Ursus

machak je napisao(la):
galki je napisao(la):
napred jeste navoj sto se tice ruku mnogo ti je uzeo i npr anlaserer nemora da se skida hlsdnjak nemora filter vazduha nemora
Pa onda će za iste pare detaljno da očisti i opere sve i da ofarba zadnji deo traktora gde se dosta ogulila farba.

Ako je napred navoj a ovako je masan onda ispada da mora biti tako?
Post je spojen: [time]1295954533[/time]
_________________________________________________
seca je napisao(la):
...
farba je kostala 1050din.kg...Sive bi ti trebalo oko 2 seta-kg. a i crvene oko 2kg.... :cao: :cao:
Koju si sivu koristio?
mozda ti je zacepio iberlauf na cepu za sipanje ulja
 
machak je napisao(la):
Na Ursusu c360 za vreme oranja prošle nedelje ćaletu crkla treća brzina. Mogao je da ubaci u brzinu ali nije mogao da ode, izletalo je odmah pri puštanju kvačila čak i kada je pokušao da drži rukom polugu menjača. Na povratku kući počelo je da se puši ispod sedišta pa je oterao traktor pravo kod mehaničara. Posle skidanja bočnih reduktora i gornjeg poklopca menjača konstatovano je da su blokirali kočioni cilindri pa su se zapalile pakne. Donji zupčanik treće brzine je oštećen, fali mu bar jedan zub a ostali su dosta ojedeni. Doboši, ili šta već ima za kočenje su odnešeni na struganje, pakne se lepe nove, kočione cilindre ćemo kupiti, zupčanike treće brzine takođe. Izmenjaće se svi semerinzi nazad jer je prostor gde su kočnice dosta zauljen kao i oko kardana. Kad se traktor već razvlači biće zamenjena i lamela i korpa po potrebi. Takođe i zaptivači izlazne grane jer oko jednog malo probija.

Pitanje br 1: da li je za pomenute radove skupo 250E za ruke?

Pitanje br. 2: traktor je dosta masan oko remenice kao što se vidi na slici:


Majstor kaže da kod remenice nema simeringa već da "levi navoj sprečava da ulje izlazi napolje". Zašto je onda ovoliko masno i kako to sprečiti?

Pitanje br. 3: Da li je morao da poskida baš sve uključujući i anlaser, kao što se vidi na slici, kao pripremu za razvlačenje?
ako ga bude rasturao i kod diferencijala,onda nije mnogo...nama semeringa na radilici,kontra navoj je,mozra ti se pojela dekla,ili onaj lim sto ide do zupcanika railice na koji se nasloni remenica...alnaser nije morao da skida....
Post je spojen: [time]1295980219[/time]
_________________________________________________
machak je napisao(la):
galki je napisao(la):
napred jeste navoj sto se tice ruku mnogo ti je uzeo i npr anlaserer nemora da se skida hlsdnjak nemora filter vazduha nemora
Pa onda će za iste pare detaljno da očisti i opere sve i da ofarba zadnji deo traktora gde se dosta ogulila farba.

Ako je napred navoj a ovako je masan onda ispada da mora biti tako?
Post je spojen: [time]1295954533[/time]
_________________________________________________
seca je napisao(la):
...
farba je kostala 1050din.kg...Sive bi ti trebalo oko 2 seta-kg. a i crvene oko 2kg.... :cao: :cao:
Koju si sivu koristio?
sivu sam imao neku osnovnu,kupio sam na kilo...ona nije nesto lepo ispala,a crvenu sam uzeo reparaturnu kao za auto
 
Nije samo navoj na remenici nego i ima odbijac ulja unutra. Kod mojeg je bio isti problem pa je lokalni majstor sastrugao remenicu i preradio deklu da moze staviti semering + odbijac ulja je ostao unutra . Od tada je proslo 15 20 god i super odradjuje posao i dan danas . Problem je kada radilica dobije malo lufta i onda iscese navoj pa pocne da tali ulje .
 
telnett je napisao(la):
Nije samo navoj na remenici nego i ima odbijac ulja unutra. Kod mojeg je bio isti problem pa je lokalni majstor sastrugao remenicu i preradio deklu da moze staviti semering + odbijac ulja je ostao unutra . Od tada je proslo 15 20 god i super odradjuje posao i dan danas . Problem je kada radilica dobije malo lufta i onda iscese navoj pa pocne da tali ulje .
Hvala svima na odgovorima.

Šta vam tačno dođe dekla? Ako sam dobro razumeo, to bi bio ovaj deo odakle izlazi remenica, tu ste ostrugali ležište za semering?
 
seca meni to jos uvek nadam se nije potrebno mada samo si mi potvrdio cinjenicu da je za odrzavanje izuzetno jeftin,ako bog da i ja da ga najzad kupim stavljam slike u zatecenom stanju,sigurno nece biti kao tvoj ali ce biti 100 posto fabricko stanje :D
 
Ima ovde kod mene jedan čovek je ubacio na njega motor od Zetora 7011. Traktor šljaka odlično.

PS
Zetor je stradao na železničkom prelazu, te je od njega ostao samo motor i prednji trap.
 
zicko je napisao(la):
SECA koliko te kostala generalna motora i farbanje,mnogo dobro odradjen posao bar ovako na oko a verujem da je tako i uzivo i kad upalis motor verovatno samo prede :D
mene je sad u avgustu izaslo sve 420e
Ruke.... ja sam radio
 
hrnciar-eto jos dokaza daje potrbno samo malo ::novac:: da dobijes odlican traktor koji bukvalno ne zna da kaze ne mogu vise samo daj jos rada ::svaka cast::zato ja i zelim da kupim bas tog ursusa za moje domacinstvo ce biti i viska snage u njemu kad mi je celokupno imanje zadovoljavao i imt 539,u sustini kod mene je zemlja veoma laka za obradu iako nije bas ravnica,dosta je orna i po omanjim brdascima,imt i plug 755 i samo svira,ursus to je masina za skromna domacinstva poput mog sve najbolje :ppozdrav:
 
zicko je napisao(la):
seca meni to jos uvek nadam se nije potrebno mada samo si mi potvrdio cinjenicu da je za odrzavanje izuzetno jeftin,ako bog da i ja da ga najzad kupim stavljam slike u zatecenom stanju,sigurno nece biti kao tvoj ali ce biti 100 posto fabricko stanje :D
ma samo ako imas volje,mora da bude EXTRA.... :Dpolako i uradices... :cao:
 
ma samo da ga ja kupim a posle ce sve doci na svoje,takav sam covek ne volim aljkave masine,jeste da je to radna masina ali i ona mora da izgleda sto je bolje moguce,najvise me nervira da kad neko npr.ore a pri tom je jos mokro pa ostavi traktor u takvom stanju posle muke zive da ga ocistis,nego vecina ljudi ne pridaje znacaj na uredjenje i izgled traktora,ali sta je tu je
 
hvala puno MARKOKURJEGA,zlu ne trebalo ali svakako da cu da proverim tj uzecu broj da imam,pogledao sam na sajtu cene su im vrlo pristupacne mada ne znam od kad su objevljene :D
 
Stigla prinova... :D
2mydlc.jpg
 
Ah, sad videh da tamo piše "HITNO" i da je to neki trgovac...

Znači realna cena je barem 2-3 hiljade niža?
 
@ Peter

Lep! Isti ko moj....

@ Branko

O tom traktoru smo već negde raspravljali....
 
Nazad
Vrh