni ako taj traktor nije baš urnisan onda se uz malo para možće srediti.Za sve što te interesuje pitaj slobodno.
 
zicko je napisao(la):
hvala jos jednom puno mi znace vasa misljenja,SECA ako moze taj broj o kojem si pricao ne bi bilo lose da ga imam tj ako mozes napisi mi,imam u planu da od tog traktora koji je u zrelim godinama napravim koliko je to moguce "nov"traktor sa ponekim dodacima na kabini,citaj kiceraj,hehe....zelim da ga sredim za sebe i svoje malo domacinstvo :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1295809609[/time]
_________________________________________________
zokidrum-ma sto se cene tice i ja se slazem da je jeftina ali ako je suditi po onoj narodnoj "koliko para toliko muzike"tu se malo plasim,mada nije problem da mu uradim generalnu ali to vec ni sam imao u planu da to odmah radim vec malo kasnije,hteo bi da mu napravim kabinu sa muzikom,ventilacijom i da je iznutra kompletno tapaciram ,pod bi takodje oblozio sa nekom gumom da smanjm vibraciju u kabini ali o tome otom potom samo polako sto se toga tice ,trazim ovde po forumu teme-koje mogu iskoristiti za ostvarivanje mojih ideja pa ako znas nesto o ovom javi ovde :D
ej Zicko evo broja: 026/381-228 026/381-120 026/381601.KROKUS GOLOBOK..Toti je odlican traktor,za jedno domacinstvo....evo ti sajt od krokusa: www.krokus.co.rs... :cao:
Post je spojen: [time]1295871605[/time]
_________________________________________________
http://tinypic.com/view.php?pic=m807mb&s=7 evo i moje djunte... :D
Post je spojen: [time]1295896890[/time]
_________________________________________________
m807mb.jpg
evo i moje djunte... :D
 
ZA MARKOKURIJEGA ma taj traktor je kupio jedan cica tu iz okoline,novog,radio sa njim samo oranje i dljacenje,nesto od letine preveze i tu se prica otprilike zavrsava,medjutim cica potegne i umre a nije imao dece,pa sad jedini pravni naslednici su upravo taj moj prijatelj i njegova zena,sam jos cekamo da se i sudski vlasnistvo prenese na njih pa da onda i mi zavrsimo ovu pricu sa srecnim krajem,nije on toliko urnisam eli nije bas ni posebno cuvan s obzirom na vrstu posla koju je radio,mada mi ne smetza to toliko jer kao sto rekoh planiram da ga sredim,ofarbam i sve ono ostalo sto sam rekao,za sebe da bude ne preprodsaja,ima odlican akumulator skoro kupljen jedino me brine sto nije odmah teo da upali vec je upalio pomocu spreja ali je zato kasnije imao veoma dobar rad motora a iz price ljudi kada je motor dobar mora da upali iz prve i na minus 25 bez problema mada njemu i nije toliko skupa generalna oko 400evra za delove i ruka oko150-200 evra ali gledam da izbegnem u startu taj trosak ::traktor1::
Post je spojen: [time]1295901721[/time]
_________________________________________________
SECA hvala puno na broju telefona aa... i makina ti je dobra,koje je god kad si je farbao da li je jos nesto radjeno na njemu ::svaka cast::veliki poz bas je lepo videti dobro ocuvan traktor p.s mogao bi uskoro da se ponovi sa novim gumama pa da se hvali po selu u jos lepsem izdanju
 
zicko je napisao(la):
ZA MARKOKURIJEGA ma taj traktor je kupio jedan cica tu iz okoline,novog,radio sa njim samo oranje i dljacenje,nesto od letine preveze i tu se prica otprilike zavrsava,medjutim cica potegne i umre a nije imao dece,pa sad jedini pravni naslednici su upravo taj moj prijatelj i njegova zena,sam jos cekamo da se i sudski vlasnistvo prenese na njih pa da onda i mi zavrsimo ovu pricu sa srecnim krajem,nije on toliko urnisam eli nije bas ni posebno cuvan s obzirom na vrstu posla koju je radio,mada mi ne smetza to toliko jer kao sto rekoh planiram da ga sredim,ofarbam i sve ono ostalo sto sam rekao,za sebe da bude ne preprodsaja,ima odlican akumulator skoro kupljen jedino me brine sto nije odmah teo da upali vec je upalio pomocu spreja ali je zato kasnije imao veoma dobar rad motora a iz price ljudi kada je motor dobar mora da upali iz prve i na minus 25 bez problema mada njemu i nije toliko skupa generalna oko 400evra za delove i ruka oko150-200 evra ali gledam da izbegnem u startu taj trosak ::traktor1::
Post je spojen: [time]1295876521[/time]
_________________________________________________
SECA hvala puno na broju telefona aa... i makina ti je dobra,koje je god kad si je farbao da li je jos nesto radjeno na njemu ::svaka cast::veliki poz bas je lepo videti dobro ocuvan traktor p.s mogao bi uskoro da se ponovi sa novim gumama pa da se hvali po selu u jos lepsem izdanju
traktor je 84god. jesenas sam mu radio generalnu a u prolece sam ga farbao...motor nikad nije bio otvaran,do prosle godine,a samo on zna koliko ima sati.... :D radim 80 jutara zemlje,i sve sitne i lake radnje on odradi... :cao:
 
I ja imam ursus-a c-355...nebih ga menjao ni zasta,ne znam tacno goje je godiste,a nameravam da kupim jos jedan :ppozdrav:
 
2vte9uw.jpg

Post je spojen: [time]1295910426[/time]
_________________________________________________
6s7ywm.jpg

Post je spojen: [time]1295935698[/time]
_________________________________________________
169i634.jpg

Post je spojen: [time]1295960964[/time]
_________________________________________________
160671l.jpg
 
SECA koliko te kostala generalna motora i farbanje,mnogo dobro odradjen posao bar ovako na oko a verujem da je tako i uzivo i kad upalis motor verovatno samo prede :D
 
Na Ursusu c360 za vreme oranja prošle nedelje ćaletu crkla treća brzina. Mogao je da ubaci u brzinu ali nije mogao da ode, izletalo je odmah pri puštanju kvačila čak i kada je pokušao da drži rukom polugu menjača. Na povratku kući počelo je da se puši ispod sedišta pa je oterao traktor pravo kod mehaničara. Posle skidanja bočnih reduktora i gornjeg poklopca menjača konstatovano je da su blokirali kočioni cilindri pa su se zapalile pakne. Donji zupčanik treće brzine je oštećen, fali mu bar jedan zub a ostali su dosta ojedeni. Doboši, ili šta već ima za kočenje su odnešeni na struganje, pakne se lepe nove, kočione cilindre ćemo kupiti, zupčanike treće brzine takođe. Izmenjaće se svi semerinzi nazad jer je prostor gde su kočnice dosta zauljen kao i oko kardana. Kad se traktor već razvlači biće zamenjena i lamela i korpa po potrebi. Takođe i zaptivači izlazne grane jer oko jednog malo probija.

Pitanje br 1: da li je za pomenute radove skupo 250E za ruke?

Pitanje br. 2: traktor je dosta masan oko remenice kao što se vidi na slici:


Majstor kaže da kod remenice nema simeringa već da "levi navoj sprečava da ulje izlazi napolje". Zašto je onda ovoliko masno i kako to sprečiti?

Pitanje br. 3: Da li je morao da poskida baš sve uključujući i anlaser, kao što se vidi na slici, kao pripremu za razvlačenje?
 
napred jeste navoj sto se tice ruku mnogo ti je uzeo i npr anlaserer nemora da se skida hlsdnjak nemora filter vazduha nemora
 
zicko je napisao(la):
SECA koliko te kostala generalna motora i farbanje,mnogo dobro odradjen posao bar ovako na oko a verujem da je tako i uzivo i kad upalis motor verovatno samo prede :D
joj veruj mi da neznam koliko me izasla generalna,imao sam sklopove nove koji su stojali desetak godina u rezervi!obrada radilice,ravnanje glava,sicovanje,caure male pesnice,mislim da je kostalo15000+ventili i vodjice....ventili su ti cinimi se oko 3000 garnitura...Generalnu sam radio sam,to me nije nista kostalo i farbao sam ga sam...farba je kostala 1050din.kg...Sive bi ti trebalo oko 2 seta-kg. a i crvene oko 2kg.... :cao: :cao:
 
galki je napisao(la):
napred jeste navoj sto se tice ruku mnogo ti je uzeo i npr anlaserer nemora da se skida hlsdnjak nemora filter vazduha nemora
Pa onda će za iste pare detaljno da očisti i opere sve i da ofarba zadnji deo traktora gde se dosta ogulila farba.

Ako je napred navoj a ovako je masan onda ispada da mora biti tako?
Post je spojen: [time]1295979733[/time]
_________________________________________________
seca je napisao(la):
...
farba je kostala 1050din.kg...Sive bi ti trebalo oko 2 seta-kg. a i crvene oko 2kg.... :cao: :cao:
Koju si sivu koristio?
 
Nazad
Vrh